Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A helyemben vennétek fel hitelt?

A helyemben vennétek fel hitelt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, ahogy számoltam 2-3 év kell mire egy házra összejönne a pénzem (szükséges berendezésekkel együtt), 2 éve dolgozom, abból 1 évig iskolai szerződésen keresztül dolgoztam, szóval gyakorlatilag az nem számít sehol... Szóval mire szóba állna velem bármely pénzintézet lakás hitel ügyben az még 1 év. Akkor meg már a legpesszimistább számításaim szerint is 2 éven belül összejön egy új építésű vidéki ház ára.

A másik dolog, hogy legszívesebben már most költöznék, de albérletet meg nem akarok fizetni, mert 1-2 évvel kitolná azt az időt, mire összejönne a ház ára. Hitelt sem szívesen vennék fel, de nem is adnak, mert kell 2 év folyamatos munkaviszony, ami amúgy meg is van, de mint már említettem a tanulmányi szerződés nem számít bele.

Vagy lejjebb adok az igényeimen és egy vidéki kisvárosban egy panellakásra már most is futná

Szüleim, rokonok támogatására nem számíthatok lakás/ház vásárlásában, azzal támogatnak, hogy addig húzom náluk ameddig szeretném :)


2018. dec. 26. 13:11
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

400 k-t valóban nem, de nem is diákmunka volt, egyetemen keresztül dolgoztam egy cégnél, ahol mai napig is vagyok.

A lényege az volt, hogy szerződést kötött a cég az egyetemmel, hogy küld ki hallgatókat dolgozni, a munkát pedig ösztöndíjban fizették ki, a cég meg támogatta az egyetemet (nyilván több pénzzel, mint amit én láttam belőle) és mivel beváltam és tetszik is amit csinálok, ezért maradtam itt.

2018. dec. 26. 20:07
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

Aha, értem.

Ennek ellenére ellentmondásokat érzek a kérdésedben.

Azt állítod, hogy már most költöznél, tehát valami miatt nem érzed jól magad ott, ahol most vagy.

Ahhoz hogy az általad említett idő alatt összejöjjön egy ház ára, legalább 500.000 HUF/hó nettó fizudnak kell lennie, ha ez megvan akkor nem jelenthet gondot egy albérlet kivétele, vidéken 70-80 ezerből megvan rezsivel együtt, ami 15%-a a fizetésednek. Éves szinten ez majdnem 1 millió, de lehet több is.

Ha jól számolok most 9 millió önerőd lenne egy hitelhez jelenleg. De sehogy sem jön ki az, hogy egy albérlet kitolná 1-2 évvel a maradék 9 millió megszerzését.

Egy átlagos hitelkonstrukcióval számolva, mondjuk 18 milliós lakásnál, 9 millió forint hitelnél (5 év futamidővel) 9,8 millió forintot (kb 3,6% THM) kellene visszafizetned. Tehát az albérlet díja 1 évre több lenne mint a hitel teljes díja 5 évre. Ebben az esetben valóban nem éri meg albérletet kivenni.

2018. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Több oka is van, amiért mennék

Pl bejárás hosszú időt emészt fel a munkahelyemig (főleg most hogy az M0 felújítás alatt és állandóan dugó van)

Itthon nincs szabadságom, ha hazajövök melóból ugyan csak melóba csöppenek, mondjuk megszoktam, mert ebben nőttem fel, de így a társasági életem 0, ahogy egész életemben is volt

Amiért hezitálok az az, hogy engem mindig a takarékoskodásra neveltek, meg arra hogy ne verjem magam adósságba, mondhatni konzervatív nevelést kaptam.


A megspórolt pénzemet eltaláltad, a fizetésemben sem tévedtél sokat, mondjuk ez azért havi 10 óra túlórával hozható

2018. dec. 26. 21:24
 14/27 anonim ***** válasza:
20%

Én is hasonló helyzetben voltam, ezért nagyjából látom a tiedet is. Csak nekem a szülőkkel volt nehezebb a viszony (nem rossz, csak nehéz), ami mióta külön költöztem teljesen megjavult, nem mindig jó a sokáig együtt élés, 23 éves koromban jöttem el. Persze valaki 30 éves koráig is elvan otthon, mondjuk ez már számomra érthetetlen (persze vannak kivételek, betegség ilyesmi).



Én picit jobb helyzetben voltam, abból a szempontból hogy a szüleim végig vezettek nekem lakáskasszát 18 éves koromig, így 8 millió forintom volt kezdésnek. Illetve kapcsolatoknak köszönhetően elég jó szoftverfejlesztői állásom volt (szépen növekvő jövedelemmel).

Még ezen kívül 5 évet éltem velük nagyjából.

20 éves koromtól aktívan dolgoztam, előtte is kerestem pénzt de az nem volt számottevő bevétel (lakás árához képest), illetve azt el is költöttem úgy ahogy volt. A ~3,5 év alatt nagyjából 15 millió forintot tudtam félrerakni, úgy hogy mellette mindenben elláttam magam, csak lakbért és rezsit nem kellett fizetnem.

