Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikertelen online bankkártyás...

Bence12344 kérdése:

Sikertelen online bankkártyás fizetés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Hétfőn egy weboldalon keresztül vásároltam egy ajándékot egy családtagnak, GP Webpay-n keresztül történt a fizetés, beírtam mindent meg is erősítettem idáig minden rendben volt, majd jött a meglepetés, hogy az oldalon nem jelezte, hogy sikeres lett volna a fizetés ehelyett csak pörgött az ellenőrzés, gondoltam várok kicsit hátha csak lassú, eltelt negyed óra és az ellenőrzés továbbra is ott maradt, közben kaptam az emailes bizonylatot is a GP Webpay-től, bár ezt az oldal ahonnan vásároltam továbbra sem érzékelte hogy megérkezett volna az összeg, ha pedig a rendeléseimhez mentem ott újból engedte volna, hogy fizessek. Az összeg levonásra került a bankkártyámról, írtam az oldalnak ahol állításuk szerint nem történt terhelés, ilyen esetben mi a teendő? Még nem jártam így, úgyhogy kicsit tanácstalan vagyok, lehet a fogalmazás is kicsit zavaros, ha valami nem világos nyugodtan kérdezzetek rá. Van esély még, hogy esetleg a bank rendezi ezt és visszakerül az összeg? Köszönet bármi értelmes válaszért.

ma 20:17
 1/2 nb2019 ***** válasza:

Lehetséges, hogy elsőre csak zárolják az összeget, ekkor ha a tényleges terhelés elmarad, akkor pár napon belül automatikusan felszabadítja a bank.


Nem egyértelmű nekem, hogy melyik oldalnak írtál, ha a fizetési szolgáltató is úgy látja, hogy nem történt terhelés, akkor ez a helyzet lesz valószínűleg. Ha a webshop mondja csak, hogy nem érkezett meg hozzájuk, akkor én felvenném a kapcsolatot a szolgáltatóval hogy ők mit látnak.

ma 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Webshopnak írtam, akkor egy próbát teszek a szolgáltatóval hátha, köszi szépen.
ma 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!