Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a jelenleg...

Mi a véleményetek a jelenleg Magyarországon uralkodó elképesztően kedvezőtlen megélhetési lehetőségekről, fog ez változni?

Figyelt kérdés
megnéztem hogy alakulnak most a dolgok, és valami szörnyű. én azért nem keresek rosszul, olyan nettó 5-600e Ft körül van bevételem havonta. Azt hiszem ez még mindig bőven az átlag felett van. Ha csak lakásra/házra teszek félre havi 300 ezret, akkor évente 3,6m Ft megtakarításom lesz. Konkrétan ahogy láttam, nálunk Dunaújvárosban (még csak nem is BP), 55nm-es panellakásokat árulnak 30-35millóért. egészen elképesztő, ha 10 évig folyamatosan tenném félre ezt a 300ezret, akkor tudnék venni hitel nélkül egy 55nm-es panelt, úgy hogy az átlagnál jobban keresek. Ha valaki ennél többre vágyik, akkor ez a 30 milliós vételár, 100nm körüli lakásnál felugrik 45m körülre legalább, háznál 60m körül van olyan ami azért beköltözésre alkalmas is és nem egy disznóól. egy 60 milliós házra én ilyen körülmények között majdnem 17 év alatt tudnám összegyűjteni a kellő összeget. nyugtassatok meg hogy teljesen normális dolog ez, és csak én élek másik bolygón? legtöbben alig keresnek pályakezdőként, ha ezt a pénzgyűjtés-folyamatot 30 évesen kezded el leszel 47 mire megleszel a pénzzel. és ezt ilyen keresettel, aki még kevesebbet tud félretenni annak hatványozódik a dolog. hitelfelvétel pedig a következőképpen néz ki: 20m felvételével én kb 170ezres (!) törlesztőt fizethetnék 15éves futamidővel, ami alatt kerek 30millió Ft (!!) körül kellene visszafizetnem. ez 150%-os bukta gyerekek... ha én ilyet csinálnék, lecsuknának uzsoráért.. felvehetem 20-25 évre is, ekkor még jobb a helyzet: kb 38milliót kell rá visszafizetni.. végülis csak a duplája. és a törlesztő lesz kb 130k/hónap. mivel olyan "kiszámítható" ez az ország, ki mer bevállalni ekkora kiadást minden hónapra több 10 évre előre? ha elveszítem a munkahelyem benne van hogy nem 600ezret fogok keresni hanem csak 300-at. ebből kellene családot alapítani, enni, gyerekeket isoláztatni-nevelni és fizetni a rezsit és a 130 ezres törlesztőt? csak szerintem nagyon gáz a helyzet? A fővárosban meg el se tudom képzelni mi lehet.. és még mi lesz.. egy 10 éves autó lassan (bármit veszel) 1,5 millió Ft felett van, ha elmész a boltba és veszel 2 szatyor alap élelmiszert 25 ezret hagysz ott rá. és úgy néz ki drágulás szempontjából nincs megállás:( szerintetek mi várható a jövőben?
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Neked ezt dobta a gep.
2022. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
már ne is haragudj, de más országban élünk a többi 9,5millió magyarral? itt mindenkinek ugyan ezt dobta. az átlag meg jó ha keres nettó 300-at. ha abból félreraksz 100ezret havonta lakhatásra, 70 éves korodra meg is lesz a paneled.
2022. márc. 4. 11:25
 3/23 anonim ***** válasza:
27%
Nem mindenkinek, csak sokaknak. Nekem pl. nem. Ilyen az elet.
2022. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

" ha abból félreraksz 100ezret havonta lakhatásra, 70 éves korodra meg is lesz a paneled."


Az egyszerű melós családok is veszik folyamat a lakásokat.

Csak mondjuk 100 év hitelre.

2022. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
Te így jártál, nincs ezzel semmi probléma. Nem lehet mindenki sikeres.
2022. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"nyugtassatok meg hogy teljesen normális dolog ez"


Teljesen normális.

Neked mi a bajod? 3 év alatt megvan az önerőd, de számoljunk 5-öt, hogy maradjon tartalék is. Azért az nem olyan rossz.


5 év után felveszed a hitelt. Ezzel FIXÁLod az árat. Nem függsz a további drágulástól. Ha 300-at félre tudsz tenni, akkor a 150-es hitel kényelmesen fizethető. Mellette továbbra is félreraksz, így összegyűlik annyi, hogy előbb ki tudd fizetni.

Emelkedik közben a fizetésed, de a törlesztőd marad.

Most komolyan ez nálad a kilátástalanság? Mert nálam ez a rendben van kategória.


"ami alatt kerek 30millió Ft (!!) körül kellene visszafizetnem. ez 150%-os bukta gyerekek..."


Ez az 1bites gondolkodásmód. Amikor megnézed a teljes visszafizetendőt és elszomorodsz. Kit érdekel mennyi a teljes visszafizetendő?

Egyrészt az a pénz, amit 5 vagy 10 év múlva fizetsz kevesebbet ér mint a mai, így összeadni nincs értelme.

Másrészt az a fontos, hogy mennyit fizetsz hitel nélkül lakhatásra, és mennyit hitellel. És a végén mid lesz.


Ha első esetben havi 100-at a második esetben havi 150-et és a végén lesz egy tehermentes lakásod, akkor lehet jobban megéri a második.


"ebből kellene családot alapítani, enni, gyerekeket isoláztatni-nevelni és fizetni a rezsit és a 130 ezres törlesztőt?"


A feleségnek is van valamennyi keresete szülés előtt.

600-130=470. Azért ebből 3 ember meg tud élni még Magyarországon.

2022. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

veszik bizony, nem baj, majd pár év múlva lehet venni fillérekért a lakásokat ha majd nem tudják fizetni, mint 2010 körül. ez pedig amit leírtam, ez a matek. fix, örök, és nem tudod átcseszni. ami a változó, az a te fizetésed. az árak ugyan ennyi, a hitellehetőség ugyan ez. ez egyetlen változó van csak, szóval be ne mesélje már a gyakorikérdések népe hogy itt aztán senki nincs ilyen cipőben:D

aki sokat keres, ugyan úgy a süllydő hajón ül, csak azok a részén ami még nincs víz alatt hanem az égben áll. de hát igen, előre megyünk, nem hátra, megállíthatatlanul:)

2022. márc. 4. 11:36
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Csak azért mert neked szar az életed, nem törvényszerű hogy mindenki másnak is szar lesz, csak hogy neked önigazolást szerezzen ezzel.
2022. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Kéne keresned valami értelmes munkát hogy ne gombokért dolgzozz. Legyél mondjuk hidegburkoló.
2022. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Amíg a zsellér felveszi a 45 év változó kamatozású hitelt egy szaros panel lyukra az adott város gettójában, addig ez a rendszer tökéletesen fenntartható, és mindenkinek kedvező lesz.
2022. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!