Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel+CSOK mennyi esélyün...

Lakáshitel+CSOK mennyi esélyünk van?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek, biztos millió hasonló kérdés van,de 6 hónaposom mellett nincs időm összebogaráznom az engem érdeklő részeket!!! 6.5 millióért van hirdetve egy ház amibe beleszerettünk. 1.2 milló forint önerőnk lenne+600ezer ft CSOK. Egyáltalán van esélyük? 100-200ezer forintot ha nagyon muszáj hozzátudnánk tenni a meglévő önerőnkhöz, bár nem szívesen,mert bútorra tettük félre. Kedden megyünk hitelügyintézőhöz,de az olyan soká van,mi meg tűkön ülünk. Szeretnénk tudni,hogy nagyjából mire számíthatunk. Előre is nagyon köszönöm annak aki érdemlegeset hozzá tud tenni és szép hétvégét kívánok mindenkinek!! :)

2016. ápr. 23. 13:53
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

azt javaslom, hogy ha gyesen vagy, inkább szánd rá az időt, hogy te magad érdeklődj bankoknál.

ne írj alá semmit, sőt inkább be se menj, mert ez lehúzás.

pontosan úgy van, ahogy írták, ezek az ügynökök jutalékot kapnak a szerződött banktól, ha sikerül odavinniük egy-egy ügyfelet.

azaz nem olyan hitelt fog keresni, amivel ti a legjobban jártok, hanem olyat, ahonnan ő jutalékot kaphat.

már látszik a lehúzás, mi az, hogy 50 ezer a tanácsadás? egy ingatlanirodánál minimum, hogy ingyenes legyen a tanácsadás.

arra is számíts, hogy az ő munkájáért is kell majd fizetned, hiszen nem dolgozik ingyen. én már egyszer megszívtam ezzel. tuti van rejtett költség. apró betűvel vagy valamilyen módon majd kierőszakolja, hogy a hitelközvetítésért fizessetek x %-ot.

hiszen ha nem így lenne, minek is kéne aláírni előre bármit is?


elhiszem, hogy nyűgös a baba, de azért egy 6 hónapos a nap nagy részében alszik, tessék beletenni a babakocsiba, és elsétálni ebben a jó időben a bankokba, miután interneten végignézted mindnek a kalkulátorát.

leszűkíted 3-5 bankra, és sétáltok egyet a szopiztatás után, amikor elalszik. vagy a nagyi, testvér, vagy bárki otthon marad vele 2-3 órára, amíg nem kell újra ennie.

a saját érdekedben, ne bízd ezt közvetítőre, főleg ne ingatlanosra!

2016. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:

Meglepődve olvasom, hogy pénzt kérnek tőled akkor, ha nem az ingatlan irodán keresztül adod be a hitelkérelmet (Melyik cég mer ilyet tenni?)

Sajnálatos, hogy sok a rossz tapasztalat, már csak azért is, mert több, mint 10 hitelközvetítés a munkám, de megértem.

A saját érdekedben ennek ellenére azt javaslom, hogy keress egy nagyobb, korrekt hitelközvetítő céget (keress fel akár többet is), ahol nem kérnek pénzt a tájékoztatásért, mert szerintem több okból is nagyon gyenge lábon áll a hiteligényetek. Tapasztalatom szerint, ahol ennyire olcsón lehet házat venni, az olyan településen van, ahol az ingatlan értékéhez képest kb 50-60%-ban adnak hitelt. A másik gond, hogy nagyon alacsony az összbevételetek is.

Megmondom én neked ingyen is, ez a hitelkérelem így nagyon kockázatos, adóstársra és pluszt ingatlan fedezetre is szükség lehet.

Ilyen esetben én még az adásvételi megkötése előtt előzetes értékbecslést szoktam javasolni, de ha nincs lehetőségetek plusz fedezetre és adóstársra, akkor nem sok reményt látok.

2016. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
kieg az előzőhöz "már több, mint 10 éve"
2016. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

nem értem a válaszolókat, vagy teljesen más országrészben lakunk. felénk vidéken ennyiért jó állapotú családi házakat lehet kapni. ez persze kelet-magyarország, és nem nagyváros.

én is vidéken lakom, de itt mindenki bejár a megyeszékhelyre dolgozni, mivel közel van.

10-20 km-re vagyunk a várostól, és 5-6 millióért lehet kapni a házakat. nem rogyadozó viskók, hanem néhány éve épült, közepes állapotú, közepes méretű családi házak, nagy telekkel.

a távolság nem vészes, szerintem sokszor többet utazik az, aki bent lakik a városban, csak a város másik végén van a munkahelye.

én 5 millióért vettem a házamat pár éve, de a szomszéd utcában is szintén 5-ért vettek meg nemrég egy másikat, egy harmadik pedig 7-ért ment el, még 10 éve sincs, hogy megépült.

és nincs olyan, hogy másik házat kéne bevonni, a hitelezés itt is ugyanúgy működött, mint máshol. ez nem olyan alacsony összeg, hogy forgalomképtelennek nyilvánítsátok a házat így látatlanban.


de mai miatt írok: figyeljetek oda a szerződésre. én is hitelt vettem fel, és beleírattam a szerződésbe, hogy akkor jön létre az adás-vétel, ha megkapom a hitelt.


ne egyszerűen úgy írjátok meg, hogy vételár x millió, a pénz átadási határideje 2016.06.30.

mert ha mégsem kaptok hitelt, akkor is létrejött az adásvétel, és az eladó beperelhet titeket, követelve a pénzét.

feltételt kell szabni, méghozzá a sikeres hiteligénylést.

azért, mert a jövedelmetek valóban kevés.

