Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok úgy hitelt felvenni,...

Tudok úgy hitelt felvenni, hogy a szüleim ne tudják meg?

Figyelt kérdés

Apám nagyon ellenzi, hogy bármiféle hitelt, vagy akármit felvegyek. Kb 5-6 millió Ft-ra gondoltam, autót szeretnék venni. Igen tudom, kérdezni fogja honnan volt rá pénz, de majd megmondom, hogy gyüjtögettem már pár éve, meg kicsit olcsóbbnak mondom majd az autót.

Tehát ha vennék fel hitelt, az oké, egyedül megcsinálom, de ha kapom a csekket, azt meg lehet oldani, hogy valahogyan digitálisan küldjék és neten fizessem ki?


2023. okt. 20. 20:53
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs 100-150 ezred, miből akarsz törleszteni?

Hitelre drága autó kell, de apád előtt titkolózol, mint aki csokira költötte a dugipénzt?

Nevetséges vagy.

Ok, kell autó, de miért 5-6 milliós? Aki csóró, mert a szüleivel lakva is hitelből tudna kocsit venni, az érje már be egy jóval olcsóbb használttal. Legalábbis ha van 1 cseppnyi esze.

2023. okt. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van önerőd, 1-2 millió. Vegyél abból autót, ha annyira szeretnél. Az a 100-150ezer, amit törlesztőre szánsz, el fog menni benzinre, adóra, szerelőre, bírságokra. Nem ellenzem a hitelt, de a te helyzetedben hülyeség. Egy 1-2 milliós megfelelő használt autó megtalálásába több időt, energiát kell fektetni, de neked megérné, ha mindenáron autót akarsz.
2023. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Jó, igazatok van…

Abba nem gondoltam bele hirtelen, hogy fizetni is kell a törlesztőt.. amúgy használtat vettem volna alapból.

Csak nekem ezek a 2000 körüli autók már nagyon elavultnak számítanak, nem égetném magam egy swifttel vagy corsaval, ha mindenki másnak a munkahelyemen jobb autói vannak, egyszerűen nem illene bele a képbe.

2023. okt. 21. 10:33
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

"Abba nem gondoltam bele hirtelen, hogy fizetni is kell a törlesztőt"


Légyszi gyereket ne vállalj!

2023. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Autót státuszszimbólumnak csak a prolik vásárolnak. Ne azért vegyél autót, hogy elkápráztasd vele a munkatársaidat! Pláne nem hitelre!
2023. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kollégám, aki azért vett új autót hitelre, hogy majd a másik, akit elvileg utál, majd hogy fog nézni, meg irigykedni az ő szép új autójára.

Az autó egyébként tényleg szép volt (melyik új nem az), de azért abban a 7 évre felvett hitelben szerintem nem volt semmi irigyelnivaló.


Lehet venni autót, de ha havi 100-150 ezret tudsz félretenni, akkor max olyan drágát, aminek a törlesztője 50.000 Ft-nál nem több. És előtte jól utánanézni, hogy ne egy szervízigényes típust válassz, mert arra a gatyád is rámegy a törlesztő mellett.

2023. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
90%

25 vagy az újgazdagok mániája. Mer másnak BJMW van de menci...aztán otthon lakik. Lakáson kívül semmire nem vennék fel hitelt.

Pont lszrtm kinek milyen kocsija van. Nekem pl egy Kia Ceedem volt 10 évig, akkor is használtan vettem. Raktam félre pénzt lakásra, közbe váratlanul örököltem és amúgy is Ausztriába költöztem lányommal (határ mellett születtem szerencsére). Mivel így már nem kellett lakásra költeni vettem egy nem túl öreg Jaguárt. De ha nem lenne ez a pénz akkor se vennék hitelre még így se hogy fixen kinn dolgozom. Jó egy használt Skoda vagy Kia pl. Az első motorom is 10 éves volt amikor vettem, pont nem érdekelt hogy haverom újonnan vette.

Meg apád elől titkolózól, elég gyerekes. Hány éves vagy amúgy?

2023. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Azért vennél hitelre autót, hogy aztán pont 0-ra gyere ki hónap végén?

Szóval azért vennél autót, hogy legyen mivel bejárni oda, ahol annyit fizetnek, hogy éhenhalj?

Ember, inkább keress más munkahelyet, vagy mellékes bevételi forrást. Nehogy hitelt vegyél fel autóra, mert csúnya vége lesz.

2023. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Nem a szüleimnél lakok, de az állandó lakcímem még náluk van, mivel konkrétan egy településsel odébb laknak, és viszonylag sokat járok hozzájuk (heti 2-3x).

B vagy E osztályt nézegettem mindkettő tetszik mind formára mind árban.

2023. okt. 21. 15:32
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor arra a címre is tudod kérni a leveleket. De már neten is lehet ezeket intézni.

Ha annyira mániád ez a kocsi dolog, akkora vegyél fel hitelt. Apud max Akkor tudja meg ha nem bírod fizetni. Te bajod.

2023. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!