Csak Magyarországon tudták a bankok kirabolni a magyar embereket devizahitelekkel, vagy ez a konstrukció létezett máshol is kelet Európában?
2002-ben vettem fel 7,5 millió forintos lakáshitelt. A forinthitel kamata 5%, míg a CHF hitel kamata 3% volt. Nekem volt annyi eszem, hogy a forinthitelt választottam. Mert hajlandó voltam elolvasni mindkét ajánlatot.
Én úgy érzem, hogy pontosan voltam tájékoztatva.
2
"ez akkor lenne így, ha tájékoztatva lettek volna, hogy milyen kockázatok vannak egy ilyen hitelnél"
Tájékoztatva lettek.
Csak a forinthitel törlesztője már az első hónaptól ötezerrel több volt, így a többség nem azt választotta.
A többség egyébként nem azért vette fel a frankhitelt, mert valóban szüksége volt rá, hanem az volt a szlogen, hogy "ez a hülyének is megéri".
Azóta kiderül, hogy nekik volt igazuk, hisz tényleg csak a hülyének érte meg.
(Aki egyébként kifizette és kivárt mostanáig, akkor mégiscsak megérte, mert a csok és a többi országromboló fidess-intézkedés hatására az utóbbi évek ingatlanáremelkedése kompenzálta az önként választott frankhitel miatti önként választott veszteségét.)
Aki bármikor korábban vetett egy pillantást a forint bármilyen más devizával szembeni chartjára, az pontosan láthatta a jövőt.
Most se gondold azt, hogy a jelenlegi 404 Ft-os euró mindig ennyi lesz...
Elmondja, hogy miért gondoljátok rosszul. Az államnak és a nemzeti banknak közbe kellett volna avatkozni, olyan költségeket nyomtak át az ügyfelekre, ami teljesen szabálytalan volt. És az egész egy giganagy átverés. Az egyetlen amiben téved, vagy hazudik, hogy a parlament pontosan tudta, hogy mit szabadít ezzel rá a magyarokra
Lehet, hogy tényleg giganagy átverés.
Ám, ha így van, akkor annyi bizonyos, hogy az érintettek saját magukat verték át giganagyul.
Annyira egyszerű a matek, hogy bármelyik csökkent képességű is megerthette volna:
Abban a devizaban veszek fel hitelt, amiben a bevételem van. 🙂
Ez nem atomfizika.
#29
Te már csak tudod. Biztos ott voltál.
"A kockázatokkal egyre kevesebbet foglalkoztak a bankok a verseny hevében, csupán arra fókuszáltak, hogy minél több ügyfélnek tudjanak hiteleket kihelyezni, így az egyes bankok hiteleinek feltételeiben egyre jelentősebb mértékben csökkentették hitelezési standardjaikat. A korábban kialakított magas és konzervatív követelmény szint, és hitelezési feltételek az évek előrehaladtával folyamatosan fellazultak."
Pl. A Budapest Bank által akartam új autót venni forint alapú hitelre. 2 hétig kint volt a kiválasztott autón az "Eladva" tábla, aztán behívtak, hogy a bank elutasította a kérelmem. Átmentem másik kereskedésbe, akik a Lombard Lízinggel álltak kapcsolatban, és pár nap múlva mehettem az autóért. A Lombard akkoriban nem is kínált forint alapú konstrukciót, kizárólag a devizahitelezésre jött létre.
Amúgy meg 2007-ben 130 ezres nettóval 30-35 ezres törlesztőrészlet bevállalása nem tűnt kockázatosnak, csak azt nem gondolta senki, hogy a 157 forintos frank 350 forint lesz. De 2010-ben már 200 ezer felett kerestem, kifizettem a hitelem, jól vagyok, azóta nem vettem fel semmilyen hitelt, sőt, több milliós megtakarításom van. Ettől függetlenül átverésnek tartom. Nem ok nélkül minősítették semmisnek több országban az ilyen hiteleket, és csak a felvett összeget kellett visszafizetni árfolyamkülönbözet nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!