Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A helyemben vennétek fel hitelt?

A helyemben vennétek fel hitelt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, ahogy számoltam 2-3 év kell mire egy házra összejönne a pénzem (szükséges berendezésekkel együtt), 2 éve dolgozom, abból 1 évig iskolai szerződésen keresztül dolgoztam, szóval gyakorlatilag az nem számít sehol... Szóval mire szóba állna velem bármely pénzintézet lakás hitel ügyben az még 1 év. Akkor meg már a legpesszimistább számításaim szerint is 2 éven belül összejön egy új építésű vidéki ház ára.

A másik dolog, hogy legszívesebben már most költöznék, de albérletet meg nem akarok fizetni, mert 1-2 évvel kitolná azt az időt, mire összejönne a ház ára. Hitelt sem szívesen vennék fel, de nem is adnak, mert kell 2 év folyamatos munkaviszony, ami amúgy meg is van, de mint már említettem a tanulmányi szerződés nem számít bele.

Vagy lejjebb adok az igényeimen és egy vidéki kisvárosban egy panellakásra már most is futná

Szüleim, rokonok támogatására nem számíthatok lakás/ház vásárlásában, azzal támogatnak, hogy addig húzom náluk ameddig szeretném :)


2018. dec. 26. 13:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
29%
Papa, ha te ilyen nagybaszó lennél, nem itt kérdezgetnéd a jónépet. Cukikám vigyázz, mert még beleér a kezed a bilibe. :)
2018. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
:D
2018. dec. 27. 20:26
 23/27 A kérdező kommentje:
Nem kell bizonygatnom, felesleges :D
2018. dec. 27. 20:26
 24/27 A kérdező kommentje:
#20 én zöldet adtam, de ez a lényegen úgy sem változtat
2018. dec. 27. 20:29
 25/27 anonim ***** válasza:
56%

Sejtettem, hogy zöldet adtál, nem is hozzád szóltak a sorok. Úgy tűnik, hogy ezen az oldalon az átlagnál jobban élők már nem is írhatnak, de sebaj.

Mintha azok az emberek lennének a hibásak akik átlag felett élnek, pedig az átlagot az emberek alkotják, tenni kéne azért hogy emelkedjen a színvonal, nem csak várni a fizetésemeléseket úgy, hogy semmit sem bizonyított érte.

De egyszerűbb hitetlenkedni, kétségbe vonni a kérdést ahelyett, hogy elfogadnák azt, hogy egy jobb módú ember is ugyanúgy kíváncsi lehet a többi ember véleményére.


A 21-es válasza tökéletes képet mutat arról, hogy miért tartanak ott az emberek ahol most vannak. Ha a negatívoskodásba fektetett energiát arra fordítanák, hogy jobb körülményeket teremtsenek maguknak, máris jobb lenne.


Éppen ezek miatt, az oldal nagyrészt használhatatlan, de ezt el kell fogadni, valakinek csak annyi öröm jut, hogy idejön névtelenül lehúzni a többi embert. Sajnálom őket, remélem egyszer tényleg ki tudnak törni a stagnáló életükből.

2018. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én vennék fel.

Az ember nem él örökké, ezért szerintem -- amennyiben van rá lehetőség -- jobb előbb hozzájutni valamihez, mint később, ugyanis több időt fogsz tudni eltölteni vele a korlátozott rendelkezésedre álló időben, a te esetedben többet fogsz tudni élni abban a házban, amiben szeretnél, ráadásul fiatalabb fejjel, több energiával. Ha mindig csak vársz amíg összejön a jobb... érted, jobb előbb.

Mivel elég jól keresel, problémád nem lesz egy ilyen kisebb hitellel (ha meg mégis, a fedezettel már rendezve is van minden, szóval nem lesz tartozásod).

Egyébként ha ez esetleg segít, én a közeljövőben tervezek felvenni 2 nagy hitelt, összesen havi 400.000 forint törlesztőrészlettel (igen, elég jól keresek saját vállalkozásommal, szóval akik bevették a prolikapszulát már jöhetnek is lepontozni hogy annyi pénz nincs is a világon). Nem mellesleg én is házra, illetve egy sportkocsira, mert egyrészt így előbb meglesz mindkettő, másrészt nem nullázódok le anyagilag.

Szóval igen, én vennék fel, hajrá az életeddel.

2018. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Ez egy új szemlélet, köszönöm
2018. dec. 28. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!