Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudnék pénzt kölcsönözn...

Honnan tudnék pénzt kölcsönözni, Kölcsön kérni?

Figyelt kérdés

Állást kaptam külföldön kezdő fizetésként havi átszámítva 750.000 FT fogok keresni + tulóra, Angol tudásom egy alap társalgási szintű.

Viszont a kiköltözéshez a kezdetekhez tudnom kell magam 1 hónapig (az első fizetésig) fent tartani azaz, hogy ne csövezek és nem haljak éhen ez kb 200.000 szoba bérlet + 30-40k közlekedés, hivatalos ügyek intézése + 30-40k kaja pia tisztálkodó szerek. + 10-20k egyéb

kell még rep jegy és még itthon elmennék előtte egy intenzív angol tanfolyamra.

Szóval összesen kb 500.000Ft ra van szükségem!

Feketén 4 órában vagyok bejelentve hitelt nem kaphatok élő rokonom nincs akire számíthatnék.

Ezért szeretnék aféle Muhámmád Junusz béke Nobel díjas ötlete alapján kölcsönt amit már akár 2 hó múlva meg tudok adni akár 20-30% kamattal is ami évi 200% os kamatot jelent!

Szerződést ügyvédet én is elvárnám fordított helyzetben így nem akadály számomra!



Ez van vagy havonta félre teszek és kb 8-10év múlva ha nem lenne infláció összegyűlne a pénz:)


Előre is köszönöm srácok:)



2015. jún. 6. 12:09
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"akár 20-30% kamattal is ami évi 200% os kamatot jelent"


A kölcsönadó pedig mehet a sittre, mert ez már uzsorakamatnak minősül.


Ügyvédi költségeket ki fizeti?

Milyen biztosítékot tudsz adni a majdan megkeresett pénzeden kívül?

Ha elcsap a villamos, és holnap meghalsz, akkor hogyan kapja vissza a pénzét?


Egyébként a többiek jól leírták, senki nem fog kölcsönadni egy ismeretlen magánszemélynek ennyit, még akkor sem, ha papírt írtok róla, mert ha lelépsz a pénzzel, vagy csak nem fizetsz, akkor évekig pereskedhet, kergetőzhet veled, ha jól értem vagyonod 0, tehát végrehajtást nem nagyon tud kezdeményezni.

2015. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
93%

"minimál bérről beszélgetünk plusz fél font "


Jól utánanéztél barátom.. Megsúgom, hogy az egyesül királyságban most emelték 6,5 GBP-ről 6,7 GBP-re a minimálbért. A munkaórák garantálása pedig nem kötelező úgy, mint itthon....


"700fontból kényelmesen megélek de nagyon kényelmesen mint itthon 200k ból."


Álmodba biztos. Londonban sansztalan, valami vidéki kisvárosban mondjuk úgy elvegetálsz belőle akkor, ha nuku szórakozás, nuku vásárlás és nincs saját lakásod, maximum szobát bérelsz.


Te tipikusan az a madár vagy, aki majd kifizeti a munkaközvetítőt, kimegy 6 arabbal egy lepukkant szobába az emeletes ágyra és majd jól pofára esik, amikor a 7 GBP-s órabérét megkapja - csak heti 20 óra után azt fogja neki mondani a munkaadója, hogy bocs, nincs a hétre több meló, találkozunk köv. hétfőn, itt a heti 150 fontod.


Eleve még soha nem találkoztam olyannak, akinek egy csöppnyi esze is van, hogy átszámolja forintba a kinti várható bérét - ugyanis az csak arra jó, hogy vagizz a putrivégen a másik nyomorultnak, hogy te mennyit keresel. Kinn kicsit más az árkörnyezet...


Csak, hogy ami rögtön elsőre szemet szúrt, hogy szerinted 30K lesz a közlekedés. Papa, 1 zónára tudsz venni havi bérletet Londonban 120 fontért. Vidéken sem olcsóbb...

2015. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
93%
Ja és igen, én is csak irigy vagyok rád, mert te megcsináltad a karriert :)
2015. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem az előző mindent elmondott.
2015. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Kedves 22. Nem szeretnék a te szintedre lesüllyedni.


Mint már azt írtam, én már átmentem a 3 körös interjún szerződésem van havi 220 óráról. Számomra nem oszt nem szoroz az az egyébként tény, hogy kint nincs kötelező óraszám!


Igen sajnálom ha neked büdös az, hogy nem egy kastélyban kezdesz és az ilyen hozzáállásod miatt csak a negatív oldalakat tapasztaltad meg egy szobáról van szó havi 300 font egyedül leszek benne és a házbán további 3 szobában további 6 magyarral! (De ezekhez már tényleg semmi közöd)

A pénzt azért számoltam át, hogy az is értse aki nincs annyira képben, (pl: te)

közlekedés egyszeri 80 font lesz amíg be nem szerzek egy bringát később egy autót. 2 kilométerre van a melóhely...



Ha neked a 24. nek és még pár embernek innen aki ezt elolvassa legalább annyi lejön, hogy ne higgyenek a negatív lejárató állami agymosó kampánynak és önigazolásként ne irkálnak ilyen butaságokat hanem utána néznek bizonyos témáknak, és merjenek belevágni a folyamatos önsajnálat helyett akkor attól függetlenül, hogy én kijutottam vagy sem már elértem valamit! ÉS elégedett leszek:)

Lehet írni privátot szívesen segítek ha tudok!

