Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a jelenleg...

Mi a véleményetek a jelenleg Magyarországon uralkodó elképesztően kedvezőtlen megélhetési lehetőségekről, fog ez változni?

Figyelt kérdés
megnéztem hogy alakulnak most a dolgok, és valami szörnyű. én azért nem keresek rosszul, olyan nettó 5-600e Ft körül van bevételem havonta. Azt hiszem ez még mindig bőven az átlag felett van. Ha csak lakásra/házra teszek félre havi 300 ezret, akkor évente 3,6m Ft megtakarításom lesz. Konkrétan ahogy láttam, nálunk Dunaújvárosban (még csak nem is BP), 55nm-es panellakásokat árulnak 30-35millóért. egészen elképesztő, ha 10 évig folyamatosan tenném félre ezt a 300ezret, akkor tudnék venni hitel nélkül egy 55nm-es panelt, úgy hogy az átlagnál jobban keresek. Ha valaki ennél többre vágyik, akkor ez a 30 milliós vételár, 100nm körüli lakásnál felugrik 45m körülre legalább, háznál 60m körül van olyan ami azért beköltözésre alkalmas is és nem egy disznóól. egy 60 milliós házra én ilyen körülmények között majdnem 17 év alatt tudnám összegyűjteni a kellő összeget. nyugtassatok meg hogy teljesen normális dolog ez, és csak én élek másik bolygón? legtöbben alig keresnek pályakezdőként, ha ezt a pénzgyűjtés-folyamatot 30 évesen kezded el leszel 47 mire megleszel a pénzzel. és ezt ilyen keresettel, aki még kevesebbet tud félretenni annak hatványozódik a dolog. hitelfelvétel pedig a következőképpen néz ki: 20m felvételével én kb 170ezres (!) törlesztőt fizethetnék 15éves futamidővel, ami alatt kerek 30millió Ft (!!) körül kellene visszafizetnem. ez 150%-os bukta gyerekek... ha én ilyet csinálnék, lecsuknának uzsoráért.. felvehetem 20-25 évre is, ekkor még jobb a helyzet: kb 38milliót kell rá visszafizetni.. végülis csak a duplája. és a törlesztő lesz kb 130k/hónap. mivel olyan "kiszámítható" ez az ország, ki mer bevállalni ekkora kiadást minden hónapra több 10 évre előre? ha elveszítem a munkahelyem benne van hogy nem 600ezret fogok keresni hanem csak 300-at. ebből kellene családot alapítani, enni, gyerekeket isoláztatni-nevelni és fizetni a rezsit és a 130 ezres törlesztőt? csak szerintem nagyon gáz a helyzet? A fővárosban meg el se tudom képzelni mi lehet.. és még mi lesz.. egy 10 éves autó lassan (bármit veszel) 1,5 millió Ft felett van, ha elmész a boltba és veszel 2 szatyor alap élelmiszert 25 ezret hagysz ott rá. és úgy néz ki drágulás szempontjából nincs megállás:( szerintetek mi várható a jövőben?
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#19 azzal mire megy, hogy masok tobb honap alatt keresnek ennyit?

Masok fillerekert dolgoznak, meg ehen halnak Afrikaban, de az o elete ettol meg nem lesz jobb.

2022. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
73%
kinek mit intézett a kormánya
2022. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A helyedben olyan kérdést tennék fel hogy hogyan élnek meg emberek pesten albérletben 200 nettóból...

Illetve ki kellene próbálnod azt a fajta életvitelt, azzal a munkavégzéssel.

2022. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!