Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel+CSOK mennyi esélyün...

Lakáshitel+CSOK mennyi esélyünk van?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek, biztos millió hasonló kérdés van,de 6 hónaposom mellett nincs időm összebogaráznom az engem érdeklő részeket!!! 6.5 millióért van hirdetve egy ház amibe beleszerettünk. 1.2 milló forint önerőnk lenne+600ezer ft CSOK. Egyáltalán van esélyük? 100-200ezer forintot ha nagyon muszáj hozzátudnánk tenni a meglévő önerőnkhöz, bár nem szívesen,mert bútorra tettük félre. Kedden megyünk hitelügyintézőhöz,de az olyan soká van,mi meg tűkön ülünk. Szeretnénk tudni,hogy nagyjából mire számíthatunk. Előre is nagyon köszönöm annak aki érdemlegeset hozzá tud tenni és szép hétvégét kívánok mindenkinek!! :)

2016. ápr. 23. 13:53
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Gondolod az előzmények tükrében bevallaná, ha kiderülne, hogy nem volt igaza?
2016. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Szerintem bukó volt a dolog azért nem jelentkezik.Lehetetlennek tartok ennyi jövedelemre annyi hitelt.
2016. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bunkó!!!! Ha annyira naprakészek lennétek hitelügyintézés terén,mint ahogyan néhányan itt előadjátok magatokat,akkor tisztába lennétek vele,hogy nem pár nem vagy 1-2 hét az elbírálás stb. (Akinek nem inge,nem veszi magára!!)

Tehát,akit komolyan érdekel a hogy, hol járunk annak leírom. Megvolt az értékbecslés, felértékelte a bank 6 millióra,ennyi is volt a közösen kialkudott vételár. Aláírtuk a végleges adásvételi szerződést ügyvéd előtt, lefoglalóztuk a házat. Gondolva arra is,ha nem kapjuk meg a hitelt beleírattuk a szerződésbe,ha nem kapunk hitelt vagy CSOK-ot akkor a foglaló előlegnek minősül és visszajár. Most perpillanat várakozunk, minden papírunk megérkezett kivéve az erkölcsik. Ha az is megvan kérünk időpontot a bankba, beadjuk a papírokat és onnantól kezdve 1 hónap az elbírálás.

Egyébként az értékbecslés után voltunk bent a bankban. Azért hívtak,hogy megpróbálhatnánk 4,4 millió forintot is fölvenni,mert LEHET annyit is kaphatnánk és akkor kevesebb önerőt kellene befizetnünk. Végül is maradtunk a 4.2 milliónál,mert elég gyenge lábakon állunk így is. Elmondtuk az ott dolgozó hölgyek a kétségeinket és azt mondta,hogy náluk aki az előzetes hitelbírálaton megfelel, annak 98% kap is hitelt és a mi ügyünknél látott már sokkal meredekebbet is,akik kaptak hitelt. Nagyon remélem tényleg így is lesz!!!!

2016. máj. 24. 14:25
 34/45 anonim ***** válasza:
bár nem én írtam, de azt írta, BUKÓ, nem bunkó
2016. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Köszi előző,én írtam hogy szerintem bukó a dolog,ez hogy lett bunkó? Eleve miért írtam volna,hogy bunkó?Na mindegy.A hitelhez sok szerencsét kérdező.
2016. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, valóban én olvastam félre!!!
2016. máj. 24. 20:16
 37/45 anonim ***** válasza:
47%

Az ugye mindenkinek megvan, hogy a kérdező nem mond igazat?


1.2 önerő 6 millás ház, ez azt jelenti, hogy éppen pont, hogy megvan nekik a törvényi minimum 20% önerő, a csok nem számít önerőnek, mellé egy egy keresős család, a bank nem fog megelégedni a törvényi minimum önerővel mindent egybevéve...


persze, könnyebb ezt állítani, mint bevallani, hogy igaza volt azoknak akik azt mondták nem lesz hitel, a végén még ki fog derülni, hogy vettek egy A6-os audit is gyorsan, annyira jó volt nekik

2016. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Én már inkább nem írok semmit de nekem is nagyon furcsa.Ma már a bankok extrán bebiztosítják magukat.Ennyi nettóra kiváncsi vagyok melyik bank ad 4,2 millió hitelt.Ezt nem írta a kérdező.
2016. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
20.35-ös, bármilyen hihetetlen, a CSOK nem jelent terhet az ingatlanon több bankban sem (még akkor sem, ha megelőlegező), ezért a 600E Ft-ot simán hozzá lehet adni az önerőhöz. Így már 30% lesz az önerő, de ezt én még mindig határesetnek gondolom erre a nagyon alacsony jövedelemre, persze lehetnek még csodák.
2016. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Akit valóban érdekelt a dolog és nem csak károgni jött ide annak írom: Kapunk hitelt,DE 15 évre 500ezer forinttal kevesebbet ad a bank, vagy kell egy adóstárs és úgy mehet a 4,2millió stabil kamattal 15 évig, vagy pedig adja a 4.2 milliót 30 évre és évente változik a törlesztő, ja és mivel nem stabil kamat így nem kapjuk vissza a közjegyző díjat.

Arra döntöttünk,hogy elveszünk a bútorok árából, pár használt bútort veszünk az új helyet és belerakjuk az 500ezret, mert se belevonni nem akarunk senkit, se nem akarunk törleszteni 55 éves korunkig.

Aki hasonló helyzetben lesz és véletlenül ide téved,annak írnám,hogy semmiféleképpen ne kezdjen bele ebbe pénz nélkül (értékbecslés,ügyvéd, illetékek, tranzakciós díjjak, közjegyző kb 200ezer)

Aki elhiszi,az elhiszi, aki nem,az nem!! A részemről lezártnak tekintem a témát!!!

2016. jún. 24. 11:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!