Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáshitel hogy működik?

A lakáshitel hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 L vagyok és sajnos nem nagyon tudom hogy működnek ezek a dolgok.. munkahelyem bejelentett már lassan 3 hónapja van, az előtt is dolgoztam éveket de csak napi bejelentéssel. Tudnátok tanácsot adni? Pl a ház amit kinéztünk,és felújítással együtt kB 10 millió. Mennyi önerőre lenne szükség? Illetve mik a feltételek a lakashitelhez?

2022. ápr. 19. 13:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

A napi bejelentés banki szempontból nem elfogadott jövedelem.

A 3h munkaviszony a minimum feltétel egy lakáshitelnél, de nem biztos, hogy elégséges.

Azt írod, KINÉZTÜNK egy házat, ki lenne a másik fél, akivel lakást néztél? Neki is van értékelhető jövedelme?

Egy kormányrendelet szerint nem adhatnak a bankok több lakáshitelt, mint az ingatlan becsült értékének a 80%-a. Ez azt jelenti, hogy báhol van az ingatlan, minimum 20% önerő az alapfeltétel, viszont ennél többet előírhat a bank attól függően, hogy hol van az ingatlan, milyen állapotú, miből épült?


Az önerő bizoyos esetekben kiváltható plusz ingatlan fedezettel, vagy babaváó kölcsönnel is.

2022. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

6-os!

Te tipikusan az a világlátott, igazából megsavanyott vénember vagy, aki szarba sem nézi a fiatalokat. Te is voltál fiatal. Ez a lány hiába 19 éves, gondol a jövőre. Ezt tiszteletreméló dolog. Minek menne egyetemre, ha nem akar? Diplomával sem feltétlenül lehet többet keresni, sok esetben csak egy többmilliós kiadás. Ez a "tojáshéjas" szöveg meg a következő hozzászólásodban a "fiatalos" szöveg csak azt mutatja, hogy egy megkeseredett, szánalmas vénember vagy, nincs nőd, nincs gyereked, 50 felett anyukád mossa a gatyádat, és irigy vagy erre a lányra, mert neki vannak céljai. Nevetséges vagy.

2023. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 Gát nem talált. Alig 40 vagyok, saját lakás, feleség és olyan jövedelem, amivel a felső 5%-ban vagyok.

Én is voltam fiatal,de nem voltam olyan őrült, hogy 19 évesen hatalmas adósságba verjem magam 3 hónapos munkaviszonnyal. Helyette tőkét gyűjtöttem és tanultam.

És a kérdező azért menjen egyetemre, mert nőként nemigen van olyan szakmunka, amivel normálisan lehet keresni. Egy szánalmas nettó 200 ezres fizetéssel meg soha nem lesz lakása.

2023. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Mi az a "Gát"? De így értem. Ha a "felső 5%-ban" vagy, akkor fingod sincs az ilyenekről, apucid autót adott a segged alá, vett neked egy lakást az érettségid után, és fizette a tandíjat az egyetemen. Ezt látom bele. Ha rosszul látom, akkor bocsánat, de leszarom. Inkább csak nagy a pofád a semmire. Ismerem az ilyeneket. Az egyik a gazdag apuci kisfia, aki nagyra tartja magát, mert jól keres, mindene megvan, miközben apuci intézte neki a melót a saját cégénél, meg amúgy is mindent megkapott. A másik az olyan újgazdag, aki megszedte magát, és rég elfelejtette, hogy honnan jött. Mind a kettő szánalmas. Tehát te szánalmas vagy.
2023. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"apucid autót adott a segged alá, vett neked egy lakást az érettségid után, és fizette a tandíjat az egyetemen"

Ez sem talált. Nem a vagyon, csak a jövedelem szempontjából vagyok a felső 5%-ban. Kocsit 24 évesen saját pénzből és hitelből vettem. Lakást 32 évesen ugyanígy. Egyetemet munka mellett végeztem levelezőn, a tandíjat meg diákhitel 2-vel fizettem. 20 éves kodom óta dolgozok és amit elértem, 90%-ban önerőből illetve a feleségem segítségével értem el. Kőkemény munka, tanulás és önfejlesztés van emögött.

Teljesen átlagos családból jövök, a szüleim sem voltak gazdagok, viszont ők is ugyanilyen céltudatos és hajtós emberek, ennek köszönhetően azért egy biztos alapom volt. De nem kaptam se házat, se kocsit, se milliókat.


Saját tapasztalatból tudom, hogy nagyobb hitelt csak akkor szabad bevállalni, ha már biztos melód van és legfeljebb a fizetésed 30%-át költöd hiteltörlesztésre. Nekem pl. 24 évesen az autóhitel túlzás volt, de tanultam belőle.

2023. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Akkor meg örülj ennek, és ne játszd a fejedet! Attól még egy önelégült pöcs vagy, és lenézel másokat.
2023. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
De ha én nem szeretnék egyetemre menni és még tanulni akkor? Addig ki tartson el? Majd az állam? Egyébként hamarosan 21 vagyok és Nyugi végig gondoltam mindent nem adósítottam el magam! Kijottem külföldre itt könnyebb egy kicsit mint otthon!
2023. jún. 17. 21:30
 18/18 anonim válasza:
Akkor meg maradj ott!
2023. jún. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!