Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok úgy hitelt felvenni,...

Tudok úgy hitelt felvenni, hogy a szüleim ne tudják meg?

Figyelt kérdés

Apám nagyon ellenzi, hogy bármiféle hitelt, vagy akármit felvegyek. Kb 5-6 millió Ft-ra gondoltam, autót szeretnék venni. Igen tudom, kérdezni fogja honnan volt rá pénz, de majd megmondom, hogy gyüjtögettem már pár éve, meg kicsit olcsóbbnak mondom majd az autót.

Tehát ha vennék fel hitelt, az oké, egyedül megcsinálom, de ha kapom a csekket, azt meg lehet oldani, hogy valahogyan digitálisan küldjék és neten fizessem ki?


2023. okt. 20. 20:53
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
98%
Havi 100-150-et tudsz félretenni a fizetésből, de 6 milliós hitelt akarsz felvenni? Kiszámoltad hogy hány évig kell ezt visszafizetned majd? Ez azt jelenti hogy 5 éven keresztül semmi megtakarításod nem lesz, miközben az autó folyamatosan amortizálódik és veszíti az értékét. Gondold át ezt a dolgot. Havi 150 megtakarítás egy ilyen hitelhez financiális öngyilkosság. Bár mondhatunk mi itt akármit, úgyis mindenki a saját kárán tanul
2023. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%
10. Pont ez lenne a lényeg, hogy felébredjen a kérdező, mi a helyes sorrend. Nem a szülők nyakán élve veszünk 5-6M Ft hitelből autót, hanem először önálló egzisztenciát kellene teremteni.
2023. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell megtudniuk a hitelt, ha felnőtt ember vagy akkor a saját dolgod. Ehhez nem kell kezes vagy ingatlanfedezet. De abban igazuk van hogy hülyeség hitelre venni, inkább spórolj pár hónapig és vegyél egy használtat készpénzre.

A csekket meg felejtsd már el, 2023 van!

2023. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
97%

Egy autó 5-6 milláért a te helyzetedben nem megoldás. Miért kell 2 órát buszoznod? Ha annyira távol laksz a munkahelytől, akkor esetleg költözz. Hiszen alapvetően mindegy, hogy anyádékkal laksz, vagy más lakótársakkal, sokkal drágább nem lesz.


Ha csak időben hosszú az út, távolságban meg nem (mert mondjuk falujárat, és át is kell szállnod), akkor sokkal beljebb vagy egy robogóval. Azt mondjuk télen kényelmetlen (jeges úton meg veszélyes is) használni, de az év nagyrészében megkönnyítené az életedet, viszont nem lenne akkora kiadás.

Vagy ha robogót nem akarsz, akkor a gyaloglós 2 kilométert tudod könnyíteni egy kerékpár/roller megvásárlásával. Rollert ugye felviheted a buszra, a kerékpárt meg (valami olcsóbb fajtát) elhelyezed a célállomáson.

De autót 5-6 milláért hitelből úgy, hogy max. 150 ezer a havi kereted rá, semmiképp nem ajánlok.

2023. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk ne akarj azonnal 5-6 millás autót venni, ennyi az egész, veszel valamit fél misiért, aztán ott van busz helyett tudsz vele közlekedni.
2023. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
94%
Egy másfél millióért már vannak egész jó kocsik. Sztm hülye aki felvesz egy kocsira ennyi hitelt.
2023. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%

"igazából ha fizetésből kellene összegyűjtenem, akkor az sokáig tartana, mert havonta max 100-150-et tudok félretenni a fizetésből..."


Akkor most számold ki, hogy a törlesztő 150K havonta (minimum), plusz a biztositás, plusz a benzin, plusz a karbantartás (olajcsere és társai). Erre már csak a hab lenne a tortán, ha mondjuk nagymenősködni akarsz az 5-6 milkás kocsiddal, és a vétel napján (vagy bármikor) rosszul veszel be egy kanyart, vagy ütközöl valakivel a te hibádból, és totálkáros lesz. A biztosító nem fizet (mert te vagy a hibás és nem volt cascod), az autó javíthatatlan, de neked ugyanúgy kell fizetned a törlesztőt, mintha lenne autód.

Szerintem a te helyzeted még nem érett arra, hogy hitelből vegyél autót, mert 1. nem látod át a saját helyzeted 2. te nem azért akarsz kocsit, mert szükséged van rá, hanem mert villogni akarsz az 5-6 milkás kocsiddal.

Ha beérnéd egy olcsóbb használt autóval, akkor azt mondanám, hogy nem igaz, amit fentebb írtam. De te nem éred be olcsóbb kocsival.

2023. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal vettem egy kis suzukit egymillióért a környéken tekeregni, mi a fenének hatmillás autó ha otthon laksz?


9, a magyarok pénzügyi tudatossága annyi, hogy hitel rósz. Pedig az okosan használt hitel nem bukta, mi is pár éve felvettük alacsony kamattal a lakáshitelünket, a ház ér kétszer annyit, a fizetésünk többszörösére nőtt, a törlesztő meg uzsipénz lett, pár év és végtörlesztünk, ha megéri.


Mondjuk hatmillás autót nem vennék személyi kölcsönre, mert rosszul tartja az értéket és nagyon drága hitel típus...

2023. okt. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez mèg egy rutinos taxisnak alternatíva mert tud vele termelni ès privát is használja de mèg neki is kockázatosnak tartom csak neki nem nagyon van màs választása
2023. okt. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
95%

Mondanám, hogy lízingelj, de.. hagyjuk.

Miért nem veszel egy olyan autót, amit meg is engedhetsz magadnak hitel nélkül?

Az én bankomnál 6 millió személyi kölcsön 5 éves futamidővel havi 146 ezer (8,8 milliót fizetnék vissza, mire lejár) és akkor még nem tankoltam, meg nem költöttem a biztosításra, szerelőre stb. 6 évre meg 9,4 millió lenne a vége, és a törlesztő csak havi 16 ezerrel kevesebb.. Egyrészt.. ki tudja, hogy mi lesz 6 év múlva, mennyire fog inflálódni stb..

Ráadásul.. oké, ne legyen így, de történik egy baleset, az autó totálkár, te meg utána még x évig fizeted a semmit, és autód sincs.

2023. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!