Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudnék csinálni ilyenkor...

Mit tudnék csinálni ilyenkor a bankkal ha az ő hibájuk miatt most nem tudom hitelt fel venni?

Figyelt kérdés

Moratoriumban voltam mivel anno megszunt a munkahelyem (bank biztosito nem fizetett 1ft-ot se arra hivatkozva hogy a covid alatt megszunt munkahelyek nem szamitanak bele). Most ismet van munkahelyen es augusztusban mar ujra elkezdtem torleszteni a szemelyi kolcsonomet ami volt 480 ezer ft de a monatoriumnak koszonhetoen lett belole 840 ezer.


Augusztusban 10.-en levontak tolem 90 ezer ft-ot (amikor 43 ezer ft/ho-ban egyeztunk meg) aztan 17-en amikor a fordulonapom van megint levontak 60 ezer ft-ot. Ezt jeleztem a banknak hogy mire fel de nem tudtak valaszt adni csak annyit "biztos a kamatok". Szeptember 17-en normalisan vontak le a 43 ezret erre par napra ra hivnak engem hog, en 58 napja nem fizetem a hitelt es hogy miert van ez.


Mint kiderult rendszerhiba tortent es az augusztusi levonasokat o nem jegyezte fel es nem vonta le a hitelembol amit meg szeptemberbe fizettem az a szeptemberi volt es igy egy "ur" keletkezett (de a penzem meg eltunt ugyebar) es most egyenlore ott tart az ugy hogy kivizsgalas alatt.

De ez miatt engem most rossz fizetonek belyegeztek es egyaltalan nem tudok felvenni semmilyen hitelt se (Koszonhetoen kormany bacsinak muszaj vagyok hozzafolyamodni ugyan is fa tuzelesre alltunk at villanyrol es mi boven meghaladjuk az atlagfogyasztast a telet meg tul kellene elni valahogy).


Szoval mit csinaljak birosaghoz fordulhatnek? En tisztessegesen fizettem vegig meg elotorleszteni is akartam de nem engedtek mondvan hogy mivel monatoriumban volt igy plusz kamatot kellene meg fizetnem ra osszesen 1 millio 82 ezer ft lett volna a vegtorlesztett osszeg amit nemtudom hogy jott ki nekik de mar nem is idegesitettem magam vele.

Nyilvan masik banknal akartam felvenni hitelt.



2022. okt. 11. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Menj ügyvédhez mert ez így nagyon zavaros. Nekem is van hitelem, a covid ideje alatt amikor bejelentették a moratoriumot, akkor lehetett választani. Ha halasztani akarja az ember a hitel törlesztését, nem kell jelezni sem amutomatikusan halasztják. Ha továbbra is fzetni akarod akkor kell írásban jelezni, hogy nem élsz a moratoriumal. A halasztás kamatmentességet is jelzett vagyis, nem lehetett sem késedelmi kamatot rászámolni. Első alkalommal 3 hónap halasztást kértem. Majd írásban jeleztem, hogy nem tartok igényt a halasztásra, így fizetem tovább. Nem lett több a hitelem, csak 3 hónappal később fog lejárni. Augusztusban járt volna le, de a halasztás miatt npvember fog lejárni. Nem fizetek többet mint ammenyit kellene. Valami nálad nagyon nem stimmel.
2022. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem úgy ráverték a moratoriumi kamatot ahogy van. Amugy mar alig lenne a hitelemből 300 ezer forint körül. Nekem azért hosszú ideig volt moratoriumban 2021 marciusatol 2022 juliusig.
2022. okt. 11. 23:18
 3/11 A kérdező kommentje:

De az meg hagyjan nem erdekel leszarom a kamatot. De miert ekkora mocskok? Kifizetek tobb szaz ezret erre azt mondjak hogy nem fizettem ki meg hogy rendszerhiba tortent es meg igy en lettem a rossz fizeto ugyfel is. Onhibamon kivul tortent es mikor tenyleg szuksegem lenne a hitelre ilyen miatt nem tudok hitelt felvenni.

