Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudnék csinálni ilyenkor...

Mit tudnék csinálni ilyenkor a bankkal ha az ő hibájuk miatt most nem tudom hitelt fel venni?

Figyelt kérdés

Moratoriumban voltam mivel anno megszunt a munkahelyem (bank biztosito nem fizetett 1ft-ot se arra hivatkozva hogy a covid alatt megszunt munkahelyek nem szamitanak bele). Most ismet van munkahelyen es augusztusban mar ujra elkezdtem torleszteni a szemelyi kolcsonomet ami volt 480 ezer ft de a monatoriumnak koszonhetoen lett belole 840 ezer.


Augusztusban 10.-en levontak tolem 90 ezer ft-ot (amikor 43 ezer ft/ho-ban egyeztunk meg) aztan 17-en amikor a fordulonapom van megint levontak 60 ezer ft-ot. Ezt jeleztem a banknak hogy mire fel de nem tudtak valaszt adni csak annyit "biztos a kamatok". Szeptember 17-en normalisan vontak le a 43 ezret erre par napra ra hivnak engem hog, en 58 napja nem fizetem a hitelt es hogy miert van ez.


Mint kiderult rendszerhiba tortent es az augusztusi levonasokat o nem jegyezte fel es nem vonta le a hitelembol amit meg szeptemberbe fizettem az a szeptemberi volt es igy egy "ur" keletkezett (de a penzem meg eltunt ugyebar) es most egyenlore ott tart az ugy hogy kivizsgalas alatt.

De ez miatt engem most rossz fizetonek belyegeztek es egyaltalan nem tudok felvenni semmilyen hitelt se (Koszonhetoen kormany bacsinak muszaj vagyok hozzafolyamodni ugyan is fa tuzelesre alltunk at villanyrol es mi boven meghaladjuk az atlagfogyasztast a telet meg tul kellene elni valahogy).


Szoval mit csinaljak birosaghoz fordulhatnek? En tisztessegesen fizettem vegig meg elotorleszteni is akartam de nem engedtek mondvan hogy mivel monatoriumban volt igy plusz kamatot kellene meg fizetnem ra osszesen 1 millio 82 ezer ft lett volna a vegtorlesztett osszeg amit nemtudom hogy jott ki nekik de mar nem is idegesitettem magam vele.

Nyilvan masik banknal akartam felvenni hitelt.



2022. okt. 11. 22:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
84%

3 hónappal ezelőttig úgy ítélted meg, hogy nem akarsz hitelt fizetni, miközben 8 hónapja van munkád, így lett volna rá lehetőség. Ennek köszönhetően a tartozásod nőtt, csak pár hónapja kezdted törleszteni és most újabb hitelt szeretnél felvenni.


Ne haragudj, de szerintem teljesen jogos a bank döntése, hogy nem tart biztos pontnak.


Ami a rendszerhibát illeti, ne hagyd magad, itt pénzről van szó és ha igazolni tudod az igazad, pert is nyerhetsz. Ha a bank látványosan nem csinál semmit az úgy lezárása érdekében, mindenképp keress fel egy ügyvédet!

2022. okt. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!