Revolut átverés?

Figyelt kérdés

Regisztráltam revolutra, de nem merek rá pénzt utalni, félek átverés , merjek rá nagyobb összeget utalni?

Ott szeretném tartani euroban a megtakarításaimat.



2023. ápr. 6. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%

#10

Akkor az öregkori demencia jeleinek tudhatjuk be, hogy már elfelejtetted a számokat? Szerinted forintmilliomosnak lenni, és forintmilliókat utalgatni olyan nagy dolog 2023-ban?

Egyébként szerinted a kor, az egy érv? Miért?


Abban egyetértünk, hogy egy üzlet, pénzügy fórumon felül vannak reprezentálva az üzlet és pénzügyekhez értő emberek, de ez kettőnk közül csak téged lep meg valamiért.

Képzeld, a sikeres emberek is szoktak kószálni a neten, több a szabadidejük, szeretnek szórakozni, kommunikálni, sőt, még fingani is szoktak. :O Én például kifejezetten szeretek edukálni, a cégeim mellett két egyetemen tanítok, és tini korom óta járok fel ide kérdéseket megválaszolgatni. Talán abba kellett volna hagynom egy bizonyos ponton, mert több a pénzem és szabadidőm? Nem értem a logikádat.


Értem, szóval te leírhatod, hogy "ha valakinek van üzleti tapasztalata/pénze, az vicc kategória", de én nem, hogy "ha valaki nem tudja elképzelni ezt, az vicc kategória". A tiéd ártatlan, szándékos általánosítás, az enyém pedig gonosz személyeskedés.🤡

2023. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Maradjunk annyiban kedves utolsó, hogy szerintem te sem a sikeres, sem pedig a tanult emberek csoportjàba nem tartozol. Ha elsőre, illetve másodjára sem sikerült volna megértened az eredeti kommentem, akkor leírom újra, immáron kifejtve:


"Több milliós összegeket..." - olyan jó érzés ide felnézni, hisz minden milliomos, milliárdos kifejezetten gyakori kérdésekre regel és folyton kommentelgetnek :) Eskü a kedvencem ez az oldal.


Nem értem, hogy egy sikeres és tanult embernek mi nem világos eme sorokban, szerintem teljesen konkrét voltam. Segítek, ez egy kis irónia volt. Az a stílus, melyben előadtad, hogy te mit és hogyan mozgatsz a pénzügyek területén, abból látszik a nagyzolási vágy, illetőleg a lekezelőség részedről azok irányába, akik kevésbé jártasak a témában. A sikeres üzletemberekben viszont megvan egy dolog, mely benned nincs meg: a kellő alázat. Innentől mondhatsz bàrmit, igyekezhetsz meggyőzni bárkit arról, hogy neked mennyi milliód van és milyen jó pénzügyi szakember vagy, engem nem fogsz tudni vakítani ezzel, köszönöm.


Szóval az eredeti kommentem irónia volt, s pontosan arról szólt, hogy névtelenül bárki bármit mondhat ezen a platformon, s kezdem imádni, hogy majdnem minden témában előjönnek az önkéntes milliomosok, milliárdosok, akik mindig mindent jobban tudnak itt mindenkinél. :)

2023. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

Válaszolva pedig a kérdéseidre: Nem vagyok demens, S pont az ilyen személyeskedésre céloztam, hisz most én is hozhatnék ide egy jelzőt az értetlenségre, de nem fogom tenni.


Ha jobban belegondolok, igazából a kor is lehet egy érv, már pedig a tapasztalatok terén, hisz aki többet megélt, annak több ideje volt tanulni és tapasztalatot is gyűjteni. Jelen téma szempontjából nem releváns, én azért hoztam fel, mert személyeskedtél.


Amiket pedig írsz, totál ellentétesek a valósággal. Pontosan, hogy a sikeres embereknek sokkal de sokkal kevesebb szabadideje van, mint egy sikertelennek, vagy kevésbé sikeresnek. Nem igazán van idejük "kószálgatni" céltalanul a neten, hisz az idejük megfizethetetlen és drága, s nem fogják erre pocsékolni ezt hidd el nekem. Lehet, hogy te sikeresnek könyveled el az életed, legyen is így, örülök, ha annak érzed, de ez nem az a kategória, melyet a köztudatban sikeresnek nevezünk hidd el nekem. Szubjektíven közelíted meg a dolgot. Ismerek több, igazán sikeres embert, S sokszor egy telefonra, vagy ebédre is alig van idejük, nem hogy kószálgatni a neten. :)


Ismétlem, nem az a vicc, ha valakinek pénzügyi tapasztalata van, hanem az, hogyha úgy tesz, mintha komolyan lenne neki :)


Azt sem mondtam, hogy te ne írhatnád le a véleményedet. Szabad országban élünk, miért ne tehetnéd. Viszont amikor elfogynak az érvek, akkor jön a személyeskedés, ami szintén egy kicsinyes dolog, S amit te alkalmaztál, pedig a sikeres emberek nem szokták hidd el.

