Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Maradtál magánynyugdíjpénztártag?

Maradtál magánynyugdíjpénztártag?

Figyelt kérdés

Miért igen, vagy miért nem?


Kort és nemet is légyszi!


2011. márc. 2. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
igen, 34. Állami nyugdíjunk úgysem lesz... Nem lesz, aki befizesse majd a járulékokat. :( Aki áttért az államiba, bocs, de jól megszívatta magát.
2011. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem, 31, f. A pénztárak igen magas saját haszonnal dolgoztak, amiből a tagoknak a töredékét juttatták, persze amikor bukás volt, azt egyből mi fizettük. Nem vagyok hajlandó támogatni más meggazdagodását, eleve hibás döntés volt belépnem (volt döntési lehetőségem). Bízok abban, hogy végre jó irányba fordulnak a dolgok.

(Ha "úgysem lesz aki kitermleje", akkor minek létrehozni egymillió munkahelyet? Csak meg kell várni amíg kihal az aki még dolgozik. A legbutább, legönzőbb felfogás. Kár hogy ez jellemző a magyarokra.)

2011. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem láttál még, vagy nem tudsz értelmezni egy demográfiai fát...


Az meg a legbutább, legönzőbb hozzáállás, hogy belőled ne gazdagodjanak.. A pék is, meg a fodrász is ugye, dolgozzanak ingyen neked...

2011. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én amiatt mentem vissza az államiba, mivelhogy a párom szerint majd előbb utóbb a többség visszamegy, főleghoyg a következő generáció már nem is választhat szerinte és akkor akik magánba maradtak azok ráfaragnak...
2011. márc. 2. 19:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát majd kiderül. Senki sem ismeri a jövőt, mindenki csak fogadást köt rá. Én azért maradtam, mert a magánosoknak gyűlik a pénzük, az államiaknak meg csak az ígéret van...
2011. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"A pék is, meg a fodrász is ugye, dolgozzanak ingyen neked..."

Ne ingyen, én sem dolgozok ingyen. Elfogadható áron. Ugye első lépés: levette a 4.5% kezelési költségét. A pénzemet (ami amúgy nem is az enyém) megforgatta, majd visszadta ezt a 4.5%-ot, ha éppen visszaadta. Rádobott némi pluszt, hogy azért mégis legyen látszatja a dolognak. A pénzt jó forgatva évi 10-20% nyereséget lehet nagyon könnyen elérni. Jó, fele pénz (magyar) állampapírban volt, ami inkább csak 5-10% körüli hozammal bír, de átlagosan 15%. Mennyit kaptál meg? (4.5%+) 2%? 3%? Felét sem, és akkor még egy jó pénztárnál voltál. Ha buktál azt egyből rádverték, hogy a te pénzed... Évente átlag 1500 (0-3000 milliárd) milliárnak a 10%-a nem rossz pénz. De ha "csak" 1000-rel számolunk, akkoris.

Most, hogy 0.9% lesz a kezelési költségük, úgysem fognak tudni fennmaradni. Pláne hogy jó huszadára esik a kezelt pénz.

Jó tőzsdézést. Csak nehogy jobban csalódj a tőzsdében, mint az emberekben. Az már későn lesz.

2011. márc. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nyugi, nemcsak a nyugdíjpénzemmel "tőzsdézek", hanem az összessel. Ebből élek. Ezért pontosan tudom, hogy mekkora jelentősége van a lenyúlt pénznek.. Meg azt is tudom, mennyire nem igazak az általad fent leírtak.


De mondom: majd meglátjuk.

2011. márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Nyugi, nemcsak a nyugdíjpénzemmel "tőzsdézek", hanem az összessel. Ebből élek."


Messziről jött ember...

2011. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
... ott segít, ahol tud. Én tudom, mekkora hatalom a pénz, és ezt elvették a többségtől. A "legszebb" pedig, hogy a többség ezt nem ismeri fel.
2011. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hogyan tőzsdézel, és hol?


Engem is érdekelne a dolog, már gondolkodtam ezen én is.

A forexnek néztem egy kicsit utána, de annyi elrettentő írás van a neten, a brókerekről hogy totál elbizonytalanodtam, pedig valahol tudom azt, hogy vannak a tőzsdén azért több mint 70% ban kiszámítható dolgok a hírek alapján, bár igazából az összes tőzsdetudományom kb azzal egyenlő, "Ha olcsó vegyél ha drága adj el" .

A szakmai zsargon is kissé távol áll még tőlem.

2011. márc. 3. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!