Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi az esélye, hogy visszak...

Mennyi az esélye, hogy visszakapom a pénzt a banktól, amit más fizetett el a nevemben?

Figyelt kérdés
Elhagytam a bankkártyám, és ma reggel valaki 30 ezer forintot elköltött róla. Sikerült letiltatni, rögtön be is jelentettem a banknál és az ügyfélszolgálatos szerint van esély, hogy visszakapom a pénzem, de mennyi? Valaki járt már így? OTP-s vagyok egyébként. Szerencsére nem nagy összeg, de most nagyon jól jönne. Rendőrségre mehetek, de egy csalási ügyet is másfél éve húznak, azóta nem kaptam vissza még a pénzem.
2023. szept. 23. 13:34
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

És hogyan sikerült elhagyni? Farzsebből?

A csalásos sztoriban mennyi a kár?

2023. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Visszautalta a bank a penzemet!:)
2023. szept. 26. 22:17
 33/40 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog... :)
2023. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Ez szerintem csak abban az esetben fordulhat elő, ha a bank még nem utalta el a pénzt a kereskedelmi egységnek. És ezután nem is fogja.

Bár meghallgatnám egy banki szakember véleményét. Mert ezután kérdező maga is elmehet az új kártyájával bevásárolni és miután kifizette a kosár árut, bejelenti a bankban, hogy ellopták a kártyáját és letiltatja, majd várja a csárdzsbeket. :D

Feljelentést tettél?

2023. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Nem tettem vegul, nem er annyit. Viszont tenyleg visszakaptam a penzem, nem hazudok. En is meglepodtem. Egyesevel minden tranzakcio vissza lett utalva.
2023. szept. 26. 23:10
 36/40 anonim ***** válasza:
Vajon az OTP maga tesz feljelentést ilyen esetben?
2023. szept. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

9#-es válaszoló voltam, 13%-ot ért az amúgy hasznos válaszom. Velem is megesett már ugyan ez, ugyan ennél a banknál, de a többi okos aki találgat, nagyobbnak gondolta a saját hülyeségét…

Kérdező, akkor gyorsan megoldódott, örülök, hogy visszakaptad te is a pénzed, aki költött róla, fixen megtalálta már a rendőrség, és az elköltött összeg mellé fog fizetni egy kb 50-80 ezer ft-os eljárási díjat is, persze ha nincs bűntetett előélete.

2023. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
köszi utolsó:D én pontoztalak fel szerintem egyedül... de hát na, ilyenek az emberek. a fő, h megvan a pénz
2023. szept. 27. 18:43
 39/40 anonim ***** válasza:

"Kérdező, akkor gyorsan megoldódott, örülök, hogy visszakaptad te is a pénzed, aki költött róla, fixen megtalálta már a rendőrség, és az elköltött összeg mellé fog fizetni egy kb 50-80 ezer ft-os eljárási díjat is, persze ha nincs bűntetett előélete."

Kérdező nem tett feljelentést.

2023. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"aki költött róla, fixen megtalálta már a rendőrség, és az elköltött összeg mellé fog fizetni egy kb 50-80 ezer ft-os eljárási díjat is, persze ha nincs bűntetett előélete."

Ha Te vagy a 9-es válaszoló, ott leírtad, hogy az esetedben 9-10 hónapig tartott az eljárás.

Itt meg azt mondod, hogy 1 nappal az eset után szerinted már fixen megtalálta a rendőrség a tettest.

Hát, persze, ha ez így menne, hogy feljelentés sem született még, el sem indult semmilyen eljárás, de a megtalált kártyával fizető illetőt szerinted már valószínűleg meg is találta a rendőrség.

A valóságban meg nem is tud a rendőrség az ügyről, hacsak az OTP maga nem tett azóta feljelentést ez ügyben. Ezt viszont nem tudjuk, hogy megtörtént-e. De ha esetleg meg is történt, akkor is hetekbe fog telni, mire a rendőrség feldolgozza, hogy milyen üzletekben történt a visszaélés, azokat egyenként felkeresi és kideríti, hogy van-e és működik-e és készített-e értékelhető videófelvételt az üzlet kamerája.

Ha igen, akkor a felvételt bekérik, próbálják kiértékelni és azonosítani a rajta szereplő embert. Ez viszont nem napok, hanem hetek, hónapok kérdése, hiszen nemcsak ez az egyetlen ügyük van, hanem ezer másik és amúgy is létszámhiánnyal küzdenek.

Kérdező viszont szerencsés, hogy visszakapta a pénzt, ma olvastam, hogy az ilyen kártyás visszaélések esetén kb. az esetek kétharmadánál térít vissza a bank, egyharmadánál nem.

Bankszámlás pénzlenyúlás esetén, ahol a számlatulajdonos önként adja meg az adatait egy hamis weboldalon az adathalász csalónak, ott pedig szinte nulla forintot térítenek meg a bankok a többnyire milliós kárból.

[link]

2023. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!