Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a jelenleg...

Mi a véleményetek a jelenleg Magyarországon uralkodó elképesztően kedvezőtlen megélhetési lehetőségekről, fog ez változni?

Figyelt kérdés
megnéztem hogy alakulnak most a dolgok, és valami szörnyű. én azért nem keresek rosszul, olyan nettó 5-600e Ft körül van bevételem havonta. Azt hiszem ez még mindig bőven az átlag felett van. Ha csak lakásra/házra teszek félre havi 300 ezret, akkor évente 3,6m Ft megtakarításom lesz. Konkrétan ahogy láttam, nálunk Dunaújvárosban (még csak nem is BP), 55nm-es panellakásokat árulnak 30-35millóért. egészen elképesztő, ha 10 évig folyamatosan tenném félre ezt a 300ezret, akkor tudnék venni hitel nélkül egy 55nm-es panelt, úgy hogy az átlagnál jobban keresek. Ha valaki ennél többre vágyik, akkor ez a 30 milliós vételár, 100nm körüli lakásnál felugrik 45m körülre legalább, háznál 60m körül van olyan ami azért beköltözésre alkalmas is és nem egy disznóól. egy 60 milliós házra én ilyen körülmények között majdnem 17 év alatt tudnám összegyűjteni a kellő összeget. nyugtassatok meg hogy teljesen normális dolog ez, és csak én élek másik bolygón? legtöbben alig keresnek pályakezdőként, ha ezt a pénzgyűjtés-folyamatot 30 évesen kezded el leszel 47 mire megleszel a pénzzel. és ezt ilyen keresettel, aki még kevesebbet tud félretenni annak hatványozódik a dolog. hitelfelvétel pedig a következőképpen néz ki: 20m felvételével én kb 170ezres (!) törlesztőt fizethetnék 15éves futamidővel, ami alatt kerek 30millió Ft (!!) körül kellene visszafizetnem. ez 150%-os bukta gyerekek... ha én ilyet csinálnék, lecsuknának uzsoráért.. felvehetem 20-25 évre is, ekkor még jobb a helyzet: kb 38milliót kell rá visszafizetni.. végülis csak a duplája. és a törlesztő lesz kb 130k/hónap. mivel olyan "kiszámítható" ez az ország, ki mer bevállalni ekkora kiadást minden hónapra több 10 évre előre? ha elveszítem a munkahelyem benne van hogy nem 600ezret fogok keresni hanem csak 300-at. ebből kellene családot alapítani, enni, gyerekeket isoláztatni-nevelni és fizetni a rezsit és a 130 ezres törlesztőt? csak szerintem nagyon gáz a helyzet? A fővárosban meg el se tudom képzelni mi lehet.. és még mi lesz.. egy 10 éves autó lassan (bármit veszel) 1,5 millió Ft felett van, ha elmész a boltba és veszel 2 szatyor alap élelmiszert 25 ezret hagysz ott rá. és úgy néz ki drágulás szempontjából nincs megállás:( szerintetek mi várható a jövőben?
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%
Majd szolj, ha elsullyedt a hajo :)
2022. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
egyébként, azért nem mindenhol jellemző ám az ilyen mértékű infláció, vagy akár egyáltalán az infláció. háború van a szomszédban, a mi pénzünk napok alatt esett 5%-ot és megállíthatatlanül veszít a fizetőérétékéből, a szomszédaink és a körülöttük lévő országok valutája meg tized% -okat. ugyan így hosszú távon. attól hogy itt hozzá vagyunk szokva hogy évente 5%-ot romlik a Ft, attól még nem normális (szerintem)
2022. márc. 4. 11:46
 13/23 A kérdező kommentje:
észre fogod te azt venni :)
2022. márc. 4. 11:47
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a gazdag, akinek nagy a vagyona.

Hanem akinek kevés a vágya.

Teljessé válik.

2022. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
ha vége a moratóriumnak lesznek itt csúnya dolgok, eszveszett a kaidott hitelállomány és nem csak lakásra...
2022. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%

Evente/ket evente valtok munkahelyet 30%+ emelesekert, a befekteteseim pedig mind deviza es crypto alapuak, semmit nem veszek eszre az inflaciobol.

Ha meg rosszabb lesz a helyzet, akkor kimegyek kulfoldre, tart karokkal varnak.

2022. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Mi a férjemmel ketten keresünk gyengébb hónapokban 700 ezret, jobbakban 850-et, ebből nevelünk 2 gyereket is. Összeraktunk önerőt, vettünk fel 14 millió forint lakáshitelt 25 évre, fix törlesztővel. Vásároltunk 20 millióért egy felújítandó házat, sok saját munkát beletéve, lassan felújítottuk, most van Bp-től 50 km-re egy 2 szintes, 130 négyzetméteres, felújított családi házunk, ami úgy alsó hangon 40 milliót ér. Én full home office-ban dolgozom, ő Bp szélére jár heti 3-4x, 50 perc alatt megteszi az utat egy irányba, benzint fizeti a cég.

Erre a házra fizetünk havi 78 ezer forintot, ami egy vicc ahhoz képest, hogy mennyibe kerülne egy albérlet, pláne hasonló méretű és hasonló szinten felújított. És ez ennyi marad, inflálódik szépen el a törlesztő. Mellette tudunk félre is tenni nyilván, sose terveztük 25 évig fizetni a hitelt, az alacsonyabb törlesztő miatt lett ennyi a futamidő.

Nem kilátástalan ez, csak az a baj, hogy szűk látókörű vagy a hitellel kapcsolatban, és kp-ben gondolkodsz csak. Nem ördögtől való a hitel, ha ésszel veszi fel az ember. Ha arra vársz, hogy kp-ban kifizess egy lakást csak a fizuból kuporgatva, nos, akkor sosem lesz saját ingatlanod, mert mire összegyűlik az a 30-40-50 milla, addigra 2x annyiba fognak kerülni a lakások.

2022. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem ertem a kerdest se a mellette megjelno frocsogest meg annyira se. Hogy meddig mehet ez el? Nezd meg amerikat, az emberek nagyon kis szazalekanak van sajat ingatlanja, alberletben elnek azok is akik kiemelkedoen keresnek... Nagyon szuk latokorre es szinte 0 piaci tudasra vall hogy igy gondolkodsz.

Google ingyenes, probald hasznalni es fontos hogy kepezd magad. A kocsmaban biztos ez a szint amit produkalsz elfogadhato de ha barmikor is ertelmes emberek koze kerulsz akkor nem biztos sikerul majd helyt allni.

Kerlek a korodat ird le :) adatokat gyujtok arrol hogy az itt kommentelok kozott az ertelmisegiek inkabb fiatalok vagy idosebbek, saccra 35 eves lehetsz.

2022. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Netto 600 ezer ft bevételed van és elégedettlenkedsz? Mások több hónap alatt keresnek ennyit!
2022. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Netto 600 ezer ft bevételed van és elégedettlenkedsz? Mások több hónap alatt keresnek ennyit!"


Senki nem elégedett azzal amilye neki van. Ilyenek az emberek. "A szomszéd fűje mindig zöldebb."

2022. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!