Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek a bank ellen,...

Mit tehetek a bank ellen, hogy ne zaklasson?

Figyelt kérdés
A lakbért mikor átutaltam, a bank tévedésből egy másik számláról vette le a pénzt 4 hónappal ezelőtt. Most vették észre, és követelik rajtam, hogy fizessem nekik vissza. Én világosan kijelentettem, hogy nem fogom, mert nem én hibáztam, és mind tudjuk, hogy ellenkező esetben ők se fizetnék nekem vissza. Azóta bejönnek a munkahelyemre is, és kérik a pénzt valamint azzal fenyegetőznek, hogy letiltják a kártyám (amit nem hiszem, hogy megtehetnek). Már nagyon unom a fenyegetőző szánalmas hangnemet, főleg miután meg lett mondva, hogy nem fogok fizetni. Kihez fordulhatnék, mit tehetnék?

2015. jan. 29. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A 77%-os válaszoló teljesen logikusan levezette, hogy ez miért nem a kérdező sara, erre ő van lepontozva!

Ez egy vicc...

2015. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem azért nem áll szándékomban visszafizetni a pénzt, mert egy szemét alak vagyok, hanem mert ellenkező esetben a bank se segitene semmit. Aki hibázik, az felel érte. Nekem számitana, most kiadni mégegyszer kiadni azt a pénzt, főleg hogy 4 hónapja történt a hiba a bank részéről. Ha akkor szóltak volna, gondolkodás nélkül visszafizettem volna.


Úgy pedig pláne nincs kedvem visszafizetni, hogy egy bocsánatkérést sem kaptam, ellenben telefonáltak este nekem is, és a lakástulajnak is, felkerestek személyesen a munkahelyemen fenyegetőzve és mikor személyesen mentem a bankba beszélni, akkor is lekezelő hangnemben beszéltek velem. Ezek után egyáltalán nem érzem úgy, hogy kötelességem visszaadni a pénzt. Tényleg csak tudni szeretném, hogy indithatnak-e pert ellenem, valamint hogy letilthatják-e ezért a kártyámat.

2015. jan. 30. 16:10
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem számitana, most kiadni mégegyszer kiadni azt a pénzt,"


Miért adnád ki "még egyszer" azt a pénzt? Ha jól értelmezem a kérdésed, négy hónappal ezelőtt más számlájáról vonták le az összeget, a tiédről nem. Vagyis te még egyszer sem fizetted ki, legfeljebb azt hitted. Valójában most fizetnél először.

Mellesleg törvény van rá, hogy a jogtalanul kapott pénzt, függetlenül attól, hogy kinek a tévedéséből került hozzád, köteles vagy visszafizetni.

2015. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
A banki alkalmazott már visszafizette, ő követeli tőlem, tehát neki tartozok. Ha ő már visszatette a pénzt saját zsebből, akkor milyen jogi alapon követeli tőlem?
2015. jan. 30. 17:27
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"mert ellenkező esetben a bank se segitene semmit."


Ezt te igy magadban eldontotted?


Nekem dolgozott bankban rokonom, es volt olyan eset amikor az ugyfel szamlajarol tevedesbol konyveltek le, azonnal visszaadtak a penzt.


Ha te komolyan el tudod kepzelni hogy a bank csak ugy megtart penzosszegeket, akkor hulyebb vagy mint eddig tuntel.

2015. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

" Ha ő már visszatette a pénzt saját zsebből, akkor milyen jogi alapon követeli tőlem?"


Azert ba*meg mert az nem a te penzed.

2015. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
65%
Arra válaszolj inkább, hogy hová lett a pénz? Mert a te számládról nem vették le, hiszen tévedésből másét terhelték meg a tiéd helyett. Nálad maradt a pénz. Akkor miért nem adod vissza? Mivel magyarázod a gerinctelenséged?
2015. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
80%
Te 4 hónappal ezelőtt adtál egy megbízást a banknak, hogy a számládról vegyenek le x összeget, és tegyék át egy másik számlára. Ez nem történt meg, a számládról nem vettek le semmit, helyette véletlenül más számlájáról vették le. Mivel eredetileg te adtad a megbízást, és a te számládról nem történt terhelés, teljesen jogosan hajthatja be rajtad a bank. A helyedben addig fizetném vissza az alkalmazottnak, amíg nem kezdi el perelni, mert akkor kamatokkal és perdíjakkal jóval nagyobb összeg lehet a végén. Bár ezzel a hozzáállással megérdemelnéd.
2015. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a hozzászólásokat!
2015. jan. 31. 08:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!