Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A helyemben vennétek fel hitelt?

A helyemben vennétek fel hitelt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, ahogy számoltam 2-3 év kell mire egy házra összejönne a pénzem (szükséges berendezésekkel együtt), 2 éve dolgozom, abból 1 évig iskolai szerződésen keresztül dolgoztam, szóval gyakorlatilag az nem számít sehol... Szóval mire szóba állna velem bármely pénzintézet lakás hitel ügyben az még 1 év. Akkor meg már a legpesszimistább számításaim szerint is 2 éven belül összejön egy új építésű vidéki ház ára.

A másik dolog, hogy legszívesebben már most költöznék, de albérletet meg nem akarok fizetni, mert 1-2 évvel kitolná azt az időt, mire összejönne a ház ára. Hitelt sem szívesen vennék fel, de nem is adnak, mert kell 2 év folyamatos munkaviszony, ami amúgy meg is van, de mint már említettem a tanulmányi szerződés nem számít bele.

Vagy lejjebb adok az igényeimen és egy vidéki kisvárosban egy panellakásra már most is futná

Szüleim, rokonok támogatására nem számíthatok lakás/ház vásárlásában, azzal támogatnak, hogy addig húzom náluk ameddig szeretném :)


2018. dec. 26. 13:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Ha jó a viszony, 2 évet bőven ki lehet bírni egy saját házért cserébe...
2018. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 TappancsMancs ***** válasza:
44%
Ez a pár év nagyon belátható időtartam, szerintem nem érdemes hitelt felvenni. Meg legalább van időd nem elkapkodni a tervezését... hogy mi hogy mekkora milyen ...
2018. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Ha egy év diákmunkával és 2 év munkával összespórolsz 15-20 millió forintot, akkor tök mindegy veszel-e fel hitelt, simán visszafizeted. Albérlet erre a rövid időre már felesleges, ha 1 év múlva felveszel 5 misi hitelt azt minimális kamattal visszafizeted. Ennyi luxust megengedhetsz...
2018. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok, szóval ha 1 éven belül találnék megfelelő lakást igen, vennék fel hitelt, mert többet drágulhatnak a lakások a kamatnál. Plusz ennyit megérne nekem a fügfetlenség ilyen jó helyzetben.
2018. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
15%
Mennyi egy új építésű vidéki ház ára?
2018. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nyilván hely függő, de ami nekem megfelelő az 15-25 között van, ki kell fogni ezt is
2018. dec. 26. 16:10
 7/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk félreértések elkerülése végett hozzá szeretném tenni, hogy nekem az új építésű háznak már a 10 éves ház is annak számít, nem tudom hivatalosan mi számít annak...
2018. dec. 26. 16:39
 8/27 A kérdező kommentje:

Például ez lenne nekem a megfelelő

[link]

2018. dec. 26. 16:43
 9/27 TappancsMancs ***** válasza:
15%
3-4 az is egy jó szempont.
2018. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%
OFF: Milyen diákmunkával lehet közel 400 ezres nettó havi fizetést kapni ebben az országban? :))
2018. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!