Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Részmunkaidő beleszámít a...

Gabesz9997 kérdése:

Részmunkaidő beleszámít a hitelezésbe?

Figyelt kérdés

Párommal házat szeretnénk venni jövőre és lakás hitelt vennénk fel de nem elég a egyedüli jövedelmem.

Én teljes bejelentett munkával rendelkezek feleségem még tanul de részmunkaidős munkája van.

Kérdésem, hogy lakáshitel felvételnél a részmunkaidő is beleszámít e a közös vagyonba és megdobja-e így a hitelezhetőséget vagy sem? Bank: MBH

(sajnos termék leírásukban se találtam róla infót)


Sajnos külföldön vagyok még egy darabig, hogy felhívjam a bankot megkérdezni pontosan viszont minél hamarabb lenne jó tudnom mert mikor hazaérek már kezdenék neki másodállásozni.

(nincs is jobb szros 60e hiány miatt plusz melót vállalni mert öröklés nélkül lehetetlen házat venni. Thx Magyarország 🥹)


Válaszokat előre is köszönöm.



szept. 9. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beleszamit.
szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Beleszámít, de remélem nem akarjátok kimaxolni a hiteltörlesztőt a jövedelmetek 50%-áig, mert az a legnagyobb baromságok egyike, amit ember elkövethet!
szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok: Nem akarjuk kimaxolni.

Párom a részmunkaidővel nem keres annyira rosszul és nekem a cég ad pluszt is viszont az nem számít valamiért bele a jövedelembe csak a cafi.

Szóval nem vakon és hülyén megyünk bele a hitelbe úgy, hogy hónapról hónapra élnénk megtakarítás nélkül mellette. De köszi a figyelmeztetés :)

szept. 9. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fix, fehér, határozatlan munkaviszony, akkor beleszámít. A bónuszok, prémiumok, jutalmak, amik adhoc jelleggel jelennek meg/bármikor elvehetők, azok nem.
szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beleszámít. Nem érdekli a bankot mennyi idő alatt keresed meg a pénzt.
szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!