Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért maradtál a magánnyugdíj...

Miért maradtál a magánnyugdíj pénztárban?

Figyelt kérdés
30000 ember választotta a magán és nem állami nyugdíjrendszert.Miért csak ennyien?
2011. jan. 25. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Hülyéből még ez is sok.
2011. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Igen, mert az állami nyugdíj aztán sokkal biztosabb:D

Egyébként a médiatörvény után én azon se csodálkoznék, ha egy 0-át leradíroztak volna.

2011. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

"30000 ember választotta a magán és nem állami nyugdíjrendszert.Miért csak ennyien?"


Ennyien lájkolták az egymillióan a sajtószabadságért oldalt is a facebookon, nem? :D

Fogalmuk sincs a pénzügyekről, csak utálják a zOrbánt.

2011. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Az állam garanciájánál egy dolog biztosabb. A halál.
2011. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
30000 őskomcsi. Felteszem a többség utána se nézett az egésznek, csak gondolta, most jól megmutatja orbánéknak.
2011. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem választottam, mert a mostani intézkedésekkel annyira töretették, hogy nem látom értelmét abban maradni. Nem szeretem az ultimátumot, hogy vagy ez, vagy az.

Nekem jó volt az, hogy két lábon állhattam, de erre most nincsen lehetőségem.

Most csak két rossz közül lehetet választani, és mivel a többség az állami mellet dönt, mert az emberek még mindig abban a tévhitben vannak, hogy az állam jobban gazdálkodik, mint a magán, ezért maradok az államiban.

Ennek semmi köze a politikai beállítottsághoz, de vajón a Fidesz szavazok miért bíznak az államban? Államosítás a Kádár rendszer ideje alatt volt, most akkor ki is itt a szoci?

2011. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Én azért maradtam, mert az ott felhalmozott cca 5millió forintomat nem hagyom elveszni.


egy módon érhet kár, ha elvesztem a jogosultságomat az állami nyugdíjra. Azonban most úgy tűnik az Alkotmánybíróság megsemmisíti ezt a rendelkezést a törvényben.

Ha nem tenné meg, van még 30 évem arra, hogy valaki megtegye. Márpedig sokan megígérték, és nem hiszem, h ez a kormány hivatalban lesz mikor én nyugdíjba megyek.

2011. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

*30000 őskomcsi.


Ez azért ennél kicsit bonyolultabb, pedig én aztán nem vagyok az.

2011. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Márpedig sokan megígérték, és nem hiszem, h ez a kormány hivatalban lesz mikor én nyugdíjba megyek."

A Fidesz is sokmindent megÍGÉRT ellenzékben... Amit állítólag nem tartanak be.

2011. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért maradtam,mert értek a gazdasághoz és tudok gondolkodni is. Pedig nem vagyok őskomcsi!

Állami nyugdíj NEM lesz 10-20 év múlva,mert nem lesz elég járulékfizető! Lehet,hogy a magánpénztárakat is megszünteti a Fidesz,akkro keresek más megtakarítási formát,hogy öregkoromra legyen miből kenyeret vennem. Felelőtlen ígérgetés csupán,hogy biztosítja az állam a nyugdíjakat. ERzt a mai világgazdasági helyen egyetlen kormány sem ígérheti!

Ami pedig azt illeti,hogy a Fidesz-kormány hol lesz 30 év múlva,nem tudhatja senki.

Azt viszon igen,hogy a Kádár-rendszer 36 évig "működött",mielőtt összedőlt.

2011. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!