Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetem a törlesztőt, mégsem...

Fizetem a törlesztőt, mégsem csökken a tartozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Februárban vettem fel 6,1 millió ft személyi kölcsönt, havonta 125 ezret fizetek.

Ma is levonta a törlesztőt, azonban azt írja, hogy eddig 238 ezret törlesztettem. Vagy először a kamatot vonja le, utána kezd el csökkenni a 6,1 millió tartozásom?

Köszönöm a segítséget!


ma 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem nézted meg a szerződést mi? :)

Gondolom annuitás-os hiteled van (mint a legtöbb embernek)

A törlesztő fix, viszont benne a kamat és tőke törlesztése marhára nem azonos. Azaz az első x évben többnyire csak kamatot törlesztesz, tőkét nem. Aztán majd szépen változik, több és több tőke lesz törlesztve.


A bank se hülye, ha végtörlesztesz 1-2 éven belül, ő már pénzénél van akkor is, hisz kamatokat fizettél, nem tőkét.

Lehetőséghez mérten, érdemes rendszeresen előtörleszteni, hogy a tőke is csökkenjen. A hiteled feltételeit szem előtt tartva persze. Pl lehet, hogy első évben nem törleszthetsz elő díjmentesen, így akkor magasabb összeget érdemes törleszteni 1x, 2x. CIB-nél volt, hogy asszem 2. évtől kezdve 200e Ft-onként ingyenes az előtörlesztés, magyarul ha van 1M Ft-om törleszteni, akkor 5x200e Ft betörlesztése full ingyen lenne.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nézd meg a szerződésed. Abban le szokták írni a "menetrendet"

De általában a törlesztőrészlet nagyobb részben a kamatot és kisebb részben a tőke tartozást csökkenti

ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Először a kamatokat fizeted ki, utána a tőkét. Ha előre felírták az egészet, akkor még nem törlesztettél semmit a tőkéből.
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont én olvasok el minden apróbetűs részt is, ám nekem ezek a dokumentumok sokszor érthetetlenek.

Köszi, főleg az elsőnek, így már akkor értem, miért van ez így☺️

Picit szégyellem is magam, anno gazdagástanon jobban kellett volna figyelnem.

ma 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha 6,1 milliót vettél fel mondjuk 12%-os kamattal, havi 125 ezer törlesztőrészlettel, akkor egy havi kamat az kb 1%, tehát az első törlesztőrészlet így épül fel:


6,10M x 1% = 61 ezer kamat + a maradék 64 ezer tőke.

A következő hónapban már 64 ezerrel kevesebb tőke kamatozik, így a törlesztő:

6,04M x 1% = 60 ezer kamat + a maradék 65 ezer tőke..

És így tovább.

ma 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig kapsz egy kimutatást hogy adott évben hogy alakul a tőketörlesztés+kamat arány. Ahogy mész a futamidő vége felé, annál nagyobb hányad lesz a tőke csökkenése, és kisebb a kamat.
ma 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az annuitásos törlesztés így működik. Először kamatot törleszted és csak utána a tőkét. Fizetsz 120at abból 110 a kamatra megy 10 a tőkére. És ahogy haladsz előre a törlesztéssel úgy fordul meg ez az arány.
ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ne írjatok többen.
ma 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!