2023. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

Azzal kezdted az egyébként kérdés szempontjából teljesen irreleváns, offoló, személyeskedő, nulla hozzáadott értékű kommented, hogy belekötöttél egy korábbi hozzászólásba. Mikor rámutattam, hogy milyen butaságot beszélsz, és nem mindenki lúzer, akkor pedig az érvrendszered kimerült abban hogy "én idősebb vagyok nálad bebebe", "matekversenyeket nyertem", "te kamuzol". Majd ezt még egyszer pepitában. Bónusz pont, hogy húzod a szád a személyeskedésen, amikor te semmi mást nem csináltál, még a kérdésre sem válaszoltál, kizárólag kajánul kötekedni és meghazudtolni jöttél ide másokat. Nehogy már te érezd magad itt valami morális iránytűnek. :D


Erre válaszul azért írtam le hogy egyetemeken tanítok és két relatíve jól futó cégem van, sőt talán több országban dolgoztam mint ahányat te fel tudnál sorolni térképes segítség nélkül, mert úgy tűnik ez van hatással az internet bully-kra mint te. Szerencsére az, hogy elhiszed-e, nincs hatással a valóságra. De most képzeld magad a helyembe - leírod hogy milyen tapasztalataid vannak, és jön egy arc aki szerint ez túl fantasztikus, ezért nem hiszi el. Te ezt nem vennéd bóknak? :D Mert én tudom, hogy igaz, ergó minden amit ezzel kapcsolatban feltételezel, és ez alapján próbálsz valamiféle kötekedéssé formálni, legfeljebb megmosolyogtat, hiszen ismerem a valóságot.


Elárulom még egy titkot: amikor egyéniben 700 EUR a napidíjad (ergó nem kell minden napod lekötni hogy jól élj, és nekem nem célom Dagobert bácsi mód úszkálni az aranytrezorban) ráadásul a céges ügyek egy részét alkalmazottak vagy partnerek viszik, néha vannak teljesen üres napjaim, heteim, amikor azt csinálom amit akarok: pro bono dolgokat viszek, publikációkat írok, gamelek, kószálgatok neten (mint most), vagy például idén két hónapot utaztam és búvárkodtam kelet-ázsiában, heti két munkanapot tartva. Persze buktam rajta pár milliót, pár munkát, stb. de tényleg nem érdekel. Idén átlagosan havi 10 napot dolgoztam. Tehát van szabadidőm, és ennek egy részét tini korom óta gyakorin töltöm el. Akár tetszik, akár nem.


Az, hogy ez valaki számára ez siker, vagy nem, más kérdés. Bizonyos dominancia hierarchiákban biztosan a top 2-3%ba küzdöttem magam (akadémiai, pénzügyi, kapcsolati háló, stb), más területen pedig nem, amiben mások jeleskednek. Tehát ez relatív, és remélem te sokkal többet elértél!

Ja, és ami viszont biztos, hogy a Revolut király!

2023. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem van olyan ismerősöm, egy építész csaj, aki egy évben 3 hónapot dolgozik, ebből keres annyit amennyi számára elég egész évben. és nem most kezdte ezt, legalább 10 éve így él. szóval attól mert valaki sikeres nem kell 7/24 pörögnie
2023. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%

14 - Először is, hozzád képest sokkal komolyabb, morális iránytű lehetnék. Másodszor, megint hülyeségeket beszélsz, ugyanis nem azért jöttem fel ide, hogy direkt kötekedjek, viszont az idióta kommenteket nem bírom szó nélkül megállni, sajnálom. A morális iránytűm sajnos nem engedi meg szó nélkül hagyni a felesleges nagyzolást.


Látom továbbá, hogy nagyon megérintette a kis lelkemet, hogy van valaki, aki nem akarja elhinni, hogy neked millióid vannak, továbbá egy sikeres üzletember vagy. Sajnálom, de továbbra sem hiszek neked, hisz nem lenne ennyi időd, ha meg lenne is, nem arra fecsérelnéd, hogy idegeneknek írj választ gyakorin. Ezzel megint bizonyítottad, hogy te nem vagy sajnos sikeres üzletember.


Mondom én, hogyha elfogynak az érvek, jön a személyeskedés. "Mint ahányat te fel tudnál sorolni térképes segítség nélkül...". Ha ez esik jól, akkor személyeskedjünk. Maradjunk annyiban, hogyha te ekkora ésszel egyetemen tanítasz, akkor nem csoda, hogy ilyenné vált a gerneráció: többségében sekélyessé és tudatlanná...így már nem lepődöm meg, ha ilyenek tanítanak, mint te. :)


Ha téged büszkévé tenne, amit én nem hiszek el rólad, akkor szintén nem ide írkálnál. Hanem otthon a szamítógép előtt, elejtenél egy halvány fél mosolyt, S már tovább is lépnél a dolgon. Persze te nem, mert most is bizonygatod. Ismétlem, nem fogom elhinni neked, sajnálom, bármennyire is bánt.


Örülnék neki, ha valóban így lenne, amit leírtál, egy forintot, vagy egy percet sem sajnalnék tőled hidd el, remélem adózol belőle rendesen. Mivel nem hiszem el, hogy ez így lenne, így mondjuk ez nem kérdés.


Ha te megelégszel azzal, amit elértél az jó. A magam részéről én teljesen elégedett és boldog vagyok, pedig nem vagyok milliomos, mint itt gyakorin sokan. :)


Tudom, tudom, ha nincsen pénzem, ha nincsenek legalább millióim, akkor egy senki vagyok azok szerint, akik névtelenül itt mind milliomosak. A legközelebbi posztban már kiírom én is, hogy mennyi millióm van, úgy sem tudja senki bizonyítani, hogy nem, és majd nevetek én is jókat magamban, ha valaki nem hisz nekem. :) Nem is rossz ötlet, köszönöm.

2023. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15 - Kedves 15-ös. Ez teljesen hihető, többen is vannak így ezzel, viszont feltételezem nem tologat milliókat mellette több cégébe, nincsenek ilyen, vagy olyan befektetései, nem nagyzol és nem flexel mellette a pénzével. Meg lehet élni teljesen úgy, ahogy te mondod, de az ilyen embereket még nem nevezzük sikeres üzletembereknek. Csupán csak jól élnek, kevesebb munkával.
2023. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!