Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek a bank ellen,...

Mit tehetek a bank ellen, hogy ne zaklasson?

Figyelt kérdés
A lakbért mikor átutaltam, a bank tévedésből egy másik számláról vette le a pénzt 4 hónappal ezelőtt. Most vették észre, és követelik rajtam, hogy fizessem nekik vissza. Én világosan kijelentettem, hogy nem fogom, mert nem én hibáztam, és mind tudjuk, hogy ellenkező esetben ők se fizetnék nekem vissza. Azóta bejönnek a munkahelyemre is, és kérik a pénzt valamint azzal fenyegetőznek, hogy letiltják a kártyám (amit nem hiszem, hogy megtehetnek). Már nagyon unom a fenyegetőző szánalmas hangnemet, főleg miután meg lett mondva, hogy nem fogok fizetni. Kihez fordulhatnék, mit tehetnék?

2015. jan. 29. 19:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%
Mit kell ezen megegyezni? A bank tévedéséből más fizette ki helyette a lakbért (jó helyre utalták, tehát az ő lakbére lett kifizetve, csak nem az ő számlájáról szedték le, vagyis más fizette ki helyette). Most az a valaki szeretné vissza a pénzét. És akkor még a kérdezőnek áll feljebb. Komolyan, az ész megáll!
2015. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
60%
Mellesleg, kedves kérdező, ha olyan aprócska összeg a bérleti díjad, hogy fel sem tűnt, hogy nem vonták le a számládról, akkor igazán nem lehet gond visszafizetned sem. Ha meg nagy összeg, akkor ugyan ne akard már itt elhitetni senkivel, hogy nem tűnt fel, hogy a számládon maradt. Ha meg ott van, mi tart vissza attól, hogy visszafizesd annak, aki fizette helyetted az albérletet?
2015. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%

Nem beszélve arról, hogy erről a banki ÜGYINTÉZŐ tehet. Ő volt a hibás ! A postás is, ha anyósnak vagy apósnak fizeti a nyugdíjat vagy az utalványt a posta megfizetteti a póstással, itt is így kell lennie.


Csak a bankok agresszívek, mert tudják, hogy a kisember megijed tőlük

2015. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

A kerdezo nagy mellennyel nyomja a patkanykodast.


El akarod lopni mas penzet?

2015. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

#8

"Téves utalás történt, mint írtam, a kedvezményezettnek kellene visszafizetnie a pénzt."


Zseni vagy. A kedvezményezett a kérdező lakásának a tulajdonosa. Ha ő visszaadja a pénzt, a kérdező ugyanott van, mintha ő adná vissza annak, aki kifizette helyette a lakbért. Akkor a lakás tulajdonosa fog nála jelentkezni, hogy bocsi, lakbért kellene fizetnie, mert arra a hónapra nem fizetett.

2015. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

"erről a banki ÜGYINTÉZŐ tehet. Ő volt a hibás ! A postás is, ha anyósnak vagy apósnak fizeti a nyugdíjat vagy az utalványt a posta megfizetteti a póstással, itt is így kell lennie. "


Aha, te meg megtartod az ajandek penzt? Meg ahogy azt Moricka elkepzeli :)


Es meg a bankok a szemetek. Hihetetlen.

2015. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
8%
# 16 ez valóban így van ! Ha neked valaki ad pénzt, nem kötelességed visszaadni, az ő hibája, nem kötelezted rá
2015. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha neked valaki ad pénzt, nem kötelességed visszaadni"


De igen, mert nem a te penzed. Eleve egy becsuletes emberben fel sem merul hogy jogtalanul hozza kerult penzt megtartson. Jogilag meg plane nem vedheto amit eloadsz. Ha a bank veletlenul a szamladra utal penzt, azt koteles vagy visszaadni.

2015. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

#15 Igen, ez lenne a jogszerű rendezése a dolognak, ezt magyarázom már a többedik hozzászólásomban. Ha mégsem így történik, akkor azért kellene egy írásos megállapodás minden érintett fél között, hogy későbbi vitákat megelőzzék. Pl. ha a kérdező kifizetné a banknak a pénzt és nincs megállapodás, attól a bank még ugyanúgy követelhetné a téves átutalás összegét a bérbeadótól, ami ismét egy vitás helyzetet teremtene.


#16 Az ajándék pénzt nem a kérdező kapta, hanem a bérbeadó, hiszen nem bérleti díjat kapta meg, hanem egy téves átutalás történt egy harmadik fél számlájáról.


#17 Rosszul tudod! Ha valakihez tévedésből kerül valami, azt köteles visszaadni a jogos tulajdonosának. Ha nem teszi elköveti a jogtalan elsajátítás bűncselekményt is. Ha nem hiszed el: Btk. 325.§.(1).

2015. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
22%

"Azóta az alkalmazott visszautalta a cégnek a pénzt, és most rajtam követeli a bankon keresztül."


Szóval akkor most neked van lakbér tartozásod, mert azt mégsem fizette ki helyetted senki más, és azt nem akarod mégsem kiegyenlíteni az erre szánt pénzedből?!


Szerintem fordított helyzetben aki tudná rendezné a problémát. (Ha van probléma... :) )

Onnantól kezdve, hogy tudsz arról, hogy például olyan pénzt kaptál, ami nem téged illetne, és te nem akarnád visszaadni, akkor már sokkal súlyosabb fokozatba is kapcsolódhatnak az események. (pl.: sikkasztás is lehet belőle...)


Nagyon sántít a sztori... :) Nekem volt egy sz@rházi ismerősöm, aki hasonló dumákkal próbálta meg nem visszafizetni a kölcsönkapott pénzt. ("Pedig ő elküldte", "Nem, érkezett meg?","Érdeklődjél már a bankodnál.","Biztos ők kavartak el valamit..."...Aztán egyszer ügyet intéztem, és nevetett megkérdeztem az ügyintézőt, hogy ilyenek ugye nincsenek. Erre ő is nevetett, hogy ilyen nem lehet! (legalábbis nem napi szinten, hogy mindent ki lehessen ezzel dumálni))


Az én környezetemben hogyan lenne kezelve egy hasonló történet (bár közel sem vagyok meggyőződve, hogy most erről van szó, mert így nem tűnne olyan bonyolultnak, mint ahogyan a kérdező mutatja):

1, ismeretlen helyről érkezik pénz, de úgy tűnik, hogy egyértelműen valakinek a befizetése, ezért lekönyvelik neki (pl. közlemény rovat stimmel)

2, jön az információ, hogy nem is odavaló a pénz, és "vissza kell csinálni", ekkor a kedvezményezett visszaadja a pénzt, annak, aki tévesen utalta (nem a saját ügyfelének, aki nem is fizetett!!!)

3, az ügyfélnek tartozása lesz abban a pillanatban, amikor lekerül a "könyveléséből" az összeg, mert nem egyenlítette ki a számlát, de itt még arról lehet tárgyalni, hogy a problémák miatt ne számoljanak fel kamatot a késedelemért (simán hajlani szoktak rá) (természetesen azonnal indítja az ő utalását...)

2015. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!