2015. jún. 6. 17:40
 26/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok kedves - de ezt te is láthattad.


Én csupán jeleztem neked, hogy függetlenül attól, hogy milyen kamu szerződést kaptál a közvetítődtől ne gyere majd sírni, hogy mégsem kaptad meg gyári droid munkáért a minimálbér 1,5x-esét és mégsem tudtál 220 órát dolgozni egy hónapban, csak 120-at.


Illetve majd amikor ez megtörténik akkor emlékezz rám.


Őszintén kívánom hogy összejöjjön valami jó meló neked, csak ebből a pökhendi, még turista sem voltam külföldön de jól utánanéztem az interneten a dolgoknak és minden jobban tudok stílusból kéne visszavenni. Ezt ugyanis az angolok nem szeretik. Na meg marha nagyot lehet pofára esni, ami fájni fog a kis lelkednek.


Amúgy én eleve azt gondolom, aki nem képes SAJÁT MAGÁNAK bármilyen közvetítő nélkül munkát találnia angliában az kvázi halálra van ítélve és fél éven belül itthon lesz egy kanyi vas nélkül.

2015. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%

"Nem szeretnék a te szintedre lesüllyedni."


Ezt egy kicsit viccesnek találom, tekintettel arra, hogy ha valaki nem bólogat, elkezdesz személyeskedni.


Egyébként nem valószínű, hogy olyanok próbálnak kioktatni, akik az állami agymosásból tájékozódnak, szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki már dolgozott több helyen Európában, valószínűleg #22-es sem azért próbálja korrigálni a költségekkel kapcsolatos elképzeléseidet, mert látta a TV-ben, hogy úgy van.


Londonban valóban esélytelen ennyiből normálisan megélni, vidéken már megoldható, de azzal egy darabig szerintem se számolj, hogy ennyit meg annyit fogsz tudni félretenni.

2015. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Azt hittem megdumáltuk, hogy az attól, hogy neked nem sikerül még másokat nem hátráltatsz!

Légyszíves en használj ilyen indulatszavakat mint pl (kamu, droid) Indulatkeltö mondatokat "Ezt ugyanis az angolok nem szeretik" és a cigány hasonlatokat is hagyd ki kérlek ugyan is ha okoskodni szeretnél, másokat kioktatni akkor arra ott vannak a veled egy szinten lévő haverjaid vagy már ök se hallgatják a panaszkodásaid?


Ne is vitázzunk ilyenekröl fölsöleges hisz ott a kulcs mondat a végén:

"Amúgy én eleve azt gondolom, aki nem képes SAJÁT MAGÁNAK bármilyen közvetítő nélkül munkát találnia angliában az kvázi halálra van ítélve és fél éven belül itthon lesz egy kanyi vas nélkül."


Magyarországon ez megy a havernak a haverja ismerőse az ismerőse rokonnak a rokona, kihalásos alapon mennek a rokonoknak átjátszott munkahelyek és millió egyen mennek így ki és esnek pofára mert a haver nem jogász a haver nem ügyvéd a haver nem közvetítő a haver nem segit a hivatalos ügyekben de mint azt már többször is linkeltem vannak legálisan a konzulátuson bejegyzett közvetítők akik ezekben és egyéb kérdésekben is leveszik a válladról a terhet és úgyan keményen válogatnak mert kintre nem kell ilyen okos tojás aki mindent jobban tud de semmit nem teljesít de kint verseny van nem a spanok ülnek a posztokon hanem aki jobban teljesít ez biztos frusztrál egy olyan tipikus magyart aki egész életében mindent megkapott még ha kicsiben is de mindig kisegítették, de motivál sok szorgalmas embert úgyhogy még egyszer kérlek ne állíts butaságokat ezeket te se gondolod komolyan és nem minden az aminek látszik hisz persze olyan egyszerű lenne 1000000milliárd hangya szart eszik együnk mi is téma...

2015. jún. 6. 18:03
 29/41 anonim ***** válasza:
91%

Nézd már a kis önérzetes, hogy magára veszi a droidot (khm.. melyikünk készül épp egy gyárba szalag mellé betanított droidnak?).


Apukám, te akkorát fogsz koppanni, hogy komolyan sajnálom, hogy nem leszek ott, hogy lássam :) Egyet ígérj meg: Ne tégy úgy, mint a hazakullogó magyarok 90%-a, hogy még maguknak és az ismerőseiknek sem merik bevallani, hogy nem jött össze és ne gyere majd a kamu süketeléssel, hogy honvágyad volt...


"kint verseny van nem a spanok ülnek a posztokon hanem aki jobban teljesít "


Angol cégnél dolgozom évek óta. Ezen olyan hangosan felröhögtem, hogy szerintem áthallatszott a monitoron.


Sok sikert kívánok kis droidom - egy irigy magyar.

2015. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Szerintem bármelyik Yuriy & Lakatos Bt. ad kölcsön 20-30%/hó kamatra. Akár ennyit is.


Csak egy fura kérdés: most akkor konkrét szerződésed van, vagy válogathatsz 1.7 millió állásból?

2015. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!