Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az állampapíroknak évente van...

Az állampapíroknak évente van a kamatjóváírása? Ha igen, akkor meg lehet játszani az alábbit?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, be akarok fektetni 1 millió forintot egy évre. Ebből ma 990 000-et befektetek valami kockázatosabb, de jobban jövedelmező befektetésbe, míg 10 000 ft-ből pár nap múlva veszek MÁP Plusz állampapírt (azért pár nap múlva, hogy a nagyobb összeg egy éves befektetése hamarabb járjon le).

Meg tudom-e azt tenni, hogy hagyom, hogy a 990 000 hozza a jobb kamatát máshol, majd az egy év lejárata után gyorsan kiveszem és befizetem a 10 000 mellé a MÁP Plusz-ba. Ott ugye pár napra rá jóváíródik a számlán levő összes befizetésen a kamat, hiába csak pár napja fizettem be a nagyobb összeget, az is kamatozni fog. A kamatjóváírás után ennél az állampapír típusnál van 5 napom, hogy ingyen kivegyem a a teljes kamatozott összeget. Ezt meg is teszem, és utána az egészből már csak a jobban kamatozó befektetésbe fizetek be, amit előtte a nagy összegnél használtam.

Ergó így kihasználom a MÁP 6 %-os kamatát is a pénzemen úgy, hogy közben csak pár napot volt ott a pénzem 99%-a, előtte máshol forgattam meg.

Van ennek értelme, vagy rosszul értek valamit? :D

Ez nyilván nem jó az államnak, merthát pár napra adtam kölcsön neki értelmezhető pénzt, míg ő erre is teljes kamatot adott, szóval gondolom ez így nem működik.


ma 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erős "State treasuries hate him! Man makes 6% in 5 days with this one weird trick" vibe-ok...
ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lakossági állampapírt ezen az áron veheted meg:


Névérték + felhalmozott kamat


A felhalmozott kamat időarányosan számítandó, ha 12% a kamatláb, akkor a kamatfizetés előtti napon ennyit kell fizetned egy 1000 névértékű papírért:


1000 + 120 = 1120.


Kamatfizetés napján a papír értéke lecsökken 1120-ról 1000-re, és a pénzszámládon jóváírják a 120-at.


További kellemetlensèg, hogy míg a névérték 100%áért tudod megvenni, eladni csak a névérték 99%áért tudod, vagyis az 1000 névértékű papírodat másnap eladhatod 990-ért, veszítve 10-et.


De nem akarlak lebeszélni a próbálkozásról, meg is tapasztalhatod mindezt, ha gondolod 😄

ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nézz meg néhány videót, hogy hogyan működik az állampapír, és rájössz, hogy miért kérdeztél butaságot.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ott ugye pár napra rá jóváíródik a számlán levő összes befizetésen a kamat, hiába csak pár napja fizettem be a nagyobb összeget, az is kamatozni fog."


Ők se hülyék. Ez nincs így, semmilyen állampapír (vagy más termék) esetében.


Leegyszerűsítve időarányos kamatot kapsz.

Ha éves 5% a kamat, és te 5 nappal a kamatfizetés előtt veszed meg, akkor

5% * 5/365 kamatra számíthatsz.


Nem pont így működik, de a lényege nagy vonalakban ez.


"Ez nyilván nem jó az államnak, merthát pár napra adtam kölcsön neki értelmezhető pénzt, míg ő erre is teljes kamatot adott, szóval gondolom ez így nem működik."


Nagyon jól gondolod, hogy ez nem így működik.

ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!