Tehát 23 éves koromra volt 3 éves munkaviszonyom, bejelentett 500 ezer forintnál nagyobb nettó jövedelemmel, és 23 millió forint önerő.

Mivel én mindenképp új lakásba szerettem volna költözni, ezért hitelt vettem fel.

23 millióért vehettem volna lakást egész jót, de én egy újat akartam, amire nem kellet semmit költeni a vételáron kívül.

Végül egy 40 milliós vadiúj lakást vettem, Pesten, hitelre.

20 millió forint hitellel (hogy maradjon 3m tartalék), 10 évre, fix kamattal. 203 ezer forintos törlesztővel + hitel és egyéb biztosítások díja.

A visszafizetendő összeg kicsivel több, mint 24 millió. Tehát a hitel díja 4 millió forint, ami ~26 hónap albérlet ára Pesten.

Ezt már több, mint 2 éve fizetem, a fizetésem azóta nőtt és a 6. évben pedig ha nem jön közbe semmi váratlan, vég-törlesztek.


Hogy megérte-e hitelre lakást venni, ahelyett hogy albérletbe költöznék? Röviden: meg. Sokkal "szívesebben" fizetek THM-et a 10 évre, mint albérletdíjat x évig.


Persze a hitelt rendesen át kell gondolni, és egy jó biztosítás is kell, mert ha elveszted a munkád, baleset ér, és nem tudod fizetni akkor bukod a lakást, és még sok minden mást is.

Ha egy albérletbe nem tudsz fizetni akkor maximum kiraknak, és visszakéredzkedsz a szüleidhez, haverokhoz.

2018. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked sikerült álmaid otthonát megteremteni :)
2018. dec. 27. 08:22
 16/27 anonim ***** válasza:
29%
Amit belinkeltél házat, arra még 15-20 milliót költeni kell!!
2018. dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Annyit azért talán nem, de tisztában vagyok vele
2018. dec. 27. 13:07
 18/27 anonim ***** válasza:
52%
Hogy a fenébe keresnél már meg 2-3 év alatt 19 millió Ft.-ot + 10-15 milliót az egyéb munkálatokra és berendezésekre? Te valamit vagy elszámoltál vagy nem ebben az országban és élsz és havi egy milliót megkeresel... Azt se felejtsd el, hogy a rezsi lemegy a fizetésedből, nem fogod tudni az összeset félrerakni.
2018. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Tegyük fel van 9 milliós alapom és hogy 475 a nettó keresetem, valamint azt, hogy céges autóval járok mindenhová, amit teljes mértékben a cég áll (szerviz+üzemanyag+egyéb költségek pl. Autópálya matrica)

Ha a túlórákat, prémiumokat nem számoljuk, az éves bevételem 5,7 millió. Mivel 15-20 óra túlórám szokott lenni havonta, a túlóra pénzt és az időnkénti prémiumból kijövök, úgy hogy az otthoni számlákba besegítek és az élelmezésem magam látom el, így (ahogy eddig is) az alap béremet el tudom tenni.

Mivel nincsenek nagy igényeim így nagy kiadásokat nem kell számításba vennem (illetve amilyen igény támadt életem során (pl motorozás nagyon régi álmom volt), azt ebben az évben mondhatni kielégítettemidéntem telefont, órát, laptopot és motort, hogy a drágább kiadásaimat említsem, ezek közül motoron kívül nem kell költenem a következő 2-3 évben semelyikre sem)

De ha valami mégis közbejön és nem elég a túlóra pénzem és a prémiumom, bizottsági tényezőnek vegyünk le fél milliót évente.

Így 3 év alatt (nem számolva a béremelést, ami le van egyeztetve) 15,6 millió forintot tudok spórolni, ha ehhez hozzáadjuk az alaptőkét akkor 24,6 milliót kapunk, ami lehet kevésnek tűnik, de ha jobban elolvasod, hogy mit is írtam, akkor le van írva, hogy a SZÜKSÉGES berendezésekkel

Vagyis gyerekszobát, házimozirendszer, fűtött garázs, térkövezés, kerti tó,további luxus cikkek stb... kiépítésére egyelőre NEM kerülne sor

2018. dec. 27. 19:27
 20/27 anonim ***** válasza:

Miért is kell lepontozni, azt hogy leírtam a saját történetem? Ezzel próbáltam segíteni, hogy van élet a hitel mellett is, ha megfelelő fedezet van, megéri.

Bár igazatok van, az nagyobb segítség hogy kérdőre vonják a kérdezőt, hogy hogyan rak félre annyi pénzt 2 év alatt. Nyilván nem láttok túl azon, hogy nem csak 130 ezer bruttót lehet keresni ebben az országban, de ez a ti problémátok marad, úgyse tudtok kitörni, marad a túlélésre játszás, legalább az öröm legyen hogy egy piros kezet nyomkodtok, erre a válaszra is mehet. :)


Irigység miatt kár leptonozni, az a saját szegénységi bizonyítványotok.

Attól, hogy negatív értékelést adtok még nem lesz több 130 ezer bruttónál az árufeltöltői fizetésetek a Lidlben. :) béke.

2018. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!