Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi az esélye, hogy visszak...

Mennyi az esélye, hogy visszakapom a pénzt a banktól, amit más fizetett el a nevemben?

Figyelt kérdés
Elhagytam a bankkártyám, és ma reggel valaki 30 ezer forintot elköltött róla. Sikerült letiltatni, rögtön be is jelentettem a banknál és az ügyfélszolgálatos szerint van esély, hogy visszakapom a pénzem, de mennyi? Valaki járt már így? OTP-s vagyok egyébként. Szerencsére nem nagy összeg, de most nagyon jól jönne. Rendőrségre mehetek, de egy csalási ügyet is másfél éve húznak, azóta nem kaptam vissza még a pénzem.
2023. szept. 23. 13:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
66%
Az ugyfelszolgalatosnak ez a dolga hogy remenyt keltsen benned, hogy ne a bankot vedd elo. En voltam ilyen kepzesre, semmit se kapnak vissza az esetek 99.99 szazalekaban de azzal hogy azt mondjuk hogy van esely es huzodik az ido az emberek lemondanak rola. Ez pszichológia.
2023. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vettem észre, csak akkor amikor már levették róla a pénzt. :D"

Az odáig rendben van, de 30 ezret nem lehet egyben elkölteni paypass-on csak PIN kóddal, tehát vagy több tranzakció volt, vagy a PIN kód is a kártya mellett volt. Előbbi esetben miért nem tiltottad le a kártyát az első tranzakció után, utóbbi esetben óriási hülyeség a PIN kódot a kártya mellett tartani.

2023. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Több tranzakció volt. Konkrétan végigjárta az összes környező boltot/trafikot, és kisebb tételekben költött a mocsok.
2023. szept. 23. 21:32
 14/40 anonim ***** válasza:
29%
Oké, akkor az első tranzakció után le kellett volna tiltanod a kártyát.
2023. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
54%

"végigjárta az összes környező boltot/trafikot, "


Akkor nagyon balszerencses vagy!


Ha kisebb osszegekben vasarol, akkor is 5 vasarlas utan keri a PIN kodot.


Akar az elso vasarlasnal is belefuthatott ebbe.


Sikertelen vasarlasrol nem kaptal sms-t?


Elveszett kartya eseten vissza kell kapnod a penzed.

2023. szept. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
16%
#15 Normális esetben azonnal jön a tranzakcióról a push üzenet az appba, vagy legalább SMS, azt 1 perc alatt tiltod a kártyát. Nem láttad, az üzenetet de én vagyok az idióta...
2023. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező annak a pénznek annyi biztos hogy nem kapod vissza, de ha a bizonyos 1 % ba tartozol talán. Én szurkolok neked és sajnálom. Anyukám pont ezért nem sajnálja a bizonyos SMS költséget hogy rögtön jöjjön SMS amint vásárlás történik. Neked is ezt ajánlom.
2023. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Jott push uzenet, csak pont le volt merulve a telefonom:/ koszi egyebkent.
2023. szept. 24. 08:23
 19/40 anonim ***** válasza:
34%
Az SMS értesítés egy fizetős szolgáltatás, 2020-as adat szerint az emberek 95% nem fizet rá elő.
2023. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Konkrétan nekem sincs előfizetve az SMS szolgáltatás de én nagyon kevésszer használom a kártyámat max csak akkor mikor le veszem róla a készpénzt vagy ha magán orvosnál nagyobb összeget kell fizetnem. Számold ki aki folyamatosan azzal fizet akár napi 200-300 Ft is lehet attól függ mennyit vásárolsz egy nap. Anyu havi párszor használja ő nem sajnálja ezt a pénzt viszont azt is meg értem akinek nincs kedve emiatt napi 300 Ft-ot kiadni. Én sokszor rá nézek a telefonom banki applikációjára + ha eltűnne a pénztárcám rögtön tudnám hogy a kártya is eltűnt rögtön tiltanám. Ha nincs telo valakitől kölcsönkérnék.
2023. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!