Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel+CSOK mennyi esélyün...

Lakáshitel+CSOK mennyi esélyünk van?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek, biztos millió hasonló kérdés van,de 6 hónaposom mellett nincs időm összebogaráznom az engem érdeklő részeket!!! 6.5 millióért van hirdetve egy ház amibe beleszerettünk. 1.2 milló forint önerőnk lenne+600ezer ft CSOK. Egyáltalán van esélyük? 100-200ezer forintot ha nagyon muszáj hozzátudnánk tenni a meglévő önerőnkhöz, bár nem szívesen,mert bútorra tettük félre. Kedden megyünk hitelügyintézőhöz,de az olyan soká van,mi meg tűkön ülünk. Szeretnénk tudni,hogy nagyjából mire számíthatunk. Előre is nagyon köszönöm annak aki érdemlegeset hozzá tud tenni és szép hétvégét kívánok mindenkinek!! :)

2016. ápr. 23. 13:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
66%

A törvények szerint 1.3 milla önerő kell nektek (gondolom a ház árából azért még tudtok alkudni), de az ár alapján azt gondolom, hogy valami nem túl forgalomképes ingatlanról van szó, így a bankok valószínűleg a törvényi minimumnál nagyobb önerő fognak kérni.


Nem lehetetlen hitelt kapni, de sok fog múlni azon is, hogy milyenek a jövedelmi viszonyaitok.

2016. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnénk alkudni. :) Uhhh ezt elfelejtettem írni pedig szerettem volna: a párom nettó jövedelme 96.425ft, én GYES-en vagyok, szóval nekem 28.500ft. A CSOK semelyik banknál nem számít önerőnek? Semmiféle hitelünk,tartozásunk,kezességünk nincs!!!!
2016. ápr. 23. 14:44
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
A csok csak a meglévő banknál számít önerővel, és ilyen keresettel nagyon nehéz lesz hitelt kapnotok :(
2016. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
izé, bocs, rosszul írtam, a meglévő gyerekre adott csok önerő, nem bank :)
2016. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak a meglévő gyerekre vennénk igénybe.
2016. ápr. 23. 15:37
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a bankok többsége beszámítja a CSOK-ot önerőnek, de ahogy mondtam, Nektek sajnos a jövedelem lesz túl alacsony (ez persze csak valószínűsíthető, ettől még lehet, hogy kaptok hitelt mégis)
2016. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Akkor még hülyébb vagyok,mint az előtt hogy feltettem a kérdést. Mi ingatlanközvetítő irodán keresztül találtuk ezt a házat. Előzetesen már beszéltünk a hitelügyintézőjükkel,akkor a mi nevünket, édesanyáink nevét, jövedelmünket, CSOK.-ot és a ház árát kérdezte. Azt mondta,hogy lehet itt az önerő lesz a kevés. De ő többet nem mondhat,hanem személyesen be kell jönni aláírni egy szerződést,hogy ő intézi a hitelünket,mert ha nem,akkor 50.000ft-ot kell fizetni a tanácsadásáért.
2016. ápr. 23. 16:20
 8/45 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm szépen!! Ha érdekel megírom majd,hogy mi volt kedd este. :)
2016. ápr. 23. 16:20
 9/45 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon kevés a jövedelmetek, szerintem bukó.
2016. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

Ne menjetek be ilyen hitelügyintézőhöz!


Általában nem a legjobb hitelt ajánlja, hanem azt, amelyik eladásához érdeke fűződik (gyk a legmagasabb a jutalék).


Nézzétek meg itt, hogy melyik bankokat dobja ki nektek olcsónak, és menjetek be személyesen, az ilyen ingatlanos hitelügyintéző ritkán lelkiismeretes


[link]

2016. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!