Ha lekötök 5 millió forintot, egy évre, kb mennyi kamatot kapok rá?
Kösd le az 5 milliódat.
Vegyél rajta szinesfémet hulladékáron!
Minden nyersanyag az energiaválság miatt drágább lesz, így az is!
Már csak a raktározást kell megoldanod, de ez nem lehet gond, ha van elég nagy padlás, csak ne felejts el elemi kár esetére is biztosítást kötni a házra!
"Aranyba :))) szanalom...."
Az arany nem reál érték termelő eszköz, viszont megvéd az inflációtól.
Tekintettel arra, hogy az arany nem más adósága nem úgy mint a fiat pénz amit használunk bebizonyította, hogy valódi pénz ként is tud működni, nem úgy mint a fiat pénz aminek nincs fedezete. Ha megnézed a történelmet akkor láthatod, hogy egyik fiat pénz sem élte még túl, a mostani sem fogja, az arany pedig itt van velünk elég régóta. Továbbá mivel elértük a monetáris ciklus végét, ezért várható, hogy újra kell indítani a rendszert, amihez ismételten aranyra lesz szükség fedezetként. Nem tudom miért lenne szánalmas ötlet az arany, kifejthetnéd részletesebben?
"Egyszerűbb ha befektetési aranyba teszed, eleve áfa mentes, ennyiért kb kapsz 250 gramm 24k-s aranyat. Arra viszont figyeljél, ha itthon veszed meg akkor államcsőd esetén az állam bekérheti."
Hagyjuk már a befektetési nemesfémeket, amiknek a fele kamu trombitaréz belül, de ha még véletlenül eredeti is lenne akkor is csak "törtaranyba" veszik vissza hivatalosan.
Más meg ki venné meg egy civiltől?
Határokon hatóság első dolga lefoglalni...
A legnagyobb átbszás a befektetési nemesfém, annál még a valuta is jobb.
"Nem tudom miért lenne szánalmas ötlet az arany, kifejthetnéd részletesebben?"
Manapság már szintetikus gyémántot növesztenek inkubátorban, az összes többi drágakővel együtt.
Majd pont aranyat ne tudnának előállítani mi?
Simán megy az is, csak ha kiderülne, akkor összeomlana a világpiac!
"16os te valszeg beteg vagy... lehet papírod is van róla, ennek már ki kellett derülnie!"
Ja persze, hogyne.
"Az „olcsó arany trükk”
A legnehezebben kiszűrhető és talán legveszélyesebb csalástípus. A csalók egy teljesen szabályszerűen bejegyzett aranykereskedő céget hoznak létre, tetszetős honlappal, komoly marketingkampánnyal, sőt raktárkészlettel, alkalmazottakkal. Az aranyat a beszerzési ár környékén vagy kissé az alatt kezdik el kínálni. Hosszabb ideig, akár 1-2 évig is a piacon vannak, bizalmat építenek. A tartósan alacsony áraik miatt a forgalom egyre nagyobb része terelődik át hozzájuk. Az egyetlen feltűnő dolog a tevékenységükkel kapcsolatban, hogy az üzleti modelljük nem fenntartható, az erőltetett árverseny miatt a nyereségük nulla, sőt jellemzően folyamatosan „kis veszteség mellett működnek”. Ezt azonban csak szakmabeliek tudják kiszűrni.
Aztán egyre hosszabb átfutási idővel szállítanak, majd „valami történik”, és a cég egy csapásra bezár, jellemzően épp akkor, amikor sok ügyfélpénz vagy arany van náluk.
A Magyarországon ezzel a módszerrel dolgozó legnagyobb csalás több száz ügyfelet érintett, közel félmilliárd forint értékben.
A „trombitaréz” ügy
Magyarországon, sőt, valószínűleg Európában is az eddigi legnagyobb aranybotrány a trombitaréz ügy volt. Mivel számos bank érintett volt benne, viszont kevés magánügyfél, ezért jól dokumentált. Inkább dokumentumhamisítási ügy, mintsem aranyhamisítás. Annál is inkább, mert az arany rézzel való ötvözése roncsolásmentes vizsgálatokkal könnyen kiszűrhető hamisítványokat eredményez. Viszont a magyar aranykereskedelem reputációjának, és valószínűleg a befektetők aranyvásárlási hajlandóságának sem tett jót a botrány, mivel jelentős médiafigyelem mellett zajlott."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!