Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek a bank ellen,...

Mit tehetek a bank ellen, hogy ne zaklasson?

Figyelt kérdés
A lakbért mikor átutaltam, a bank tévedésből egy másik számláról vette le a pénzt 4 hónappal ezelőtt. Most vették észre, és követelik rajtam, hogy fizessem nekik vissza. Én világosan kijelentettem, hogy nem fogom, mert nem én hibáztam, és mind tudjuk, hogy ellenkező esetben ők se fizetnék nekem vissza. Azóta bejönnek a munkahelyemre is, és kérik a pénzt valamint azzal fenyegetőznek, hogy letiltják a kártyám (amit nem hiszem, hogy megtehetnek). Már nagyon unom a fenyegetőző szánalmas hangnemet, főleg miután meg lett mondva, hogy nem fogok fizetni. Kihez fordulhatnék, mit tehetnék?

2015. jan. 29. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%
Most akkor a te szamladrol levettek az atutalt osszeget?
2015. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Egy teljesen más cég számlájáról vették le a pénzt tévedésből, nem az enyémről. Azóta az alkalmazott visszautalta a cégnek a pénzt, és most rajtam követeli a bankon keresztül.
2015. jan. 29. 19:56
 3/29 anonim ***** válasza:
71%

Senkihez. Mivel más számlájáról elutalták a pénzt, így te jogtalanul használod azt. Ez olyan, mintha a fizetést kétszer küldené el a céged, és nem adnád vissza.


Akár polgári pert is indíthatnak ellened.

2015. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

És forditott esetben is a bank nekem feltétlenül visszaadná a pénzem?

Úgy értem, ha mondjuk én átutalok pénzt egy másik számlára, és egy számot eltévesztek, akkor ők polgári pert inditanak az ellen, akinek tévedésből átutaltam, hogy adja vissza a pénzem, mert én hülye voltam?


Elfogadom, ha tényleg jogi úton köteles vagyok visszafizetni, de tudnom, kell hogy forditott esetben a bank is megtenné értem, másképp semmi értelme az egésznek.

2015. jan. 29. 20:07
 5/29 anonim ***** válasza:
29%
A bank hibázik, ugyanis a kezdetektől fogva nem tőled kellene, hogy követeljék, hanem attól akinek tévedésből átutalták. Én kizártnak tartom, hogy rajtad ezt behajthassák.
2015. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Arra a cimre küldték a pénzt, ahova akartam, tehát a jó cimre, de rossz számláról vették le a pénzt, nem az enyémről.
2015. jan. 29. 20:52
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem a te számládról vették le a lakbér összegét, akkor neked megmaradt az arra félretett pénz, nem? Komolyan nem értelek, ha véletlenül a te számládról fizetnének valaki más helyett, te nem várnád el, hogy visszaadják, ha kiderül a tévedés? Tudod, én nem tudom, hogy nekem visszafizetnék-e, vagy kifognék egy ilyen becstelen haszonlesőt, mint te, de az tuti biztos, hogy én egyetlen szó nélkül visszafizetném, ha az enyém helyett terhelnék meg véletlenül a más számláját. Hogy lehet valaki emberileg és erkölcsileg ennyire a béka feneke alatt?
2015. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%

"Arra a cimre küldték a pénzt, ahova akartam, tehát a jó cimre, de rossz számláról vették le a pénzt, nem az enyémről"


És? Neked ehhez mi közöd? Te hibáztál? Nem. Tehát a felelősség sem a tied.


Jogilag semmit nem tehetnek ellened. M

Téves utalás történt, mint írtam, a kedvezményezettnek kellene visszafizetnie a pénzt.

2015. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Persze én is inkább lezárnám ezt a dolgot megegyezéssel.
2015. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
11%
Ügyvédet kell keresned. Itt nem értenek ehhez.
2015. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!