Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok úgy hitelt felvenni,...

Tudok úgy hitelt felvenni, hogy a szüleim ne tudják meg?

Figyelt kérdés

Apám nagyon ellenzi, hogy bármiféle hitelt, vagy akármit felvegyek. Kb 5-6 millió Ft-ra gondoltam, autót szeretnék venni. Igen tudom, kérdezni fogja honnan volt rá pénz, de majd megmondom, hogy gyüjtögettem már pár éve, meg kicsit olcsóbbnak mondom majd az autót.

Tehát ha vennék fel hitelt, az oké, egyedül megcsinálom, de ha kapom a csekket, azt meg lehet oldani, hogy valahogyan digitálisan küldjék és neten fizessem ki?


2023. okt. 20. 20:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

Hány éves vagy? :D


Mármint ha felnőtt vagy mi közük van hozzá.

Mondjuk annyira csak nem hülyék, hogy elhiszik, hogy tényleg annyi volt az autó, önerőből, de te tudod 🤷🏻

2023. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%

nem tudják meg de hülyeség..150e törlesztőnél fater se hülye honnan lehet a pénz..


nem kapsz csekket folyószámrárol vonják 99%ban de utalhatod is stb

2023. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
80%
Miért akarsz hitelből autót venni? Tényleg annyira fontos hogy 5-6 milliós kocsit vegyél és ezáltal a bank rabszolgájává válj évekre? Engem úgy neveltek hogy hitelt soha semmilyen körülmények között ne vegyek fel. Családban soha nem is volt senkinek hitele. Inkább mennék mindenhova gyalog, de hitelt vagy kölcsönt senkitől nem kérnék. Életemben nem kértem még senkitől 100 forintot sem (se rokontól, se baráttól, se banktól), nem hogy 5 millió hitelt. Szerintem érd be egy olcsóbb autóval, vagy halaszd el a vásárlást és gyűjtögess még pár évig. Én nem bírnám elviselni azt a kiszolgáltatott érzést hogy valaki felé tartozásom van. Mindig meglepődök mikor hallom hogy valaki autóra vesz fel hitelt, vagy márkás ruhákra, ékszerekre stb. Nagyon max akkor tennék így, ha másképp az utcára kerülnék, az autó nem létszükséglet. Szerintem szüleidnek igaza van
2023. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

igazából ha fizetésből kellene összegyűjtenem, akkor az sokáig tartana, mert havonta max 100-150-et tudok félretenni a fizetésből...

Busszal járok dolgozni, de csak maga a buszozás 2 óra, meg még sétálni is kell 1-2km-t.

2023. okt. 20. 21:20
 5/44 anonim ***** válasza:
91%
Az alaphelyzet az, hogy nyilvánvalóan még a szüleiddel élsz, hiszen ha nem így lenne, nem azon vergődnél itt, hogy mit szól hozzá apád, ha hitelre veszel egy kocsit. Első körben teremts önálló lakhatást, teljesen szakadj le a szüleidről anyagilag, ezt követően azt vehetsz hitelből, amit csak akarsz, senkinek semmi beleszólása nem lesz. Ez így működik, így korrekt.
2023. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
Az autó ára (általában) csökken, a hitel dijja magas. A különbözet számottevő. Nagyon drágán fogsz autót venni, ha hitelből veszed. Gondold át!
2023. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi pénzed van jelenleg? Vegyél annyiból autót, nem kell 5-6 misiért autót venni ha nincs annyi kézben.
2023. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
90%

Nézted a hitelkamatokat?


Autóra szemelyi kölcsönt kaphatsz, ha kapsz egyáltalán...


Jelenleg 14-20% között van a személyi hitel. 6 milliónál 5 év futamidőre ez havi 150e.

+ költségek, +egyéb díjak.


Autó fenntartás, az üzemanyag közelíti a 700forintot. Jövöre jövedékiadó emelés... Biztosítás, autó adásvétel díja, szerelések, karbantartások, tartozékok.

Csak mert 1km-t kell gyalogolnod. :D


Végülis te tudod, de ha mindenáron fel akarod ezt a marha szr hitelt venni, ennyire rossz kamattal, akkor az OTP-hez gyere, van részvényem, és több osztalékot fogok kapni, köszi.

2023. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
26%

3. Nincs baj a hitellel, ha átgondolt, és kiszámolt.


Par éve vettem lakást, 3% hitel, most szanaszét inflálódik, pár év és gombokat fogok fizetni.

2023. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%

5.

Ha elköltözik, és lakást fog bérelni, esze ágában sem lesz autóvásárláson gondolkodni, főleg nem hitelből, mert a meghetése fogja elvinni minden pénzét, bár ez a jobbik eset.

2023. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!