Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék, ha nem én írtam...

Mit tehetnék, ha nem én írtam alá? Intrum?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hatalmas gondba kerültem! Az intrum felhívott egy telenoros tartozás miatt. Soha nem voltam telenoros, így szóltam, hogy itt tévedés lesz, ennyivel részemről elintéztem. Most felhívtak, hogy átadják végrehajtónak. Elpanaszoltam anyukámnak, mire bevallotta, hogy apukám csinálta ezt a telenoros dolgot, az én aláírásomat meghamisítva, évekkel ezelőtt. Viszont apukám meghalt. Mit tehetek most?

2019. márc. 22. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

" Elpanaszoltam anyukámnak, mire bevallotta, hogy apukám csinálta ezt a telenoros dolgot, az én aláírásomat meghamisítva... Mit tehetek most?"


Azt, hogy közlöd jóanyáddal, hogy vagy azonnal kifizeti a tartozást vagy feljelented bűnrészességért okirathamisításban.

Nem szoktam ilyen kemény lenni, de az azért mégiscsak pofátlanság, hogy anyukád tudott róla és nem szólt Neked.

2019. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Részvétem.

A halála miatt is.

Meg amiatt is, amilyen életében volt...

2019. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szüleim szapulása helyett inkább valami ötlet, mit tehetek? :S
2019. márc. 22. 15:53
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Leírták fentebb...
2019. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerű, jelzed hogy te sohasem voltál Telenor előfizető, fogalmad sincs róla miről beszélnek és a papíron amit mutatnak (már ha meg tudják mutatni) nem a te aláírásod szerepel. Innentől kezdve oldják meg ők, hogy ki mit és hogyan írt alá. Még ha ki is nyomozná a rendőrség, hogy apád volt (amit erősen kétlek) akkor sem tudnak ugye már vele mit kezdeni, lévén halott.
2019. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%
Feljelentés ismeretlen tettes ellen magánokirat-hamisítás miatt. Te nem írtál alá semmit, nem szerződtél senkivel.
2019. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
5-os, elvileg jó lenne, amit írsz, csak éppen a telenoros szerződésnél ki fog derülni, hogy a telefont az adott családban használták - innentől meg aztán elég nehéz lesz bebizonyítani, hogy a kérdezőnek nincs köze a dologhoz. Meg aztán, ha ki is derítik, hogy hamisítva volt az aláírás, a telefont akkor is használták - szerintem ezek után a szolgáltató a házastárson fogja "leverni" - ezért írtam, hogy fizesse ki az anyja (1-es vagyok)
2019. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Bocsánat, a 6-osnak akartam címezni.
2019. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

# 7


Nem, nem fog kiderülni - mégis miből derülne ki? A szolgáltató azt látja, hogy x néven volt, maximum azt, hogy milyen számokat hívott (de kétlem ennyi idő után még meglenne...). Az meg nem bizonyíték.

2019. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
De még ha ki is derülne - az okirathamisítás bűncselekmény. Nem észak koreában vagyunk, egy bűncselekményért MO-n csakis az elkövető felel, a rokonai nem.
2019. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!