én 4 millió hitelt kaptam 5 éve, és akkor 120 ezret kerestem. de ez régen volt, azóta több jövedelmet kérnek.

nektek összesen van ennyi, de az eloszlik 3 felé, ebből megélni sem könnyű, hogy akartok még egy több tízezres hitelt fizetni mellette?

2016. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem azzal van a probléma, hogy 5 millióért nem lehet szép házakat kapni az ország egyes részein, hanem azzal, hogy a bank szemében ezek bizony nem túl forgalomképes ingatlanok.


Nem véletlenül kerülnek ugyanis ennyibe, jellemzően azokon az országrészekben, ahol ennyiért már jó házat lehet kapni, nem olyan könnyű értékesíteni egy ingatlant, mint például pesten egy 10x ennyibe kerülőt.


A bankot pedig bizony az érdekli, ha bedől a hitel, akkor mennyiért tudja eladni, és mennyi az esélye annak, hogy gyorsan csak szanálási értéken. Egy 5 milliós alföldi, ÉK magyarországi ingatlan pedig jellemzően csak szanálási értéken tud elkelni, ami komoly bukó, ezért írnak elő a bankok plusz fedezetet, vagy nagyobb önrészt, hogy csökkentsék a kockázataikat.


Lehet persze háborogni, meg lepontozni, de a bank már csak így működik, és ennek oka is van.

2016. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

09.15-ös, 5 éve még nem létezett FAIR bank törvény és nem volt ennyi bedőlt hitel sem, mint manapság. A bankok sokkal óvatosabbak, szigorúbbak lettek, pl jóval kevesebb hitelt adnak a kisebb településeken az ingatlan értékéhez képest, mint régebben. Az sem mindegy, melyik országrészről van szó, hányan laknak ott, van-e ingatlan forgalom, stb, stb.

Az utóbbi időben több Pest megyei kistelepülésen intéztem hitelt és sajnos csak az értéke 50-60-át ajánlotta meg a bank hitelként.

2016. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Szerintem is kizárt ennyi jövedelemmel a hitel ismerős ennyi, szintén hitelmentes jövedelemre 3,5 millió hitelt sem kapott.Esetleg adóstárssal fog menni.
2016. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

A gyes figyelembe se vehető így csak a párod csekelyke fizetése van amit még megélhetésre is nehéz beosztani. Ebből hogy fizettek 50 ezer torlesztest?

Vagy szedjetek össze meg pénzt vagy más megoldást...én nem vagyok bank de én ennyi fizetésre nem adnék 2 milliónál több hitelt.

2016. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!!! Most van időm reagálni. Openhouse ingatlanirodán keresztül intézzük. Ingyenes egyébként a hiteltanácsadás, csak akkor kell 50.000ft-ot fizetni, ha nem a tanácsadó által vesszük fel a hitelt. A GYES tuti biztos jövedelemnek számítják a CSP-t nem!!!!! Már itt maradásunk nincs, több mint 4 éve fizetjük az albérletet, havi 45.000 ft-ot. Párom majdnem háromszorosát hozza haza,mint amennyire be van jelentve. Megpróbálunk beszélni a főnökével,hogy többre jelentse be. Egyébként néztünk megyeszékhelyen is ebben az árkategóriában lakást, meg tőle 8km-re faluban egy rendezett, szépen felújított közepes méretű családi házat. Mi nyilván a kertes házat választottuk a gyerkőc miatt,hogy legyen mozgástere. Tegnap voltunk anyukámnál és vele beszélgettünk. Ők az idén vásároltak ,év elején szintén ennél az ingatlanirodán keresztül helyben a megyeszékhelyen lakást. Ők is hárman vannak, ketten dolgoznak, tesóm tanul. Készségesen elő is kotorta nekünk a papírokat és nekik KEVESEBB volt az 1 főre jutó nettó jövedelmük. Ugyanis hiába dolgoznak mindketten,neki és párjának is van fejenként 2 hitelük!!! Így a lakáshitelük lett az ötödik,ami az egyetlen közös. Az egyetlen amiben előttünk járnak,hogy nekik a 6.8 milliós lakásnál 3 millió önerőjük volt. Viszont lelket is öntött belénk. Még nagyon fiatalok vagyunk, ha nem jön össze a dolog,akkor költözzünk ki a fiatalok házába, ahol havi 10.ezer forint a lakhatás. Kolléganője is ott lakik és épp úgy rendben van,mint egy 45.000ft-os albérlet. :)
2016. ápr. 25. 10:12
 20/45 anonim ***** válasza:

Kérdező: mióta van fair bank törvény, azóta a nem bejelentett jövedelem nem számít. Régen volt jövedelem igazolás nélküli hitel, akár az egész legális pénzed költhetted hitelre, a feketéből meg éltél. Manapság viszont törvény írja elő a bankoknak, hogy a fizetés maximum hány %-a mehet hiteltörlesztésre (400 ezer alatt max a jövedelem 50%-a mehet hitelre), de ezt a bankok még azzal fogják cifrázni, hogy nálatok gyakorlatilag 1 kereső van, akinek a kiesése azonnal törlesztőképtelenséget eredményez.


A GYESt amúgy valóban beszámolják, hiszen az fixen érkezik. Ha a férjed tényleg ennyit keres, akkor a legjobb lenne egy darabig még foggal körömmel spórolni, hogy minél nagyobb önrészt tudjatok letenni.

2016. ápr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!