Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik állampapírba fektetnek,...

Akik állampapírba fektetnek, tisztában vannak vele, hogy az államnak adják kb ingyen a pénzt, ami egy kimondottan valószínű államcsőd esetén soha nem fog már visszaköszönni, illetve hogy az állampapír kamatozása kb fele a tényleges inflációnak?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 22:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
84%

Melyikünk kamuzza azt, hogy napi 2%ot csinál stabilan befektetéssel és daytraddel? Én biztos nem :)


Amúgy én nem szégyellem, éppen a vonaton vagyok és megyek dolgozni. Te épp két brutal üzleti döntés között gyakorizol így kedd reggel tozsdenyitas előtt? :D

2023. máj. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy ahol te vagy, ott most kedd reggel van. Nem irigyellek.


Itt még addig aludni kell egyet ahhoz, hogy reggel legyen. Ám, jó volt az esti party, a karibi lányok fenomenálisak.


Tedd össze egyszer kétévi jövedelmed, s végy egy repjegyet ide a Karib térségbe! El fogsz ájulni a gyönyörtől...

2023. máj. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 Hintalow ***** válasza:
20%
Èn szivesen veszek jobb befektetèsi formát, amibe bepakolhatom a pár milliómat, ès jobban hoz 🤩
2023. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
89%

23

Haha persze, te szerencsétlen, a karib térségben hajnali kettő volt mikor ezt írtad :D jó buli lehet ha gyakorizol közben :D

2023. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
88%

Karibi térség! Hahaha! Aztán hónapok óta itt vergődik minden nap a magyar GyK-n, hogy ne vegyenek állampapírt. Egy multimilliomost pont ezzel foglalkozna. Beteges hazudozó!

Kisfiam, te max egy karibi börtöncellában vagy, mert lekapcsoltak a reptéren, hogy a szaros ánuszodban akartál csempészni pár gramm kokót.

2023. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
75%

- jobb mintha szamlán állna

- államcsőd esetén a bankban tartott pénzed, es a készpénzed is elveszik


én nagyjából 20M kamatot behúztam állampapírból 4 év alatt (ebből kb. 10M csak az utolsó évben), így tudtam most házat venni. Amúgy meg nem tudnék, mert minuszos részvényben pislogna a pénzem, vagy bankszamlán/párnacihában értéktelenedett volna

2023. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:

'én nagyjából 20M kamatot behúztam állampapírból 4 év alatt (ebből kb. 10M csak az utolsó évben)'


Messziről jött ember azt mond, amit akar. Itt Gyakorin mindenki napi 2 milliót keres, 5 nyelven beszél, heti 9-szer sportol, így a hasán sakkoznak. :)

2023. máj. 2. 14:20
 28/67 anonim ***** válasza:
68%
#28: te is csak hőbörögsz ahelyett, hogy pénzt keresnél :)
2023. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, allamcsod esetén (aminek közelében sem járunk szerencsére) bármilyen forint befektetés ÉS megtakarítás nullazodik. Szóval erről elég is ennyit beszélni.

Usd / dollár / stb alapon meg nem tudsz közel sem olyan stabil és kockázatmentes hozamot realizálni, mint egy állampapír. Nem véletlen, hogy külföldről is veszik (ezért jött vissza a forint 400 felettrol).

Igen, valós infláció alatti a hozam. De reálisan nem tudsz most nulla hozzáértéssel és nulla befektetett energiával még hasonlót sem csinálni.

2023. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
16%

"Usd / dollár / stb alapon meg nem tudsz közel sem"


Igen, így van. Repülőgépkonvojok indultak meg New York-ból Budapestre, hogy az a sok gazdag amerikai forintba és magyar állampapírba fektethesse a pénzét, hisz az USA-ban elfogytak a lehetőségek.


Már az amerikai egyetemeken tanítják a magyar példát, hogyan lehet 27%-os ÁFA-ból, és 100-150%-os inflációból várat építeni. Na meg bevezetik az új matematikát arrafelé is, amelyik szerint 37% = kétharmad.

2023. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!