Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért ilyen rohadt drága a...

Miért ilyen rohadt drága a kötelező?

Figyelt kérdés

Már negyedik éve fizetem, és már rohadtul elegem van ebből. Nem okoztam sosem balesetet, mégis százezer idén is, csak azért, mert fiatal vagyok.

Miért van ez? Qrva nagy kibaszás, pont nekem lenne szükségem a pénzre, hogy elinduljak az életben, erre még ezzel is lehúznak. Miért nem a 70 éves öregembernek drága a kötelező? Neki már volt ideje rendesen pénzt csinálni.



2020. jún. 29. 12:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Mert ez egy ilyen tolvaj ország. Arra van minden kihegyezve, hogy még azt a kis balkáni alamizsna fizetést is kihúzzák a zsebünkből.
2020. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Mert minden drágul tehát a biztosítás is sajnos.
2020. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Azért ilyen drága, mert a biztosító aktuáriusai kiszámolták statisztikai adatok alapján, hogy olyan tulajdonságokkal rendelkezel, amik szerint magas a kárkifizetés valószínűsége és összege, és/vagy a jelentős kereslet miatt kifizeted a magasabb díjat.

Az, hogy az ilyen-olyan szociális igényeid milyenek, arra egy biztosító sza.. öö azt nem veszi figyelembe az árazáskor.

Mindenki szabadon eldöntheti, kocsival indul-e el az életben. Akinek ez nem luxus, annak évi 100 pluszban nem tétel.

2020. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tétel kidobni ilyen ingyenélő senkiháziaknak évente adni 100 ezer forintot? Mesélj még!
2020. jún. 29. 12:39
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor voltam nagyon kiakadva, mikor a kormány 2010-ben rádobta a 30% baleseti adót! Hallod! 30 %-ot! Időnként még mindig hőbőrgök miatta 😅
2020. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen. Ez is rohadt nagy vicc. Arra fizetsz adót, amid nincs is, ha nem balesetezel.
2020. jún. 29. 13:50
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Évi 100.000 Ft kötelező?


Az meg hogy lehet?

2020. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt kérdezem. Most ment csak alá bonus 3-ban. Kapok életkor szorzót az összeghez.
2020. jún. 29. 16:03
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Válthatsz biztosítót ha sokallod.


Amúgy meg persze, hogy egyre drágább, mert az autók ára és javítási költsége is egyre többe kerül. A biztosítóknak muszáj árat emelnie, különben veszteségesek lennének.


Azt mondjuk tiltanám, hogy kor alapján diszkrimináljanak, mint ahogy nem alapján is nonszensz.

2020. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is annyi lett volna majdnem, de váltottam szerencsére. Netrisk a jó barátod.
2020. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!