Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tennétek ebben az esetben?

Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A házz illetve lakás árak emelkedése miatt elgondolkodtam mit kellene tennem. Érdekelne mások véleménye. Nem tudom kihez fordulhatnék.


Első sorban én 3 éve havi 80ezer forintot fizetek lakástakarékra.

6 évre lett kötve a szerződés.


Itthon van félrerakva 3 millió forintom pluszban.


Az alap elképzelés az lett volna, hogy letelik a 6 év lakáskassza, hitelt veszek fel kb 10 milliót.

Így ezzel az összeggel,

(20-23millió) most jelen pillanatban tudnék venni házat vagy lakást.



Azonban most a növekvő árak miatt elgondolkodtam mi lenne ha előrébb hoznám a dolgokat. Nehogy 3 év mulva ne tudjak venni semmit.


Felvennék kb 18 millió hitelt.

Megvenném most a házat/lakást. Majd még 3 évig füzetem a lakástakarékot ha tudom a hitel mellett. Ha nem tudom az se nagy gond, 3 év mulva megkapom amit addig befizettem. Az elég felújításra.



Az eredeti verzió mellett az szól, hogy kevesebb hitelt kellene felvennem.

Véleményem szerint mindegy hogy hitelt füzetek vagy a lakástakarékot. Havi szinten + 15 ezer forint lenne a törlesztő.



Havi fizetésem 320-340ezer ft.



Erről mi a véleményetek? Mi lenne a jobb megoldás?



2021. aug. 16. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
(Ezért szárnyalnak az árak, mert mindenki előbbre hozza a dolgokat… ebből következik valami a jövőre nézve)
2021. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha most tudsz venni akkor szerintem vegyel. Nem vagyok jos, nem tudom mikor lesz visszaeses az ingatlan piacon, de szerintem nem a kovi par evben
2021. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lakástakarékot előlegnek és/vagy előtörlesztésre is felhasználhatod, ezt is vedd figyelembe.
2021. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig pont ilyen 3 éves távlatban fognak csökkenni az árak. Babaváró jövőre kifut, azt a 10milkót azért sokan verték bele az ingatlanba. Rengeteg csok hiteles vállalása nem jön össze a gyerekszámot illetően, akiknek vissza kell fizetni (csak nálunk az irodában vannak ketten is így).
2021. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam írni hogy mi végül vettünk házat, majd 3 év múlva lejárt a lakástakarek és kB 2 papír kitoltese után 1 hónapon belül ment a bankhoz előtörlesztésre.

Ez is egy opció.


Felújításnál sztem macera egy fundamenta. Kiutalas után lehet elkezdeni gyűjteni a számlákat, millió papír stb.

2021. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elotorlesztesre hasznald fol.legalab tiz evre fix kolcsont vegyel fol
2021. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont nekem olyan fura hogy kb full hitelből lenne meg minden. Ugyanakkor kb mindegy mit fizetek most. Még ezt át kell gondolni. Tényleg, hogy az állami támogatás kimegy. Lehet olcsóbb lesz.
2021. aug. 16. 15:45
 8/12 A kérdező kommentje:

Na és ez az előtörlesztés hogy működik? Felveszem most a hitelt, kifizetem a házat....

És akkor utánna? 3 év mulva ha lejár a lakástakarék akkor azt be tudom számítani előtörlesztésnek? Vagy már most be tudnám? 🙃

2021. aug. 16. 15:48
 9/12 A kérdező kommentje:

Főleg ha feltételezzük most abbahagyom a lakástakarék fizetését. Felveszem a hitelt. Megveszem a házat.

És 3 év után a be nem fejezett lakástakarékom mehet az előtörlesztésbe?

2021. aug. 16. 15:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ h milyen hitelt veszel föl.az előtörlesztésnek is vannak szabályai. Én pl.olyat vettem föl ahol 1%az előtörlesztett összegnek a "büntetés" amit ajandékba kell adni a banknak. Ez más hiteleknél több szokott lenni, de lehet olyan hitel is ahol "tilos" x évig előtörleszteni/végtörleszteni különben vissza kell fizetned mindenféle kedvezményt. Ha nem áll szándekodban tovabb fizetni a lakástakarekot akkor folosleges ott romlasztani a penzt a bank javára. Vedd föl és hasznald föl önerőmek mert semit se fog szerimtem kamatozni ha abbahagyod a befizeteseket. De lehet ezt más pontosabban tudja, szerintem pénzkidobas ha otthagyod mert semmit se kapsz érte, a tőkét meg bármikor felveheted
2021. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!