Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegnap este elvesztettem a...

Tegnap este elvesztettem a bankkártyámat. Emlékszek a benzinkúton fizettem, majd átmentem ismerősömhöz, iszogattunk, majd ma vettem észre hogy nincs a tárcámban. A pénzt visszakapom?

Figyelt kérdés
Haverom csak este 8-kor ér haza, akkor tudja megnézni hogy esetleg kiesett-e nála valahol az ágyon. Hozzáteszem ittas voltam. Viszont nem ez a probléma, hanem ha le is tiltatom, viszont nem lesz meg a kártya, akkor ha be megyek a bankba és újat csináltatok, a rajta levő pénzt visszakapom? Vagy ilyenkor hogy szokták ha valakinek nem kerül elő? A pénzt visszaadják?
2022. febr. 17. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenem mégegy pénzügyi nagyokos.


A kártyán nincs pénz!!!


Az embernek van egy bankszámlája, azon ül a pénzecskéje. Teljesen mindegy, hogy van-e hozzá kártya vagy nincs.


A kártya csak egy eszköz, hogy boltban fizethessen vele.


Valakinek kártyája sincs, mert nem arra hazsnálja az adott bankszámlát.

2022. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor bármikor csináltathatok újat, azzal az összeggel rajta ami volt! Mert nagyon nagy összegről lenne szó!
2022. febr. 17. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Komolyan ennyire nulla a pénzügyi ismeret az átlagembernél? A pénz a bankszámlán van, a kártya csak hozzá van csatolva. Ha elhagytad a kártyát, letiltatod és kérsz a banktól új kártyát. Nyilván a számládon lévő pénz nem vész el (hacsak nem költötték már el a kártyával, mielőtt letiltattad)
2022. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ekkora pénzügyi ismerettel képzelem mekkora lehet az a "nagyon nagy" összeg... biztos van vagy 100 ezer...
2022. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

18 alatt csak szülővel lehet számlát nyitni. Szólj nekik.

De ha felnőtt vagy inkább nem szóltam...

Várd meg az ismerősöd, hátha nála van. Ha nincs akkor bankot felhívni, telefonos azonosítás után pedig kérd a letiltását.

2022. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Akkor tudnak a számládról levenni pénzt, ha a PIN-kódodat a kártya mellett tartottad.
2022. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Kivéve, hogy 15 ezer forint alatt nem kér PIN kódot az érintéses fizetés. De aki azzal sincs tisztában, hogy a számlán és nem a kártyán van a pénz, az elég valószínűleg együtt tartja a PIN kódot a kártyával.
2022. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Interneten is tudnak vásárolni a kártyával ha nem kéri rendszer a telefonos jóváhagyást a tranzakcióhoz és engedélyezve van az internetes vásárlás a kártyán. Az internetes vásárláshoz pin kód sem kell.
2022. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Félelmetes, hogy ilyen emberek járnak-kellnek az utcákon, mint te kérdező...
2022. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván troll vagy. Ha mégsem, remélem gyalog mentél az ismerősödhöz és gyalog mentél haza.
2022. febr. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!