Ti vennétek fel hitelt?

Figyelt kérdés
A párommal dolgozunk. Tavaj vettünk egy kicsi házat, 1 szoba, konyha, fürdő, wc. Nagyon kicsi nekünk, és nincs is túl jó helyen. Sokat csinálgattuk, van is rá 1 vevő, de ő annyit adna érte amennyiért mi vettük. Van egy nagy ház 3 szoba, konyha, fürdő, wc, nagy udvar. 3.5 M ft-t kérnek érte, se amit a mi házunkra kapnánk nem lenne elég, ezért kellene felvennünk 2.5 M-ot. Be mernétek válalni a mai világba?
2014. jún. 16. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi a jövedelmetek?

Mennyi ideje dolgoztok a melóhelyeteken?

Határozott vagy határozatlan a szerződésetek?

Milyen munkakörben dolgoztok? (nem mind1, hogy takarító, igazgató stb..)

Mennyi megtakarításotok van?

Mennyit tudtok félretenni havonta, de kérdezhetném, hogy mennyi a kötelezően költendő havonta?

Van gyerek? Mennyi? Hány éves?


utána talán írok véleményt.

2014. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló nagyon jó kérdéseket tett fel, azokat számításba kell venni, és utána dönteni egy hitel felvételéről. Nagyon kemények a hitel visszafizetéséről a feltételek. Árun alul ne adjátok el a kis házatokat, hiszen benne van a pénzetek, a munkátok, ezt számoljátok még az eladási árhoz. És arra is számoljatok, ha új házat vesztek, arra is kell majd költenetek, mert amikor már benne laktok, akkor fog kiderülni, hogy mennyi mindent ki kell a házban cserélni, ilyenkor jól jön, ha van egy kis pluszpénzetek ezekre a cserékre, javításokra.
2014. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

220.000 ft.

Párom 2 éve én 1 éve, de nekem 3 év biztos munkahelyem van ott. De sztem utána se fognak kirugni. A páromat meg végképp nem mert a főnök úgy bánik vele mint a fiával.

Határozatlan.

Én bolti eladó, ő alkalmazott egy butorbóltban.

Megtakarításunk az nem sok 300.000 ft.

Voltunk már érdeklődni egy banknál ott a havi törlesztő részlet 60.000 alatt lenne pár száz ft-tal, ez bőven beleférne, és 5 évre vennénk fel.

Gyerek nincs.

2014. jún. 16. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy észrevétel. 3,5M Ft a ház vételára? Ez olyan alacsony érték, hogy a legtöbb bank nem fogadja el fedezetnek egy lakáshitelhez (OTP, takszövök jöhetnek szóba, de ez sem biztos).

Azt írod, 2,5M Ft hitel kellene hozzá, ezek szerint 1M Ft-ért tudnátok eladni a házatokat? Ugye jól sejtem, az ország valamelyik kevésbé forgalmas helyén éltek és vásárolni is ott szeretnétek?


Mielőtt bármit léptek, érdemes nagyon alaposan körbejárni a hiteligénylés feltételeit, a lehetőségeiteket. Az is lehet pl megoldás, hogy egy nagyobb értékű másik ingatlan fedezete mellett vásároltok, de ugye ehhez az szükséges, hogy legyen a családban valakinek egy kb 4-5M Ft értékű ingatlana.

2014. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kisvárosban lakunk a ház azért volt ennyi mert a tulajdonosoknak kellett a pénz, mert sulyos beteg a feleség, meg régről ismerte a családom. A hitelt pedig megkapnánk már csak annyi kellene hogy bemenni és aláirni a szerződést. Aki pedig megvenné németországban lakik, és nyaralonak kellene neki, meg a szomszédos telkek az ő tulajdonában vannak.
2014. jún. 16. 13:34
 6/11 anonim ***** válasza:
arra nem válaszoltál, hogy mennyi a kiadásotok fixen.
2014. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mennyit ér valójában a ház, amit megvásárolnátok?

Melyik bankban jártatok?

2014. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A havi kiadásunk kb 100.000 ft. Kenyér megy ilyendolgokra nem kell költenünk.

Takarék szövetkezet.

A ház 1 éve lett felméretve és 2.2 m ft-ra ítélték.

2014. jún. 16. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:

akkor:

amit leírtál, az(ok) alapján fel merném venni a hitelt. Ha mindenben biztos vagy amit írtál, akkor stabilan vissza tudnátok fizetni szerintem.


Viszont:

Ha havonta félre tudtok tenni szűkösen is 80-100Ft-ot, akkor a helyetekben lehet, hogy én inkább még meghúznám magam pár évig. 80e Ft-al számolva az 2 év alatt majdnem 2milla. Esetleg még körbe lehetne nézni, hogy van e lakástakarék ahol lehet ennyi időre szerződést kötni állami támogatással. (bár szerintem 4 év a minimum)


Természetesen ez azzal jár, hogy:

- 2 évig még ott kell élnetek ahol, el kell dönteni, hogy kibírható e.

- A ház amit kinéztetek, jó eséllyel már nem lesz meg, bár ha 2.2M -t ér, és 3.5-ért árulják, akkor lehet, hogy 2 év múlva is meglesz, csak épp olcsóbban.

- Viszont nem adósodtok el és kamatot se kell fizetni.


Rágjátok át a pároddal!

2014. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából már lassan 1 hónapja ezen gondolkozunk hogy mi legyen. De nagyon szépen köszönöm a válaszod.
2014. jún. 16. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!