Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék, ha nem én írtam...

Mit tehetnék, ha nem én írtam alá? Intrum?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hatalmas gondba kerültem! Az intrum felhívott egy telenoros tartozás miatt. Soha nem voltam telenoros, így szóltam, hogy itt tévedés lesz, ennyivel részemről elintéztem. Most felhívtak, hogy átadják végrehajtónak. Elpanaszoltam anyukámnak, mire bevallotta, hogy apukám csinálta ezt a telenoros dolgot, az én aláírásomat meghamisítva, évekkel ezelőtt. Viszont apukám meghalt. Mit tehetek most?

2019. márc. 22. 15:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
A legegyszerűbb kifizetni.
2019. márc. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Két dolgot tehetsz (vagy az Anyukád):


1./ Kifizetitek (benyeled), hogy ne kelljen a rendőrségi herce-hurcát Apukád miatt végigcsinálni.


2./ Nem fizetsz, hanem feljelentést teszel okirat hamisítás miatt, és ha "kinyomozzák", hogy Apukád volt, akkor szégyenkezel miatta.


Még a végrehajtási eljárás előtt gyorsan kéne döntened, mert egy végrehajtási eljárás piszok sok többletköltséggel jár, amit az adóssal fizettetnek meg.


Nem tudom, mekkora összegről van szó, természetesen ha számotokra kifizethetetlen, akkor marad a feljelentés. Én nem biztos, hogy ilyen szülő miatt benyelném a dolgot. Viszont ha kezelhető az összeg (meg tudjátok fizetni), akkor inkább rendezzétek mielőbb.

2019. márc. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Saját apád hamisította alá a te aláírásod, nice. Minek az embernek ellenség.



Szóval igen, fentebb leírták, feljelentés okirathamisításért.

2019. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kérdésem kiemelésének oka, hogy azóta történt pár dolog: Feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen. A feljelentés fénymásolatát elküldtem az intrumnak, most "befagyasztották" az ügyet, fél évem van bebizonyítani, hogy nem az enyém a hitel.


Bementem a telenorhoz, az mossa kezeit, semmi infót nem ad ki, hárít az intrumra. Felhívtam az intrumot küldje el az összes dokumentumát az üggyel kapcsolatban, küldött is, de egy helyen se szerepel a hamis aláírás.


Közben megjött a rendőrségtől a határozat: elutasították a feljelentésem, mert ez egy 2013-as ügy, a csalás elévült.


Elmentem egy ügyvédhez, aki azt tanácsolta írjak egy levelet az intrumnak, amiben leírom, hogy apukám csinálta ezt, anyámat meg nevezzem meg tanúnak, majd a rendőrségi határozat fénymásolatával együtt küldjem el ajánlott levélként az intrumnak. Ezt holnap meg is teszem.


Innentől van valakinek tippje/tapasztalata, hogy mire számíthatok majd? Köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 5. 15:10
 15/21 anonim ***** válasza:
Mekkora összegről van szó?
2020. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
500ezer. Nem, nem tudom kifizetni, és még csak nem is akarok más után fizetni!
2020. okt. 5. 16:36
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg kell próbálni, amit az ügyvéd ír és ha ennek ellenére fizetési meghagyást kapsz, akkor ellent kell mondani és majd abban a perben tudod bizonyítani, hogy nem te írtál alá.
2020. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. okt. 5. 17:42
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez jó lesz. Ha apádé a tartozás, nem lesz utólag hozzárendelve a hagyatékhoz?
2020. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"Elmentem egy ügyvédhez, aki azt tanácsolta írjak egy levelet az intrumnak, amiben leírom, hogy apukám csinálta ezt"

Az ügyvéd is bolond. Arra biztat, hazudtold meg magad.

Ha egyszer ismeretlen tettes ellen tettél feljelentést a rendőrségen, akkor most pont a behajtó cégnek nem kellene azt mondani, hogy ja bocsi, eddig hazudoztam össze-vissza, de igazából az apám volt. Én mostmár maradnék az eredeti szövegnél, hogy ismeretlen tettes volt!

2020. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!