Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért ilyen rohadt drága a...

Miért ilyen rohadt drága a kötelező?

Figyelt kérdés

Már negyedik éve fizetem, és már rohadtul elegem van ebből. Nem okoztam sosem balesetet, mégis százezer idén is, csak azért, mert fiatal vagyok.

Miért van ez? Qrva nagy kibaszás, pont nekem lenne szükségem a pénzre, hogy elinduljak az életben, erre még ezzel is lehúznak. Miért nem a 70 éves öregembernek drága a kötelező? Neki már volt ideje rendesen pénzt csinálni.



2020. jún. 29. 12:07
1 2 3
 21/21 Szabó Zoltán 47 ***** válasza:
69%

40 éve vezetek, több mint 1 millió kilométerrel a hátam mögött, és én miattam még egy fillért sem fizetett a biztosító. Ettől függetlenül jogosnak tartom, hogy biztosítást fizetek, mert aki ilyen sokat vezet bármikor lehet figyelmetlen és hibázhat. Két közelmúltbeli sztorit írok le, ami rádöbbentett, hogy nem a magas szinteken dolgozó matematikusok "hibája" a magas biztosítási összeg, sokkal lejjebb kell keresni az okozókat.

2 éve a piros lámpánál álltam és a mögöttem jövő autós (aki egyébként tapasztalatlan, pont 4 éve jogosítvánnyal rendelkező fiatal volt) a síkos úton nem tudott időben megállni. Látszólag nem okozott nagy kárt, gyakorlatilag lökhárítót kellett cserélni és fényezni. Felajánlottam neki, hogy elviszem a szervizbe a kocsit megkérdezem mennyibe kerül, és ha vállalja a költségeket nem ugrik a bónusz fokozata. A karosszériás azt mondta 50-60 ezer forintból tudja megcsinálni. A fiatal hölgy inkább azt választotta, hogy biztosítón keresztül rendezzük. Mivel a szervizben vállalták a biztosítási ügyintézést, beleértve a kárfelvételt is, kényelmesebbnek látszott mindent velük intéztetni. El is rendeztek mindent, 4 napra kellett mellőznöm a kocsit, és szakszerű munkát végeztek, fizetnem sem kell érte, mert közvetlenül a biztosítónak számláztak. Ilyen formán elégedett voltam velük. kb 1 hónap múlva küldte ki a biztosító az elszámolást, amitől majd hanyatt estem. 470 000 forint kárt állapított meg a kárszakértő, és ennyit fizettek a szerviznek. A pontosítás kedvéért ugyan arról a szervizről van szó, aki először az 50-60 ezret ajánlotta.

A másik eset a közel múltban történt. Feleségem óvodákba jár szakértőként, és az egyik óvoda parkolójában egy fiatal anyuka (szintén fiatal) parkolás közben megkarcolta a bal hátsó ajtaját. Először néztem, hogy akár polírozással is javítható, de mivel új fél éves autóról volt szó, a hölgy elismerte a károkozást bevittem a szervizbe. 650 000 forint kárt állapítottak meg, és számláztak a szerviznek. (Ez az autó új árának a 15 %-a , és egy 20 cm-res karcolásról beszélünk)

Én ezekből az esetekből azt szűröm le, hogy a kárszakértő és a szerviz összejátszik, nem véletlenül ajánlják a szervizek olyan nagy erőszakossággal, hogy ők a teljes körű biztosítási ügyintézést is vállalják. Nem hiszem, hogy csak az a céljuk vele, hogy nekem mint ügyfélnek kényelmesebb szolgáltatást biztosítanak. Nem lennék meglepődve, ha a kárszakértőknek valamennyit visszaosztanak.,

Mondhatjátok, hogy miért foglalkozom ezzel, hiszen nekem nem került egy fillérembe sem. Ez csak látszólag igaz,mert a biztosítók is nyereségesen akarnak működni. Valószínű nem egyedei esetekről van szó. Ha sokat fizetnek ki a túlárazott javításokra, akkor mindnyájunknak drágább lesz a biztosítás.

Az ügyeskedőknek a lebukás veszély sem nagy , mivel ha normális munkát végeznek, és a kuncsaftnak nem kell közvetlenül a zsebébe nyúlni, még csak megelőlegezni sem kell a pénzt, akkor úgy gondolja miért foglalkozzak vele. A biztosítót sem érdekli különösebben, megnézi globálisan mennyit fizettek ki kárrendezést, és az alapján kalkulálja a következő évi díjakat mindenki számára.

2021. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!