Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvesztettem a munkahelyem de...

Elvesztettem a munkahelyem de sikerült a lakáshitel hitelbiralat..Ilyenkor mi a teendo?

Figyelt kérdés

A het elejen beadtuk a kerelmet a lakashitelre, felesegem nemtudja meg de 2 hete elvesztettem a munkahelyem kirugtak, a hitelt kettonk berere vettuk fel mivel meg az utolso fizetesem kiutaltak munkaber cimen…Kedden kell menni ala irni a szerzodeseket hogy megkapjuk a hitelt mert a hitelbiralaton atmentunk..Ha alairom es maszekbol tudom fizetni lehet bajom belole hogy az elozo munkahelyemrol kamuztam hogy meg ott dolgozom?

Ha most megszolalok hogy kirugtak es nem sikerul felvenni egyik este megfolyt az asszony mert azt vartuk meg legyen a jogviszonya es sikeruljon erre most en baszom el..


ma 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem addig számít a munkaviszony amíg be van adva a munkáltatói. Itt kérdés mondjuk, hogy a szerződés aláírása mit takar. Én most írtam alá ugyan szabadfelhasználású jelzálog hitelre szerződést, felolvasta a közjegyző a 30 oldalt. Semmi nem volt benne ami arról szólna, hogy kell legyen munkahelyem, csak fizessen időre meg legyen meg a jóváírás a kamatkedvezményhez.


Egy pont volt talán ami necces amiben azt mondták, hogy felmondják a szerzpődést ha megtévesztettem őket. Nah most ha a munkáltatói kiállításakor még nem álltál felmondás alatt, akkor végül is nem tévesztetted meg őket.


Én igazából valami külön telefonszámról felhívnám őket, nem azonosítanám magamat, és ott kérnék tájékoztatáést, hogy ilyenkor mivamn, ez gáz e.

Szerintem nem.

ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azaz érdekes hogy nem kértek munkáltatóit csak a bér beérkezést azaz számlatörténetet, az asszony jogviszonya 3 éves az enyém 8hónapos volt csak, mert azelott külföldön dolgoztam 5 évig de 2 honap megszakitas miatt nem szamoljak be.



Nemtudom mi legyen mert azt se akarom hogy utolag kiderul aztan egybe fizessem vissza vagy jelentsenek fel. A torlesztot siman tudnam fizetni igyis mert mindigis volt mellekes munkam hetvegente.

Ez az utobbi otlet nem is rossz, lehet beprobalkozom. Koszonom

ma 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utólag ezt már senki nem fogja nézni. Az a gáz, hogy a feleségednek sem mondod meg, mert joga van tudni és dönteni, hogy így is vállalja e a hitelt.
ma 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*megfojt
ma 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Nem is vagyok ra buszke. De most kezdunk kilabalni a szarbol es ha bejelentem hogy elkurtam ezt akkor tenyleg nagyon ki fog akadni, most sikerult a vizsgaja a koromepito akarmihez igy nem akarom elbaszni a kedvet.. De mindenkepp beszelek vele mert igy nem tiszta.
ma 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted azon nem fog kiakadni, hogy ezt letagadtad előtte és a tudta nélkül aláírtok egy hitelszerződést, úgyhogy nincs munkád?
ma 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 6-osnak igaza van. Ez úgyis kibukik, amikor nm tudjátok fizetni, sokkal nagyobb bajba kevered magatokat. Tulajdonképpen még szerencsésnek is mondható, hogy ez most történt, sok ember elveszti a fedelet a feje fölül, mert 1 évre rá rúgják ki, és a tervei ellenére mégsem tudja fizetni a hitel még "maszekba" sem.

Szóval ha most kicsit okosabb vagy, akkor hatalmas jövőbeli problémákat kerülhetsz el azzal, hogy alá sem írod ezt.

Nem arra kell törekedni, hogy a bank nem jöjjön rá, hogy tulajdonképpen olyasmit nyújt neked, amit nem engedhetsz meg magadnak, hanem el kell fogadnod, hogy jelenleg ezt tényleg nem engedheted meg magadnak, és nem szabad tetézni a bajt.

ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már van másik munkahelyen azert nem stresszelek tul a munkahely dolgot, mivel alairtam a papirt es mar az nap delutan le volt fixalva hogy hetfon kezdek az uj helyen szoval az anyagilag nincs problema, azzal van problema hogy hogyan kozoljem.
ma 17:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, nos akkor tényleg jobban néz ki a dolog, de ugye eddig csak mellékes meg hétvégi munkákat említettél, szóval ezt nem lehetett tudni - biztos vagyok benne, hogy jól ismered a feleségedet, és megtalálod a megfelelő módját a közlésnek. Ha van másik munkahelyed, akkor nem is értem, miért nem lenne megértő. Sok sikert.
ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nem való nektek ez a hitel egyelőre...
ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!