Akik meg keresnek 150 ezret van 20 fele aruhiteluk meg 1 ft-ot se fizetnek vissza soha az eletukbe feltett kezekkel szaladnak utanuk meg milliokat kapnak hitelbe. Azert beszaras ez is

2022. okt. 11. 23:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy 3 hónapig volt moratorium vagy 2 évig, késedelmi kamatot a törvény szerint nem tehettek rá . Moratorium alatt nem emelhetik a kamatot. Ha fizettél akkor annak nyoma van. Menj ügyvédhez mert itt ahogy írtam valami nagyon nem stimmel. Befizetéseidet tudni kell igazolnod. Hiába jönnek, hogy rendszerhiba, ha te tudod igazolni, hogy már pedig fizettél, akkor a banknak kell megkeresnie , hogy hol van a pénzed.
2022. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez úgy hangzik mint az Erste Bank, azok szoktak mocsok dolgokat csinálni. Sajnálom.
2022. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azon megy most nekik a vizsgalodas hisz napra idore pontosan ott van mikor lett levona es mekkora osszeg.
2022. okt. 11. 23:41
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Itt két dolgot kell külön kezelni.

1. Ha törlesztetted a hitelt, de ez náluk nem jelent meg, azt az igényedet jogosan érvényesítheted. Ha máshogy nem megy, vedd igénybe ügyvéd segítésgét.

2. Azzal kapcsolatban, hogy újabb hitelt nem kapsz, nem tudsz mit tenni. A hitel egy kétoldalú szerződés, amit nem kötelesek veled megkötni a bankok. Teljsen mindegy, hogy ennek az-e az (általad vélelmezett) oka hogy a korábbi törlesztésed nem jelent meg, mivel indoklás nélkül is joguk van bármilyen hitelkérelmet elutasítani, így ennek érvényesítésére sajnos nincsennek jogi lehetőségek.

2022. okt. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ki irta a rendszer hogy rossz fizetonek vagyok minositva az miatt utasit el a bank. Hiaba van munkahelyem 8 honapja hiaba jo a keresletem stb minden papirom igazolasom az en reszemrol rendben van. Mivel a bank elkurta ezert en szopom a bret. Holnap ugyvedet fogadok azt pereskedek ha kell.
2022. okt. 11. 23:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg a bank kijavítja a rendszerhibát és töröltetik a negatív KHR adatokat a rendszerből. Kérd, hogy sürgessék meg az ügyedet, legyél mindenben együttműködő annak érdekében, hogy mihamarabb újra hitelképes legyél, de akár panaszt is tehetsz a bank központjában. Teljesen felesleges ezért ügyvédet fogadni, mert nem értenek hozzá, kifizetsz egy halom ügyvédi költséget és még jövő tavasszal is pereskedni fogsz a bankkal.
2022. okt. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
23.36 ez egy általános tévhit, hogy a moratóriumos hitelek futamideje csak annyival hosszabbodik meg, amíg a hitel moratóriumban van. A bankoknak megengedi a rendelet, hogy a moratórium alaptt meg nem fizetett kamatokat felszámolják, ez nem késedelmi kamat, hanem a hitel normál kamata. Ez az összeg hozzáadódik a tőketartozáshoz és mivel a havi részlet nem emelhető, egy magas kamatú hitelnél, pl a személyi kölcsönöknél ez igen durva tőketartozás emelkedést és egyben jelentős futamidő növekedést is eredményez. Ezekkel a meglepetésekkel akkor szoktak szembesülni a hitelesek, amikor végtörleszteni szeretnének. Nagyon rossz döntés moratóriumban maradni annak, aki amúgy tudná fizetni a részleteket, csak kényelmes és nem jelzi a bankjának a kiléptetési igényét.
2022. okt. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!