Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért maradtál a magánnyugdíj...

Miért maradtál a magánnyugdíj pénztárban?

Figyelt kérdés
30000 ember választotta a magán és nem állami nyugdíjrendszert.Miért csak ennyien?
2011. jan. 25. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

16:01


"Azért maradtam,mert értek a gazdasághoz és tudok gondolkodni is. Pedig nem vagyok őskomcsi!

Állami nyugdíj NEM lesz 10-20 év múlva"


Biztos nagyon "értesz a gazdasághoz", de összeadni, kivonni, szorozni, osztani nem tudsz a harmadik mondatod alapján.


Ne keverd a gazdasághoz való értést a portfolio meg a figyelő olvasgatásával :))))))

2011. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"30000 ember választotta a magán és nem állami nyugdíjrendszert.Miért csak ennyien?"


2-féle ember választotta a manyuprendszert.


1) Akiknek rendkívül magas a jövedelmük és nagyon magas volt a megtakarítás a magánszámlájukon, annyira, hogy az állami nyugdíj elvesztése is megérte nekik.


2) Akik meg akarták mutatni a Zorbánnak.


Nem tudom, mennyi lehet a két kategória aránya, tartok tőle, hogy az utóbbiak többen vannak.

2011. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Állami nyugdíj NEM lesz 10-20 év múlva,mert nem lesz elég járulékfizető!"

Ez ellen nem csak az államnak kéne tennie, hanem neked is...

",hogy a magánpénztárakat is megszünteti a Fidesz,akkro keresek más megtakarítási formát,hogy öregkoromra legyen miből kenyeret vennem."

Nem szünteti meg, csődbe megy az magától -> pénzed=0Ft.


"Felelőtlen ígérgetés csupán,hogy biztosítja az állam a nyugdíjakat."

Kinek a részéről?


"ERzt a mai világgazdasági helyen egyetlen kormány sem ígérheti! "

De egy gazdasági társaság ígérhet neked nyereséget a mai világgazdasági helyzetben?

2011. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én maradtam.

Értek a gazdasági dolgokhoz, van közgáz diplomám is többek közt és ami fellelhető volt a témában, azt gyakorlatilag tudom is.

Megvan a 20 évem, tehát az állami nyugdijam negyedét igy is meg fogom kapni. Magas a fizetésem, igy csaknem elérem majd a JELENLEGI állami nyugdij szintet. Természetesen a jelenlegi állami nyugdij szint tarthatatlan, ezt csak a tök hülyék nem tudják (sőt a kormány se titkolja...), tehát a nyugdijam gyakorlatilag magasabb lesz, mint amit az állam majd akkor adni tudna.

A legfontosabb szempont nekem mégis az örökölhetőség. Mire én nyugdijba megyek, addigra a nyugdij korhatár és az átlagos élettartam egy szinten lesz, tehát 50-50%, hogy meg se érem a nyugdijazásomat. Legalább valaki járjon jól vele. Egy esetben vesztek: ha 98 évig élek. ekkor öregkoromra a 3 gyerekem nyakán fogok élősködni. Ez a tervem :-)

Nem mellesleg a cégünknél (többezres állami cég) a gazdaságisok csütörtökön kollektive mennek nyilatkozni a maradásról. Tuti mind hülye a pénzügyekhez :-)))

2011. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
mittom én. egysze dógoztam 8 hónapot abbó van csak ilyen izém, díller vagyok meg strici. ami pénzem van aszt e kokózom meg kocsira kötöm. de szarú csinálom geccó me a ofshó számlámon annyi geccaj van ho lösz az még ha má vén leszök is vazze. aszt valami bróker még kajak fógaja a pínzem és csak 5% a veszteségem max. de 75 zászlék a nyeröség na ere varjá gombot kómány. na must kija hüje marinéni?
2011. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!