Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb.3 hete próbál hívni és...

Kb.3 hete próbál hívni és SMS-eket küldözget az Intrum. Eddig vártam, hogy jöjjön tőlük levél, de nem jött. Nem tudom eldönteni felhívjam-e őket, olvasom az interneten hogy többek nem csináltak semmit és az Intrum egy idő után abbahagyta?

Figyelt kérdés

Elég régóta ezen a címen lakom és ahol régen laktam ott is ismernek, szóltak volna ha jön valami.


Tudtommal nem tartozok senkinek.

Közüzemi tartozásom soha nem volt, parkolási büntetéseimet (2db életem során) befizettem, világ életemben feltöltő kártyás mobilom volt.



2019. jan. 16. 20:20
 1/7 anonim válasza:
Menj be a NAVhoz, kérd ki az adóegyenleged. Biztos, hogy az intrum hívogat, nem pedig csaló? Hivatalos levelet kellett volna kapnod. Ha fel is hívod őket, akkor neten keress telefonszámot, ne azon hívd vissza, amin hívogatnak.
2019. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Persze, ne csinálj semmit, nyilván, hogy abbahagyják egy idő után.


Mert ugyanis akkor szépen elszámolják a munkadíjukat (hogy ennyit hívogattak, foglalkoztak veled stb.) aztán az ezzel növelt tartozást meg átadják végrehajtónak. Na az majd nem hívogat annyit, ellenben letiltja a munkabéredet meg a bankszámláidat, szükség esetén rendőrökkel odamegy a lakásodhoz és kilakoltat, lefoglalja az ingóságaidat stb. És persze ő is hozzáteszi a saját munkadíját. Na, így lehet csinálni egy 500 forintos tartozásból többszázezreset a végére.


Csak azt nem értem, hogy ha szerinted nincs tartozásod, akkor miért nem vagy képes felhívni őket, és ezt elmondani nekik? Nyilván kérnék, hogy igazold hogy már befizetted, vagy tisztázd, hogy nincs is ilyen tartozásod, és akkor lezárnák az ügyet.


Még talán megérteném, ha te is tudnád, hogy tartozásod van, amit (épp most) nem tudsz semmiképpen kifizetni, és ezzel húznád az időt (amivel szintén nem lehet menekülni előle, de időt húzni lehet). Na de így...?

2019. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as, egyébként igen, nekem is ez jutott eszembe elsőnek, viszont amilyen viccesen meg menőnek hangzik ez az eljárás, a gyakorlatban általában te szívsz vele. A fent írt okokból. Sokkal könnyebb egy ilyen közvetítő céggel (akiknek tulajdonképpen semmilyen kényszerítő eszközük nincsen) alkudozni, meg bizonyítgatni nekik, mint a végrehajtónak amelyik előbb elárverezi a házadat, aztán majd meghallgatja, mit magyarázol.


Nekem egy közműszolgáltatótól volt egyszer egy pár ezer forintos tartozás, amit egyébként már be is fizettem, de az a jófej szolgáltató addigra már átadta nekik. Persze összeget nem írtak az sms-ben. De felhívtam őket, kérdeztem hogy mi van, aztán mikor mondta, már rögtön tudtam. Kértem, hogy adjon egy e-mail címet amire el tudom küldeni a csekk másolatát, ezt meg is tettem, leellenőrizték és visszahívtak, hogy minden rendben, közben már a szolgáltató is látja, hogy beérkezett. Még egy nullás igazolást is postáztak nekem a kérésemre, hogy nincs fennálló követelésük az irányomban.


Ennyike, nem kell túllihegni.

2019. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, csak azért linkeltem be, mert Te már minden értelmeset leírtál előttem, gondoltam nevessen a kérdező :-)


Amúgy teljesen egyetértek veled, jobb az ilyen helyzeteket mielőbb rövidre zárni, pláne ha biztosak vagyunk magunkban.

2019. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy valaki kamu telefonszámnak megadta a számod. Ilyen már volt az egyik céges telefonunkkal.

Felhívtam őket elmondtam, hogy fogalmam sincs ki az az illető akit keresnek. Megköszönték ennyi.

2019. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt én sem értem, miért nem beszéled le velük a dolgot: mit mondanak, milyen tartozásod van? Ugyanis azt jogod van megtudni, hogy melyik cég követel tartozást.
2019. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!