ERSTE: mennyi ideig ul a donteshozo a dosszien?

Figyelt kérdés

Harom honapja varok hitelre az ERSTE banknal, es kezdek elkeseredni.


Egy csaladi hazrol van szo, ami nagypapam halala utan anyamra es nagynenemre szallt. Mivel anyukam nyugdijas, es nem tudna kifizetni nagynenemet, hitelt pedig nem kapna, igy azt talaltuk ki, hogy o ajandekozassal nekem adja az o hazfelet, en pedig megveszem nagynenemet. A haz ertekbecslo szerint 20.8 milliot er, ebbol csak a felet kellene kifizetni. Oneronek 400ezret adtam, tizmillio pedig hitelre lenne.

Bonyolitja a helyzetet, hogy en kulfoldon elek es dolgozom (de letesitettem egy magyarorszagi lakcimet hogy a kerelmet be tudjam adni). Fizetes 2750 euro netto (plusz kafeteria).

A masik bonyolito korulmeny, hogy kulfoldi allampolgar hazastars miatt (aki nem letesithet magyarorszagi lakcimet mivel akkor tartozkodasi engedelyt is kerni kene) vagyonmegosztasi szerzodest is kellett kotni a hazrol...

Igy mar jopar bank kiesett, egyreszt sok bank nem finansziroz csaladon beluli tranzakciot, masreszt nem mindegyik fogadja el a vagyonmegosztasi megallapodast.


Szeptember elejen beadtuk a hitelkerelmet.

szeptember kozepere kikuldtek az ertekbecslot

Szeptember vegen kozolte a biralo, hogy

szukseg lesz hiteles forditasra a francia szamlakivonatokrol... Itt a hajamat teptem, hogy mi a banatot tudnak szamlakivonaton fordittatni ami csupa szam.

A vagyonmegosztasit is modositanunk kellett, bele kell tenni egy mondatot hogy kulonvagyonnak szamit a torleszto.

Illetve 10 helyett 9-et tudnak adni a hitelbiztositeki ertek miatt, mert a banki ertekbecslo alabb becsulte a hazat mint a masik. (ez meg nem gond, ebbe beleegyeztem, igy egymilliot meg bele kell tenni sajateronek, de ezt meg ossze tudtam valahogy kaparni)


En itt rakerdeztem, hogy ha ennyi penzt kiadunk hiteles forditasra (200ezer forint kb OFFInal, mert egy szamlakivonat 7 oldal es kettot kellett forditani, mert hat kell osszesen de negy magyar mar volt, mert halistennek atkertem a fizetesemet magyar szamlara meg a hagyatekikor), akkor biztos-e hogy meglesz. Erre a szakerto rendelt egy elominositest a banktol, amire az jott valasznak harom nap mulva, hogy mehet.


Kozben en megrendeltem a francia banktol a szamlakivonatok hitelesitett peldanyait (ezt egy het volt mire kikuldtek), es alairtuk a konzulatuson a modositast (konzuli alairas felulhitelesitessel), ezeket elkuldtem postan, egy het mire hazaertek es kozben megrendeltuk a hiteles forditasokat az OFFInal, ami ket hetbe telt meg surgossegivel is, mert a magas oldalszam miatt nem vallaltak gyorsabban. Itt vesztettunk egy egesz honapot.


Igy oktober vegen megkaptak a papirokat amiket kertek

Ekkor megint ult rajta a biralo kb masfel hetet, es reszerol a dolog rendben van, felment november kozepen a donteshozohoz az ertekbecsles is es a hitelbiralat is

A donteshozo kert egy jogaszi allasfoglalast hogy rendben van e a konzuli hitelesitessel alairt modositas, erre megint varni kellett par napot, az allasfoglalas megjott, hogy rendben van

A donteshozo most meg megkerte a biralot, hogy nehany adatot javitson ki a rendszerben amit rosszul rogzitett es kuldje vissza neki, vagyis tovabbi papirokat mar nem kert

Es jelenleg ismet a donteshozo elott van az egesz dosszie, most varjuk a vegso jovahagyast, amirol kovetkezetesen minden heten azt mondjak hogy a heten mar meg kell lennie...


Komolyan mondom ez mar allatkinzas, miert kell ennyi ideig huzni?


2017. nov. 27. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre kár varnotok, 100% elutasítás. Inkább 1000%.
2017. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miert lenne elutasitas? Hitelszakerton keresztul kertuk, elominosites is volt, es ott megfelelt.
2017. nov. 27. 12:32
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Törvény szerint MINIMUM 20% önerő kell, 10 misis hitelnél 400ezerre jogszabályellenes hitelt adni. Már rég elutasították, max elkeveredett a levél a postán
2017. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha francia a házastárs nem kell neki tartózkodásu rngedély, csak egy 1000 forintos regisztráció
2017. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hol tart, nincs meg hivatalos valasz se igy se ugy, mellesleg nem is postan lesz mert hitelugyintezon keresztul van.

A hazastars nem francia (akkor nem irtam volna tartozkodasit!) hanem orosz.

Az onero meg tobb mint 50% ha elolvassa valaki figyelmesen mert a fel haz mar az enyem.

2017. nov. 28. 07:14
 6/13 anonim ***** válasza:
A fel haz nem onero hanem fedezet... Ami nem releváns mivel az egészre tesznek ugyis jelzalogot.
2017. nov. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igy van, de az szamit, hogy az egesz meddig terhelheto. Erre kulon rakerdeztunk, ezert is volt az elominosites, es ekkor mondtak hogy 9-ig lehet csinalni, szoval meg egy millat bele kell tennem (ahogy irtam is).

Bele tudnek akar negyet is ha kellene, csak szeretnem ha maradna penzem a felujitasra is.


De nem ez a kerdes, hanem hogy meddig szokott a donteshozo uldogelni a dosszien...

2017. nov. 28. 09:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nos erre nem lehet válaszolni, mert változó. Ha pl. most 2 hét szabin van, lévén közeleg a karácsony...


Amúgy nem gyors folyamatok a hitelelbírálások, általában több hét.

2017. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Ismerősömék 1 hónapot vártak az Erstére, mi 2,5-et a K&H-ra, de ezt már onnan számolom, hogy minden papír megvolt és a központba fel lett küldve bírálatra. Nyilván jelentősen megbonyolítja a dolgot a helyzetetek, ezért húzódik az ügy.

Összességében, ha behívnak szerződni, már pár napos ügylet lesz, kivétel ha közbejön a karácsony.

Mondjuk azt énsem értem ennyi önerőre hogy adnak ennyi pénzt, de az ügyintéző biztosan jobban tudja. Nálunk is szóbakerült anno másik ingatlan bevonása, de ez önmagában az önerőt nem helyettesíti. Lehet, hogy jó szerződéssel megy...

2017. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Remélem, nem fizettél a hiteles csókának mert csúnyán átbaszott, az általad vázoltak esetén lakáshitelt nem kaphatsz, max személyi kölcsönt
2017. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!