Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2009-ben elváltam a férjemtől(fiatal és hülye voltam),de volt egy svájci frank alapú építési hitelünk amiben adóstárs vagyok.Abban egyeztünk meg,hogy kivált belőle.Ez nem történt meg.Egy darabig fizette aztán megunta,hogy már visszafizette az egészet és még így is 14 milliót követel tőle most már a Faktoring.Ügyvédhez fordult,aki ilyen perekkel foglalkozik.Viszont eddig nem tudtak megegyezni,és most jött egy levél,hogy végrehajtásra küldik.Az én problémám viszont az,hogy 3 hónapja vettünk egy autót a párommal és mivel az előző autóm került beszámításra így az én nevemre került.Egy hete ő már a férjem.Nem szeretnénk elveszíteni az autót,az járható út,hogy átíratom a nevére?Vagy mit tanácsoltok?6 hónapos várandós vágyok nem tesz jót az idegeskedés.Illetve még dolgozom,de már csak 1 hónapot,utána a táppénzbőp illetve a csed,gyedből letilthatják?Nagyon meg vagyok ijedve.Hittem neki,hogy idáig nem jutunk el,mivel olyan ügyvédet talált aki kifejezetten ezekre a deviza perekre szakosodott és még nem volt vesztes ügye.
2017. aug. 29. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Az autó dolog lényegtelen ebből a szempontból.

Az ügyvédtől meg ne félj!

2017. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát véleményes szerint nem vihetik az autómat?Ugye ott a ház....Az ügyvédtől én nem félek,tényleg durva amit még követelnének.Én is azt szeretném,hogy vége legyen már.
2017. aug. 29. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az autó? Hát bocs az "idegesítésért", de inkább tőlem tudd meg most, mint amikor már rendőrökkel abajgatnak, ha ellenálltok.


Szóval az van, hogy a saját döntésednek köszönhetően most már ne nagyon vwgyetek háztartási gépeket, ingóságokat. Merthogy elvihetik bármikor.


Te most az esküvőddel a végrehajtási törvénynek ezt a részét aktiváltad magadra:


"A házassági életközösség tartama alatt a házastársaknak vagy bármelyiküknek a vagyontárgyát bármelyik házastárs ellen külön vezetett végrehajtás során is le lehet foglalni. Nincs helye a foglalásnak, ha az a házastárs, aki ellen a végrehajtás nem irányul, kétséget kizáróan igazolja, hogy a szóban levő vagyontárgy nem a házastársi vagyonközösséghez, hanem az ő különvagyonához tartozik."


Vagyis mostmár vihetik AZ ÚJ FÉRJED minden vagyontárgyát: mikrohullámú sütőjét, számítógépét, tévéjét, mosógépét, akár autóját is A TE TARTOZÁSOD MIATT. Hacsak névre szóló számlával vagy más módon nem tudja egyértelműen igazolni, hogy az már a házasság előtt is az övé volt és nem a tied.


Gondolom, örülni fog neki...

2017. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És miért kell ilyen bunkónak lenni?

Nem idióta emberek vagyunk.

Nem az én tartozásom.Én lemondtam annó a volt férjem javára a házról is,és van arról papírunk,hogy ő viseli a további költségeket.Sajnos a hitelből viszont nem váltott ki,mivel nek volt más,akit be tudott volna vonni.Nincsen új háztartási gépünk stb. Ingatlanom sincsen.Egy darab nyamvadt autóm van,amire 5 évig gyűjtöttem,ezért került 3 hónapja az én nevemre.

Tehát akkor mi a megoldás?

2017. aug. 30. 06:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nem elég például,hogy elviszik a házát?Bőven meghaladja az értékét az,amit még követelnek.
2017. aug. 30. 06:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Aug.21-én volt az esküvőnk.Ha 20-ára írunk egy szerződést,hogy elajándékozom vagy eladom neki (akár 100 ft-ért is) akkor mivel 15 nap van az átírásra akkor az úgy jó lehet?
2017. aug. 30. 08:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!