Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank a legideálisabb?

Melyik bank a legideálisabb?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, ez lesz az első bankszámlám. Havi nettó 500.000 forint érkezne a számlára. Beszéltem egy ismerősömmel, mondtam neki, hogy az OTP-t szemezgettem, viszont ő nem ajánlja, inkább a Raiffeisen-t mondta. Fontos lenne nekem, hogy kártyával külföldön is tudjak felvenni pénzt. Mivel valójában külföldön élek, de Magyarországon van tartózkodási címem, így ott akarok bankszámlát és kártyát is. Alap műveleteket végeznék, ki- és befizetés, viszont a Raiffeisen oldalát nézve a sok csomag között elvesztem, tudnátok segíteni? Illetve mennyit vonnak le ebből az összegből?
2022. dec. 5. 16:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nekem a Rafinál van az a számlacsomag, amit 7-es linkelt. Ingyenes minden, nincs velük semmi problémám.
2022. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%

#10: azért ez így nem igaz, most már a többi bank is hozzádrágult az OTP-hez.

Rafinál ha nem pár napot mozog a fizu utalás, nem pöccre 5. vagy 10-én jön, már csattan is a havi 10e Ft-os számlavezetési díj.

Az OTP sem olcsó, de a net és mobilbankjuk emagasan a legjobb.

Amúgy ha külföldön laksz, legjobban akkor jársz, ha ottani banknál nyitsz számlát.

2022. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

"Rafinál ha nem pár napot mozog a fizu utalás, nem pöccre 5. vagy 10-én jön, már csattan is a havi 10e Ft-os számlavezetési díj."


Nem tudom mirol beszelsz, en Raiffeisennel vagyok, semmi ilyen nincs.

De le is van irva a szerzodesben, milyen idoszakot figyelnek:

"A tárgyhónapra vonatkozó díjterhelés során vizsgált időszak:

tárgyhónapot megelőző hónap 27. napjától a tárgyhónap utolsó munkanapjáig (beleértve a kizárólag Bankon belüli azonnali és

az azonnali átutalással érintett banki munkanapokat) terjedő időszak."

2022. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem járok jól, mert akkor a cégem Magyarországról nem tud utalni, én remote-ban dolgozom, gép elől
2022. dec. 5. 20:51
 15/23 anonim ***** válasza:

#14: akkor neked egy virtuális bank kell, mondjuk a Gránit.


Minden kártyával tudsz külföldön KP-t felvenni, és fizetni.

Vagy nyitsz egy Revolutot mellé, az egyenleget ingyen tudod a magyar kártyával tölteni Ft-ban, és a revo kártyát meg használod külföldön, a váltás ott a legjobb.

2022. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
#13: igen, és ha a munkaadód jófej, és karácsony előtt kiutalja a decemberi fizut, már buktad is.
2022. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 krwkco ***** válasza:
73%

#16

" igen, és ha a munkaadód jófej, és karácsony előtt kiutalja a decemberi fizut, már buktad is."

Ha nem ismered a számlacsomagot, nem kellene kritizálnod.


Erre is gondoltak a feltételekben:

"A havi számlavezetési díj mentességre meghatározott feltételek teljesítésétől a Bank az alábbi esetekben eltekint.

• Az adott számlacsomagra meghatározott jóváírási feltétel tárgyhónapban nem teljesült:

- de a megelőző vizsgálati időszakban beérkező, összesen legfeljebb az adott számlacsomagra előírt számú jóváírások összege elérte az elvárt összeghatár kétszeresét. A Bank a fentiekre hivatkozással egy naptári éven belül legfeljebb két alkalommal tekint el a számlavezetési díj felszámításától."


És még más esetek: betegszabadság, szülési szabadság, gyermekgondozási díj. Itt is vannak enyhítések.

2022. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 krwkco ***** válasza:

Viszont, ha külföldön költessz a forint fizetésből akkor valutaváltási veszteséged lesz. Az OTP-nél van egy un. "Árfolyam+ kedvezményes számlacsomag elem".

Devizában végrehajtott kártyás vásárlások havi 300 000 Ft-ig OTP hivatalos középárfolyam. (Akciósan, visszavonásig.) Lehet, hogy ez már önmagában megérne egy olcsó OTP számlát.

2022. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%
12-es te miről makogsz? Mi van ha nem 5 vagy 10-én jön a fizu?
2022. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 krwkco ***** válasza:
79%

#19

12-esnek fogalma sincs a számlacsomag feltételeiről, de azért beleszól. Van ilyen. Talán nem tudja feldolgozni, hogy erről lemaradt.

Itt vannak a pontos részletek (Gold 2.0 a most köthető):

[link]

2022. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!