Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elkezdtem fizetni a végreha...

Ha elkezdtem fizetni a végrehajtói 1 éves törlesztőt, leveszik a számlámról az inkasszót?

Figyelt kérdés

Felhívtam őket telefonon, kérdeztem lenne-e lehetőségem az 1 éves futamidejű törlesztőrészletre. Aztmondták hogy igen, 39.000ft/hónap 1 éven keresztül. De nem voltam bent nála hanem telefonon egyeztettük ezt mert az ország másik oldalán van a vh iroda.

Holnap jár le az inkasszó a számlámról, de én már tegnap délelőtt elutaltam neki 33.000ft-ot mert 7000 zárolva lett belőle amikor feltettem a számlámra.

Most az lenne a kérdésem hogy ez így is jó lesz neki? Mert valami papírt csak kellene kapjak, Részletfizetési megállapodás stb.

De mikor visszahívtam őket annyit mondtak hogy utaljam el nyugodtan az első részletet, és küldenek majd egy levelet. Az a levél lesz majd a megállapodás? Vagy mi? Ez az első végrehajtási ügyem, nem értek ehhez.

És most hogy csak így a szóban megbeszéltek alapján eékezdtem törleszteni, ugye nem fogják már visszatenni az inkasszót?



2022. máj. 11. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. Megallapodni a vegrehajtoval is meglehet es akkor nincs inkasszó.
2022. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az önálló bírósági végrehajtók nagyon rugalmasak, lazák, még az is lehet, hogy nem lesz ez a megállapodás írásba foglalva, csak feljegyzi magának, hogy kaptál 12 havi egyenlő összegű részletfizetést.


Ha azt mondta, hogy küld levelet, akkor nyilván erre is kitér majd benne, mert egyébként minek küldene?

2022. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon légy résen a végrehajtókkal; őket nem a gentlemanek közül választották! Kérjél papírt és a tartozásod pontos ütemezését!

Schadl története lebegjen a szemeid előtt... Meg Völner pajtásé...

2022. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#

Átvágni nemhiszem hogy át tudna, mivel az utalásnál a megjegyzésben odaírtam az ügyiratszámot, és hogy Törlesztés 1. részlete.

Tehát bizonyítékom van, hogy én elkezdtem fizetni ha netán nem úgy járna el ebben ahogy kellene.

2022. máj. 12. 06:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Tőlem postai úton kérték, hogy kérvényezzem a törlesztést, és akkor vették le az inkasszót, mikor megkapták a levelet tőlem, az első részletet, plusz a végrehajtást kérő bele eggyezési nyilatkozatát.


Tévhity hogy a végrehajtó csak úgy önszántából ad részletfizetést. Azt a végrehajtást kérőnek is engedélyeznie kell, amit írásban jelez a VH felé.

2022. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És? Kaptál már levelet? Levették az inkasszót?
2022. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5# Mégis adott :)

6# Igen, már levették.

2022. jún. 23. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

#7A háttérben azért bizzos, hogy VH egyeztett a Végrehajtást kérővel.


De örülök, hogy sikerült.

2022. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vegrehajtast kero a legritkabb esetben fogja elutasitani a reszleteket, mert igy legalabb latja a fizetesi hajlandosagot. Azonban ha nem engedne akar elofordulhatna az is hogy az adostol nem tudjak behajani mert elkezd feketen dolgozni.
2022. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!