Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank a legideálisabb?

Melyik bank a legideálisabb?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, ez lesz az első bankszámlám. Havi nettó 500.000 forint érkezne a számlára. Beszéltem egy ismerősömmel, mondtam neki, hogy az OTP-t szemezgettem, viszont ő nem ajánlja, inkább a Raiffeisen-t mondta. Fontos lenne nekem, hogy kártyával külföldön is tudjak felvenni pénzt. Mivel valójában külföldön élek, de Magyarországon van tartózkodási címem, így ott akarok bankszámlát és kártyát is. Alap műveleteket végeznék, ki- és befizetés, viszont a Raiffeisen oldalát nézve a sok csomag között elvesztem, tudnátok segíteni? Illetve mennyit vonnak le ebből az összegből?
2022. dec. 5. 16:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

#17: igen, ha az ügyfélszolgálaton belengeted, hogy panaszt teszel a bankfelügyeletnél akkor vannak enyhítések ;)

amúgy vonják a 10 ezret, es vagy eszreveszed, vagy nem.

Én pont azért nem mentem oda, mert elolvastam a feltételeket, de pár ismerősöm ott van, mind beszopták már.

2022. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 krwkco ***** válasza:
49%

#21

"ha az ügyfélszolgálaton belengeted, hogy panaszt teszel a bankfelügyeletnél akkor vannak enyhítések ;)"

A kondíciók nem úgy működnek, hogy panaszt kell tenni a bankfelügyeletnél. Azok automatikusan érvényesek. Ha netán a bank nagyritkán téved, akkor elegendő banki panaszt tenni egy emailben vagy a telefobos ügyfélszolgálatnál. . Kivizsgálják, jóváírják.

Ha az ismerőseid nem tudták elérni, hogy a kondíciók szerint számlázzanak nekik, akkor mérhetelenül ostobák és tényleg csak a legegyszerűbb, fizetős bankszámla való nekik.

2022. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 krwkco ***** válasza:

Tapasztalatból beszélek.

Nekem mindkét említett prémium számlám van és soha nem fizettem értük. A bank fizet nekem. Pl. az ingyen hitelkártyával elkövetett vásárlásokért. :-)

Vagy a hitelkártyával vásárolt diszkont kincstárjegyek hozamát kapom.

2022. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!