Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért ilyen rohadt drága a...

Miért ilyen rohadt drága a kötelező?

Figyelt kérdés

Már negyedik éve fizetem, és már rohadtul elegem van ebből. Nem okoztam sosem balesetet, mégis százezer idén is, csak azért, mert fiatal vagyok.

Miért van ez? Qrva nagy kibaszás, pont nekem lenne szükségem a pénzre, hogy elinduljak az életben, erre még ezzel is lehúznak. Miért nem a 70 éves öregembernek drága a kötelező? Neki már volt ideje rendesen pénzt csinálni.



2020. jún. 29. 12:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Zx10r.

Motorom van, arra se annyi a biztosítás,nekem a sújadó rengeteg.

39 ezer.

2020. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
érdekes hogy a hasznos és valós válaszok vannak lepontozva, a hőbörgés meg fel. Bármilyen meglepő, a biztosítók nem kockavetéssel döntik el. Egy fővárosi 20 éves fiatal 1 éves jogsival mondjuk statisztikailag bizonyított hogy nagyobb eséllyel okoz balesetet mint egy 60 éves, vidéken, 40 éves jogsival. Mert ez így van. Az aktuárius nem OKJ-s gyorstalpaló szakma. Ami erre rájön nyilván az hogy kell a profit mert kell a kártérítési alap is, de az autók értéke is nő, tele az út 10-15 milliós autókkal, sarkának nekimész oda a LED fényszóró, félmilla alsó hangon. A személyi balesetekről nem is beszélve mert az a nagy pénz.
2020. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Az aktuárius nem OKJ. Max egy szakmunkásképző szintjén vannak.

A hármast az utolsó mondata miatt pontoztam le. Nem sok a 100 rugó évente, csak sajnálom odaadni az ingyenélő csalóknak.

2020. júl. 1. 13:14
 14/21 anonim ***** válasza:
aha szóval a matematikus az szakmunkásképző. Oké. Azért van minden állásajánlatnál első pontban a "Felsőfokú aktuáriusi/matematikusi/pénzügyi/közgazdasági végzettség". Legalább ne írnál olyanról ilyen leereszkedően amihez nem értesz.
2020. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Büfé mind. Az általános iskolás öcsém is meg tudná állapítani a biztosítási díjat a statisztikák alapján.
2020. júl. 1. 16:20
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Áh igaz is, a kérdező átlát a szitán... miiilyen aktuáriusok? Miiilyen biztosításmatematikai becslések? A szakértelem olcsó bolsevista trükk. A biztosítók valójában hasraütés szerűen vetik ki a díjat. Felismerték, hogy ők léptek a középkori feudális urak helyébe és megtehetik, hogy kedvükre sarcolják ezt a sok parasztot.
2020. júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Miért, talán nem így van? :)
2020. júl. 2. 13:27
 18/21 anonim ***** válasza:
60%
Miért, mi az ami itthon nem drága? TB-t is fizeted akkor is orvos egy évtizede nem látott, és azt is emelik minden évben. Valamiből kell folyamatosan tömni a kormánynak a haveri kör zsebeit. Ezért kéne eltakarítani már végre őket a 3,14csába, fejenként sokmillió forintot vesznek ki az emberek zsebéből nagybetűs semmire, csak hogy ők napi x millió lophassanak.
2020. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog ,mert hogy.
2020. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Moon_Walker ***** válasza:
42%
a kérdezőt lehet pontozni?
2020. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!