Mindenki felkészült rá, hogy egy jó időre utoljára láttuk 400HUF felett a dollárt?
Február közepe, vagy Júni közepe. Február 1-én jön a Fed első idei kamatdöntése, az ott meghatározó lehet a következő hónapokat tekintve. Sokan várják a pivotot, de szerintem esélytelen még, így szakadhat a részvénypiac, ami a dollár emelkedését hozhatja magával.
A másik neuralgikus pont a júniusi Fed találkozó (asszem júni 12-13 körül, de nem vagyok benne biztos fejből). Addig lesz összesen 3 Fed kamatemelés tippem szerint és addigra felmehet 5% körülre az alapkamat, illetve az infláció is le fog csökkenni amerikában 4-5% körüli tartományba + a magas kamatkörnyezet ténylegesen elhozhatja a recessziót, aminek megint csak nem fog örülni a részvénypiac, így a dollár is megindulhat felfelé (ez a kettő negatívan korrelál egyébként). Ezek mind "ha" függvények, nem predikciók. Az amcsi infláció szinte garantáltan lejtőn marad júniusig. A kérdésben a változó az amerikai munkanélküliségi ráta, illetve a Fed reakciója.
Szummázva, február eleje-közepe lehet a kritikus pont, illetve júni közepe.
#71
Mi a véleményed arról, hogy a FED intézkedései elsősorban a dollár és más nagyvaluták kapcsolatát határozzák meg. Pl. az USDEUR árfolyamot.
Emellett a nagyvaluták/forint árfolyamát a magyar állami, magángazdasági és pénzpiaci (felkínált kamat, hitelminősítés) valutaváltási mennyiségek befolyásolják.
Nem volna érdemes ezt a kettőt különválasztva vizsgálni?
73: A Fed intézkedései elsősorban az amerikai gazdaságot határozzák meg, minden más csak másodlagos reakció.
A forint árfolyamát természetesen a "belső" okok is mozgatják (most főleg az EU-s pénzek körüli bizonytalanság), ezért is szakadt nagyobbat a dollártól, mint a régiós devizák.
74: Az EUR a dollárhoz képest gyengülni fog. A forinthoz képest meg valahol 370 és 400 között ingázni. Ezen belül mikor merre, azt azt nem tudom, nem követem az ECB monetáris politikáját annyira szorosan, mint csak a Fed-ét. Az eurozóna szarban van, dióhéjban (magas és "sticky" infláció, emelkedő kamatkörnyezet).
1 éves futamidőt nézve állampapírban. Még akkor is, ha idő előtt kiveszed és kifizeted az 1%-os visszaváltási díjat (magyarul 99%-os árfolyamon váltod vissza).
Devizába nem fektetünk be, ez butaság.
Túl volatilis és kicsi a hozam/nyereség általában (leszámítva az elmúlt időszakra jellemző buborék fázist), főleg 1-2 éves időtávon.
Akkor már miért nem fektetsz be olyan részvénybe aminek az értéke dollárban van kifejezve?
Ott is van dollár kitettséged - ha már ilyen perverzióid vannak -, hisz a részvény árfolyama dollárban van kifejezve ami ha nem változik, akkor is nyersz/buksz a dollár árfolyamán.
De persze ezt sem javaslom 1-2 éves távlatban, mert cifra dolgok történhetnek még idén a részvénypiacon, bár ez sem garantált. Senki sem látja a jövőt, még én sem. Annak ellenére, hogy a dollár zuhanását megjósoltam, ez nem volt nagy kunszt.
Viszont legalább 5 éves távlatban van jó néhány amerikai cég akiknek véleményem szerint megéri zsákolni a részvényeit és akkor a dolláron és a részvény árfolyamán is keletkezhet nyereséged + még osztalékot is kapsz negyed évente:
3M (MMM), Stanley Black & Decker (SWK), Intel (INTC), T. Rowe Price (TROW), Comcast (CMCSA), HP Inc. (HPQ)
De ez nem pénzügyi tanácsadás!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!