Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mostani fejjel vennétek fel...

Mostani fejjel vennétek fel hitelt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most akarnánk elköltözni szülőktől, és hát nézegettük a hiteleket. 9 milla 25 évre 105 ezres törlesztővel...ez nagyon sok. max ilyen 50-60 at vállalnánk be, de olyan hitel meg nincs. Tudtok jó bankot kedvező hitel lehetőséget? Illetve inkább albérletbe mennétek mint hitelt vennétek fel? 24 L köszi a válaszokat
2012. máj. 28. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

A jelenlegi gazdasági helyzetben semmiképpen nem vennék fel hosszú lejáratú hitelt! Nem csak a magas kamatok miatt. Egyre csökkennek a jövedelmek,egyre többen vesztik el az állasukat,és ez csak rosszabb lesz. Akkor miből fizetnétek a hitelt!

Inkább az albérlet. Nyugaton is bérlakásban lakik az emberek többsége.

2012. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kapo1588 ***** válasza:
100%
9 milla 25 évre 105 törlesztővel.. ez elég meredeknek tűnik. mennyi lenne az induló tőkétek? ezt az ajánlatot melyik bank adta? csak hogy oda véletlenül se menjek:D
2012. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 milliós önrésszel kínálták ezt. Nekünk kb. 300 vagy még több bevételünk van kettőnknek, persze van kiadás mellette de épeszűek vagyunk és még így se vennénk fel ennyiért...nagyon szeretnék saját lakást ami persze vagy 20 évig a banké...:D de jó lenne elindulni valahogy. Egyébként az OTP nél voltunk...tudom amúgy is ez a legdrágább na de ennyire? :( elég szomorú ami itthon megy...:S
2012. máj. 29. 08:38
 4/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Mi vettünk fel hitelt. Nyilván, ha tudom, hogy válság lesz, lemennek az ingatlan árak és elszáll az árfolyam, akkor nem akkor vettem volna fel, de összességében, tudom, hogy a piacon akkor fellelhető legjobb hitelt intéztem magamnak. Úgy vettük fel, hogy bármi történjék, akkor is tudjuk fizetni. Kiszámoltam 200as árfolyamon is a törlesztőt, amikor 1050-en igényeltünk...

Mi is 9milliót vettünk fel 2007-ben.


Most januárban átváltottuk ft hitelre, előtörlesztettünk, így már "csak" 5milliós hitelünk van.


Egyébként az OTP valóban az egyik legdrágább bank, de cserébe széles ügyfélkört hiteleznek meg...


Ahhoz, hogy meg lehessen mondani, hogy számotokra melyik a legkedvezőbb bank, tudni kellene a jövedelmi háttereteket, hogy milyen kiadásaitok vannak havonta és milyen a megtakarítási kedvetek. Amikor valakinek kalkulálok, akkor ezeket az adatokat szoktam többek között elkérni, hogy megfelelő kalkulációt adjak.


Az egyik legkedvezőbb banki ajánlat mai nappal 9millió ft hitelre és 25 év futamidőre: 3 havi Bubor átlaggal+2,7% kamatfelárral 81.086 ft törlesztővel lenne.

Nyilván ezt egy jó kaliberű ügyféllel számoltam.


Ezzel együtt nagy valószínűséggel nem ez lenne a legjobb kalkuláció, amit kínálni lehetne.


Én januárban nem ennél a banknál váltottam ki a hitelem. :)

2012. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszem ágába nincs - tulajdonképpen albérletben nem csak jobb, hanem olcsóbb is lakni mostanság, mint saját lakással sz0pni!
2012. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Nyilván mindenki máshogy gondolja. én szeretem a biztosat, a sajátot és szeretném, ha majd a gyerekem örökölne utánam valamit, így amit albérletre fizetnék, azt a házam törlesztőjére fizetem.


de ha 20 éves lennék és nem lenne se kutyám, se macskám, se gyerekem és emellett még mondjuk külföldi állásokra jelentkezgetnék, nyilván az albérletet választanám...

2012. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
50-60 ezrével nincs is hitel? :) nyilván ilyen törlesztő mellett nem fogunk fel venni 9 et ha odáig eljutunk...:D inkább veszünk egy kicsit rosszabbat és szépen felújítjuk majd...de ez még a jővő zenéje, köszönöm az eddigi válaszokat:)
2012. máj. 29. 09:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetetekben semmiképp. Számolj egy kicsit: ha van 100 ezred a házra, akkor 50 ezerért vegyél ki egy albérletet, 50 ezret meg tegyél félre. 25 év múlva 15 milláért vehetsz így lakást, ha a kamatokat - amit jelen esetben TE kapsz - nem számoljuk.

Ha 300 ezret kerestek, abból egyébként akár jóval többet is félre tudtok tenni. Ha összehúzzátok 3-5 évig a nadrágszíjat, máris megvan a 9 milla kp-ben. Hitel nélkül. És 22 millát nyertek rajta (számold ki, mennyit fizettek ki 25 év alatt havi 105 ezerrel).


Esetetekben teljesen hülyeség lenne hitelt felvenni, akárhogy is. Vegyetek ki egy kis lakást, és néhány év múlva meg tudjátok venni a sajátotokat.

2012. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 6/


Számold ki mennyit fizetsz egy 60 nm-es lakásra törlesztőként 25 évig, utána számold ki, hogy mennyit fizetsz egy ugyan ekkora lakásra albérletként 25 év alatt. És meg fogsz lepődni, hogyha 25 évig az albérletben élsz akkor 25 év múlva vehetsz KP-ra a spórolt pénzedből egy lakást, addig pedig nem okoz gondot ha munka miatt költözni kell, ha épp átmeneti pénzhiány miatt kisebb albérlet kell, stb...

2012. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen ezt még átkell gondolni, de nyaralás után jön a spórólás ezerrel, mert nagyon szeretnénk elköltözni :) egyelőre biztos albi lesz belőle:)
2012. máj. 29. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!