Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe akartak belerángatni?...

Mibe akartak belerángatni? Felkért egy idegen az utcán tanunak. Milyen csalás lehetett?

Figyelt kérdés

Egy járó motoros furgonban ült egy katonaruhás ember, én a furgon mellett várakoztam, megjött egy másik, szintén katonaruhában. A

Megkérdezte tudok e segíteni neki? Azt mondta elindítottak a feleségével egy hitelkérelmet, megvannak a papírok, de a feleség más városban van, így kell két tanu, lennék e az egyik? Természetesen nemet mondtam. Ez valami új átverés? Ilyet én még nem hallottam, hogy idegentől ilyet kérnek.



2022. júl. 27. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Régi árverés ez. A tanú azt tanúsítja, hogy az az ember írta alá a papírt akinek az adatai vannak rajta - és ezért számon is kérhető később, ha hamisan tanúsított valamit.
2022. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Hitelkérelmet?


Az akkor nem is tanú, hanem kezes, aki fizet, ha a hitelt felvevő nem.


Okosan tetted, hogy nem írtad alá !

2022. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Az adataid kellettek neki, aztán lehetett volna a nevedben elkövetni ezt azt.
2022. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
#2 - Persze kezesnek alá lehet írni az utcán. Ne röhögtessél már.
2022. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
100%

"Felkért egy idegen az utcán tanunak."

Egyszer egy többé-kevésbé hivatalos helyen (a kéményseprők zuglói irodája) valaki jól hallhatóan keresett tanut a várakozók között a meghatalmazásra, amit ő maga írt alá más nevében ott a tisztviselők szeme előtt. Nem akart semmi mást, mint megrendelni egy párezer forintos kéményvizsgálatot egy rokona házában, aki megkérte rá. Van, hogy az emberek csak ennyire tisztelik az iratok hitelességét, anélkül hogy különösebben rosszat akarnának.

Mondjuk egy hitelkérelem egy kissé meredekebb dolog. De ha tanuként aláírod, akkor maximum annyi a potenciális csalás, hogy esetleg a feleség nem is tud az egészről. Ha aláírod, mint tanu attól Te nem válsz kezessé.

De persze tanusítani, hogy valóban az aláíró írta alá, annak ellenére hogy nem láttad = magánokirathamisítás. Nagyon ostobának kell lenni, hogy valaki ezt megkockáztassa egy vadidegen kedvéért. :-(

2022. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehetett a valós cél, de el tudom képzelni, hogy a katonruha sem volt eredeti. Hátha gondolja, így biztos jobban megbíznak benne az emberek, együttműködőbbek, mint egy civillel szemben.
2022. júl. 27. 15:49
 7/10 krwkco ***** válasza:
100%

"... el tudom képzelni, hogy a katonaruha sem volt eredeti."

Jól meglátás. És lehet, hogy a furgon is csak papírból volt.

2022. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem túlgondolod ezt egy kicsit. Én is kértem már meg járókelőt, hogy tanuzzon alá egy szerződést. Természetesen ott volt a másik szerződő fél is egy tanúval, de kellett még egy tanú, ezért az utcán szólítottam le egy láthatóan nem siető és értelmesnek tűnő embert. Valószínűleg téged sem akartak belerángatni semmibe, csak bizonyos okiratok érvényességéhez két tanú kell. Nem a legjobb megoldás az utcáról összeszedni valakit, de előfordul, hogy épp akkor nincs más választás.
2022. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Én egyszer egy külföldi barátomat kísértem el a bevándorlási és állampolgársági hivatalba lakcímet bejelenteni. A bérleti szerződésre kellett (volna) két tanu, az egyik természetesen én lettem, de a másikra megkértem a sorban előttem álló, feltűnően csinos lányt (férfi vagyok), aki szó nélkül a teljes nevét és lakcímét ráírta a lapra.


Még gondoltam is, h akár így ismerkedni is lehetne...

2022. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát hitelfelvételhez egy kicsit meredek, de azért szoktak az emberek csak úgy véletlenszerűen járókelőket leszólítani az utcán, ha kiderült az xy hivatalban, hogy kell bezony a papírra tanú.

Amúgy meg gyerekek, azért nem úgy működnek ezek a csalások, hogy aláiratnak veled egy papírt, amin ott van a neved előtt, hogy tanú, aztán hopp, kezes vagy a hitelben.

2022. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!